Results from 23. German Open Championships - IDSF Grand Slam Standard 21. elokuuta 2009
Mainokset
Jos et halua mainoksia sivuille Liity jäseneksi!
Katso miten voit advertise your product sivuillamme

23. German Open Championships
Saksa - Stuttgart 18. elokuuta 2009

IDSF Grand Slam Standard 21. elokuuta 2009

Finaali

1  Benedetto Ferruggia & Claudia Köhler Saksa
2  Emanuel Valeri & Tania Kehlet Tanska
3  Marat Gimaev & Alina Basyuk Venäjä
4  Simone Segatori & Annette Sudol Saksa
5  Sergei Konovaltsev & Olga Konovaltseva Venäjä
6  Marco Cavallaro & Joanne Clifton Englanti
Mainokset
Et pidä mainoksista?   Liity jäseneksi!

Semifinaali

7  Valerio Colantoni & Sara Di Vaira Italia
8  Donatas Vezelis & Lina Chatkeviciute Liettua
9  Andrzej Sadecki & Karina Nawrot Puola
10  Luca Bussoletti & Tjasa Vulic Slovenia
11  Nikolai Darin & Ekaterina Fedotkina Venäjä
12  Andrea Zaramella & Letizia Ingrosso Italia

Neljännesfinaali

13  Ivan Novikov & Margarita Klimenko Venäjä
13  Dmitry Zharkov & Olga Kulikova Venäjä
15  Daniil Ulanov & Anastasiya Glazunova Venäjä
16  Salvatore Todaro & Violeta Yaneva Bulgaria
17  Masayuki Ishihara & Ayami Kubo Japani
18  Francesco Galuppo & Debora Pacini Italia
18  Valentin Lusin & Renata Busheeva Saksa
20  Martin Dvorak & Zuzana Silhanova Tšekki
20  Petr Kashinski & Ilyana Sakal Venäjä
22  Csaba László & Anna Mikes Unkari
23  Andrei Sergunin & Evgeniya Kuligina Venäjä
24  Vadim Shurin & Ekaterina Volgina Venäjä

Round 5 (50 parasta)

25  Giuseppe Longarini & Valentina Basili Italia
25  Sergiu Rusu & Dorota Makar Puola
27  Marco Bevilacqua & Antonella Decarolis Italia
28  Andrei Filippov & Anastasia Tarlykova Venäjä
29  Vasiliy Kirin & Ekaterina Prozorova Venäjä
30  Markus Hirvonen & Mariia Hirvonen Suomi
30  Igor Kruglov & Olga Scherbina Venäjä
32  Lukasz Tomczak & Aleksandra Jurczak Puola
33  Igor Potovin & Irina Shimina Venäjä
33  Oliver Rehder & Jasmin Rehder Saksa
33  Andrejs Rogovenko & Anna Voroncuka Latvia
36  Kaspars Banders & Vita Yaroschuka Latvia
36  Isaac Rovira & Desiree Martin Espanja
38  Adrian Klisan & Johanna Klisan (aka Hahn) Saksa
39  Andrei Zaitsev & Anna Kuzminskaya Venäjä
40  Anton Skuratov & Alona Uehlin Saksa
41  Gerds Ivuskans & Beate-katrina Zeltina Latvia
41  Denis Molkov & Natalya Osyko Venäjä
43  Egor Bezukladnikov & Natalia Belousova Venäjä
43  Vaidotas Lacitis & Veronika Golodneva Liettua
43  Michael Wenger & Melanie Ahl Saksa
46  Luca Balestra & Krizia Balestra Italia
46  Aleksey Bredikhin & Mariya Kerentseva Venäjä
46  Georgiy Markaryan & Olga Muravskaya Venäjä
49  Evaldas Sodeika & Ieva Zukauskaite Liettua
50  Steeve Gaudet & Laure Colmard Ranska

