Results from 23. German Open Championships - Rising Star Standard 20. elokuuta 2009
Katso miten voit advertise your product sivuillamme

23. German Open Championships
Saksa - Stuttgart 18. elokuuta 2009

Rising Star Standard 20. elokuuta 2009

Finaali

1  Andrejs Rogovenko & Anna Voroncuka Latvia
2  Evaldas Sodeika & Ieva Zukauskaite Liettua
3  Igor Kruglov & Olga Scherbina Venäjä
4  Denis Krasikov & Evelina Pavlovska Venäjä
5  Alari Liiv & Baile Orb Viro
6  Adrian Klisan & Johanna Klisan (aka Hahn) Saksa
Mainokset
Et pidä mainoksista?   Liity jäseneksi!

Semifinaali

7  Jacek Jeschke & Wiktoria Wior Puola
8  Aleksandr Koshkin & Anastasiya Kuznetsova Venäjä
8  Andres Liiv & Kristin Vaha Viro
10  Steeve Gaudet & Laure Colmard Ranska
11  Aleksey Bredikhin & Mariya Kerentseva Venäjä
12  Volodymyr Liatov & Veronika Myshko Ukraina
12  Ivo Lodesani & Monika Pedersen Tanska
14  