4. Kierros (97 parasta)

51  Sami Vainionpää & Merje Styff Suomi
52  Steffen Zoglauer & Sandra Koperski Saksa
53  Maksim Parshin & Ekaterina Kim Venäjä
53  Piotr Purchala & Agata Kawinska Puola
55  Sergey Avenirov & Olga Yermakova Venäjä
55  David Moretti & Francesca Sfascia Italia
57  Denis Krasikov & Evelina Pavlovska Venäjä
57  Paul Lorenz & Ekaterina Leonova Saksa
57  Yuriy Petrov & Yana Kozhukhar Ukraina
60  Iaroslav Bieliei & Elizaveta Mokeeva Ukraina
60  Stanislaw Hermann & Cathrin Hissnauer Saksa
60  Victor Presnetsov & Vera Nam Venäjä
60  Vladimir Slon & Bianka Zubrowska Itävalta
60  Michal Stukan & Susanne Miscenko Saksa
60  Evgeny Vinokurov & Christina Luft Saksa
66  Volodymyr Liatov & Veronika Myshko Ukraina
66  Andres Liiv & Kristin Vaha Viro
66  Edgars Linis & Jekaterina Perederejeva Latvia
66  Kyle Taylor & Liis End Englanti
70  Alessio Disca & Luisa Cardillo Italia
71  Francesco Andreani & Francesca Longarini Italia
71  Sergiu Coropceanu & Marioara Cheptene Moldova
71  David Odstrcil & Beata Koblizkova Tšekki
71  Christoph Santner & Maria Santner Itävalta
71  Vitaliy Surma & Veronika Egorova Venäjä
76  Ivo Lodesani & Monika Pedersen Tanska
77  Marco Camarlenghi & Martina Minasi Italia
77  Yvo Eussen & Elisabeth Novotny Ruotsi
77  Alexey Glukhov & Anastasia Meshkova Venäjä
77  Alari Liiv & Baile Orb Viro
77  Felix Teufert & Anne Weber Saksa
82  Aleksandr Koshkin & Anastasiya Kuznetsova Venäjä
82  Herman Lak & Michelle Lak (aka Gleimann) Alankomaat
84  Benjamin Calkar & Signe Busk Tanska
84  Dumitru Doga & Sarah Ertmer Saksa
84  Jozsef Szepesi & Judit Szepesi Unkari
87  Sergio D'avino & Romina Molinari Italia
87  Matteo Del Gaone & Serena Gagliardi Italia
87  Marco Spadafora & Edvige Bilotti Italia
90  Alessandro Lippi & Giada Carabellese Italia
90  Rares Laurentiu Soponar & Alice Alexandra Rusznyak Romania
92  Nicola Chianese & Assunta Chianese Italia
92  Pavel Rysin & Sofiya Schipskaya Venäjä
94  Alessio Di Giangiacomo & Susanna Ratto Italia
95  Michal Drha & Klara Zamecnikova Tšekki
95  Jaak Vainomaa & Taina Savikurki Suomi
97  Eros Sciamanna & Ilaria Fanini Italia

3. Kierros (145 parasta)

98  Ronalds Abols & Santa Vitenberga Latvia
98  Yriy Afonin & Marina Dorokhova Venäjä
98  Vytautas Dudenas & Laura Liudziute Liettua
98  Dusan Lamos & Lenka Lopasovska Slovakia
98  Domenico Marcheggiani & Gioia Marinelli Italia
103  Michal Jeziorowski & Anastasja Ermolenko Puola
103  Roman Rebrik & Tatyana Ilina Venäjä
103  Marek Szulgo & Renata Schodnik Puola
103  Ryo Yoshikawa & Ema Ishii Japani
103  Alexey Zakharin & Anastazija Novojilova Slovenia
108  Matteo Cicchitti & Pamela Remigio Italia
108  Stiapan Hurskiy & Tasja Schulz Saksa
110  Romas Alijevas & Raminta Aukituolyte Liettua
110  Filipp Borisenok & Mariya Patratiy Venäjä
112  Jack Beale & Karolina Szmit Englanti
112  Farkhat Dadashev & Olesia Sergantova Venäjä
114  Lorenzo Appicciutoli & Ilaria Di Lorenzo Italia
114  Luca Belometti & Denise Colombo Italia
114  Michelangelo Longo & Maria Longo Italia
114  Gábor Szalkai Szabó & Ágnes Markó Unkari
118  Stefano Di Brino & Federica Rizza Italia
118  Philipp Hanus & Siri Kirchmann Saksa
118  Gundars Kalnins & Madara Freiberga Latvia
118  Tadas Zgirskis & Urte Januskeviciute Liettua
122  Alexander Borisov & Ksenia Aleksandrova Venäjä
122  Salvatore Caruso & Concetta Cultrera Italia
122  Felix Schäfer & Nina Ciechowski Saksa
125  Daniele Scalise & Alla Andryushchenko Italia
125  Artturi Seppanen & Heidi-maria Panula Suomi
125  Luigi Trovarelli & Serena Trovarelli Italia
128  Jerzy Borowski & Kaja Jackowska Ruotsi
128  Michael Giuliano & Martina Rugani Italia
130  Mateusz Modzelewski & Malgorzata Cieszkowska Puola
131  Pietro Del Bello & Faye Hung Hongkong
131  Marcello Nencini & Tessa De Jong Alankomaat
131  David Vejchar & Veronika Hanusova Tšekki
134  Tomasz Jozwiak & Katarzyna Bajdek Puola
134  Dávid Kreiter & Alexandra Horváth Unkari
136  Alexei Danilin & Elena Vagunova Venäjä
136  Tuyosi Nukina & Mariko Shibahara Japani
136  Vitezslav Razek & Kristyna Muckova Tšekki
139  Andrea Bastianelli & Alina Valchuk Venäjä
140  Vaclav Melc & Marika Kasalova Tšekki
140  Dennis Voermans & Samantha Voermans (aka Kolijn) Alankomaat
142  Martijn Wesseling & Denise Qualm Alankomaat
143  Giuseppe Bonafede & Selenia Rossetti Italia
143  Radu Sterban & Ksenia Cletova Moldova
145  Gabrielius Sasnauskas & Aine Juzenaite Liettua

2. Kierros (204 parasta)

146  Mikhail Babenko & Liana Bakhtiarova Venäjä
146  Alexander Einfinger & Juliane Strehmann Saksa
146  Jens Kaiser & Ulrike Schulz Saksa
146  Stefan Klebsch & Juliane Klebsch Saksa
146  Simone Santoro & Stella Baiamonte Italia
151  Vadim Garbuzov & Kathrin Menzinger Itävalta
151  Martin Herrmann & Sandra Tippel Saksa
151  Valentin Pchelin & Ekaterina Artyushina Venäjä
154  Andrea Dalla Costa & Fabiola Longobardi Italia
155  Alexis Bergeon & Karin Lillemaa Ranska
155  Markus Hackl & Stefanie Krausz Itävalta
155  Sergey Kravchenko & Kseniya Garaeva Venäjä
155  Roeland Schelfhout & Helena Dircken Alankomaat
155  Vytautas Viluckis & Ieva Pocyte Liettua
160  Fabio D'annunzio & Serena Serra Italia
160  Cristian Giusti & Roberta Giacomi Italia
160  Aleksandr Skripcov & Aida Nasyrova Venäjä
163  Matteo Basili & Debora Mobili Italia
163  Masakazu Ikeda & Nao Shirai Japani
163  Artsiom Kazyra & Anastasia Veslova Valko-Venäjä
163  Sebastian Matheja & Sabine Vorbrodt Saksa
163  Balazs Papp & Viktoria Pali Unkari
163  Roman Shatrov & Aliona Fomicheva Venäjä
169  Rico Schlammer & Astrid Schäfer Saksa
170  Mattia Vesprini & Laura Ridolfi Italia
171  Rosario Falzone & Melissa Ferraro Belgia
172  Roman Bondarev & Oksana Karakay Kazakstan
172  Thorge Merkhoffer & Sylvia Schaaf Saksa
172  Karl Rasmussen & Charlotta Lundberg Ruotsi
175  Piotr Bednarz & Aleksandra Szpetnar Puola
175  Jacopo Casotto & Francesca Gambalonga Italia
175  Frank Schulnies & Katja Döring Saksa
178  Geng Tao & Li Mu Zi Kiina
178  Markus Ziebegk & Jenny Müller (aka Jähne ) Saksa
180  Pavel Bichurov & Ekaterina Golovina Venäjä
180  Minato Kojima & Megumi Morita Japani
180  Dawid Michalak & Alla Yavdoshyk Puola
183  Dan Koschier & Julia Bayer Saksa
184  Eustachio Grieco & Maria Luisa Filpo Italia
185  Matthias Nadolski & Marion-Karin Tecza Saksa
185  Fransesco Pasqua & Rosaria Pasqua Italia
185  Andrey Patrushev & Kseniya Mutseva Venäjä
188  Andriy Plotkin & Jorlanda Geier Saksa
189  Jan-tobias Linke & Caterina Schaefer Saksa
189  Wim Pessemier & Astrid Pessemier Belgia
189  Jeffrey van de Schraaf & Eneth Mercédesz Eros Alankomaat
192  Marco Cilli & Angela Sfregola Italia
193  Sebastian Lucke & Ingrid Altmann Saksa
194  Torben Fedder & Simone Mitlehner Saksa
194  Jordi Pares & Vanessa Planell Espanja
194  Aleksandar Popov & Irena Dimitrova Bulgaria
197  Fabian Müller & Natalie Schlinke Saksa
197  Bas Niezing & Aletta Oosterveld Alankomaat
199  Johan Fihn & Emma-linn Taylor Ruotsi
200  Christian Platz & Anja Pritzsche Saksa
201  Stefan Heinrich & Manuela Brychzy Saksa
202  Alessandro Della Barbara & Martina Moras Italia
202  Ivan Iacobbe & Elisa Del Fabbro Italia
202  W Jannick Pedersen & Charlotte Rikke Christiansen Tanska

1. kierros (329 parasta)

205  Javier Alcaniz Cardenas & Giulia Zanlorenzi Espanja
205  Jonathan Bouchard & Sophie Thomas Ranska
205  Xu Junjie & Wu Xiaomei Kiina
205  Marcin Leszczynski & Aleksandra Karpinska Puola
205  Nikolay Sidorov & Marina Maschenko Venäjä
205  Patrick Wieschollek & Janet Wieschollek Saksa
211  Serkan Ötztürk & Anastasia Pukhova Saksa
211  Viktor Palles & Kristina Turinicova Slovakia
211  Daniele Tilli & Federica Zanotti Italia
214  Beat Künzi & Barbara Krebs Sveitsi
214  Marek Necas & Lucie Novotna Tšekki
216  Tim Steinmetz & Andrea Pihl Saksa
217  Maksim Bykov & Irina Belyaeva Venäjä
217  Ludovic Chauveau & Laura Lozingue Ranska
217  Ewoud Fidom & Lisette Keur Alankomaat
220  Joao Martins & Susana Zambujo Portugali
221  Salvo Gianino & Erika Rocca Italia
222  Stephan Keller & Katharina Keller Saksa
222  Martin Schmiel & Sophie Hertel Saksa
224  Aleksandr Abramov & Mariya Kazantseva Venäjä
224  Sergejs Kondrasins & Marta Kaleja Latvia
226  Sandro-pascal Bahke & Jeannine Sagner Saksa
226  Philipp Hartmann & Madeline Weingärtner Saksa
228  Sarkis Akopyan & Anastasiya Drokina Venäjä
228  Aleksandr Kadyrov & Viktoriya Surova Venäjä
228  Giovanni La Mendola & Tiffany Grade Belgia
228  Markus Lilli & Manuela Wichmann Saksa
228  Dmitry Oleynikov & Alina Agarkova Venäjä
228  Roman Scheuer & Katrin Büttner Saksa
228  Christian Spiekermann & Carolin Queck Saksa
235  Alexander Patas & Jerusha Kloke Saksa
236  Jörg Gutmann & Isabel Matthes Saksa
236  Sergej Orechkov & Janine Lippert Saksa
236  Robert Rothmiller & Yvonne Aurbacher Saksa
239  Sebastian Spörl & Kristina Rodinova Saksa
239  Sascha Wakup & Ann Katrin Bechtold Saksa
241  Patrick Misgaiski & Sophia Eckle Saksa
242  Virgil Boros & Alexandra Barna Romania
242  Ciccio Pecoraro & Jasmijn Van Jole Alankomaat
242  Thorsten Unger & Vera Küster Saksa
245  Peter Aubel & Iryna Koval Alankomaat
246  Theo Braams & Marleen Van Eijck Alankomaat
246  Johann Deter & Victoria Aidel Saksa
246  Roberts Zageris & Nadina Rode Latvia
249  Edgar Branco & Milene Matias Portugali
249  Ruslan Kenzikeev & Bachti Ramazanova Kazakstan
249  Daniel Vasile Nutu & Raluca Iuliana Paiu Romania
249  Sebastian Triebel & Michaela Kemnitzer Saksa
249  Sebastian Turloff & Bellinda Lüthke Saksa
254  Raimund Brandt & Sulekha Buhala (aka Mukherjee) Sveitsi
254  Sven Glass & Bodil Kaiser Saksa
254  Michael Hegendorfer & Nina Edenhofer Saksa
254  Udo Rosenkranz & Corinna Bülow Saksa
254  Jasper Sonnevelt & Gonja Tambach Alankomaat
254  Olli Syrjälä & Nina Back Suomi
254  Yvo Van Bosch & Sze Ar Wong Alankomaat
254  Mirko Westermeier & Alena Bergmann Saksa
262  Michael Beckmann & Bettina Corneli Saksa
262  Frank Maninski & Sandra Undine Muhr (aka Till) Saksa
262  Jorg Neuhaus & Ruth Gerwing Saksa
265  Hans Allard & Margo Oosterhoon Alankomaat
265  Paris Bekker & Anouk Hofstede Alankomaat
265  Marius Eckert & Franziska Freyer Saksa
265  Andrei Gavrilov & Kseniya Maksimova Venäjä
265  Sven Kreicha & Kirsten Blaum Saksa
265  Joost Offermans & Deborah Warmer Alankomaat
265  Marcel Vos & Daniëlle Vreman Alankomaat
272  Lars Goerigk & Jocheved Rosenkranz Saksa
272  Sascha Meyer & Cathrin Anne Lang Saksa
272  Erik Neumayr & Stefanie Spang Saksa
272  Marcel Oosting & Sylvia Oosting-Eleveld Alankomaat
272  Thomas Siefert & Annika Jung Saksa
277  Christian Cantzler & Melanie Bauernhansl Saksa
277  Nguyen Thien Chinh & Nguyen Trong Nha Uyen Vietnam
277  Rene Kern & Anne Neumann Saksa
277  Martin Kröger & Friederike Kröger (aka Klinzing) Saksa
277  Kristof Reekmans & Joke Vogels Belgia
277  Nils Vormelker & Larissa Latzer Saksa
277  Markus Weik & Sandra Weik Saksa
284  Rico Czaja & Martina Steffen Saksa
284  Manuel Müller & Diana Materi Saksa
284  Dominik Schaefer & Gina Palzer Saksa
284  Henk Wieger Walburg & Anita Dekker Alankomaat
284  Dominik Weber & Kristina Scibor Saksa
289  Lukas Benda & Hana Novotna Tšekki
289  Kristian Benthien & Ina Zemmrich Saksa
289  Gregor Burck & Maria Troniak Saksa
289  Sergio Costa & Ana Rita Almeida Portugali
289  Peter Janoschka & Elisabeth Janoschka (aka Heil) Saksa
289  David Kramer & Miranda Kraaijenhagen Alankomaat
289  Manuel Schöke & Melanie Schöke Saksa
289  Roland Tines & Heidrun Puskas Saksa
297  Anton Badazhkov & Monika Rothenfusser Saksa
297  Malte Benecke & Cornelia Steffahn Saksa
297  Sven Gross & Martina Lotsch Saksa
297  Alexander Horn & Nicole Gräf Saksa
297  Jakob Komor & Anna Komor Saksa
297  Pascal Lechner & Sandra Wahlenmeier Saksa
297  Patrick Miller & Julia Pavlik Saksa
297  Christian Neher & Tatiana Windbühl Saksa
297  Thomas Schmid & Corina Poth Saksa
297  Mario Schrodel & Carmen Schrodel Saksa
297  Oliver Simon & Claudia Venter Saksa
297  Carsten Spengemann & Birgit Spengemann Saksa
297  Timo Verhoeven & Isabell Verhoeven (aka Simon) Saksa
310  Michael Braun & Julia Braun (aka Hogenkamp) Saksa
310  Kai Fleischer & Desiree Kaufmann Saksa
310  Aksel Gohnermeier & Alexandra Pazidis Saksa
310  Gudmundur Gudmundsson & Jona Petursdottir Islanti
310  Fabian Gyger & Idis Hartmann Saksa
310  Dirk Holl & Katharina Sager Saksa
310  Thomas Karle & Sarah Rothfuss Saksa
310  Marco Klapötke & Anne Steinmann Saksa
310  Mikhail Kotsar & Olga Melnik Venäjä
310  Konstantin Maletz & Corina Maletz (aka Schott) Saksa
310  Thomas Müller & Sonja Borchert Saksa
310  Yen-Ming Peng & Vicky Hsin-Chi Chi Taiwan
310  Christian Sachtschal & Anja Zellermayr Saksa
310  Duarte Sousa & Elisabete Pera Portugali
310  Sven Spengemann & Ramona Spengemann Saksa
310  Helge Uhrig & Desiree Hilbring Sveitsi
310  Christian Urban & Alexandra Urban (aka Jäkel) Saksa
310  Felix Urban & Sylvana Drewes Saksa
310  Jens Vogelgesang & Franziska Vogelgesang (aka Queck) Saksa
310  Andreas Willander & Nanna Willander Tanska
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}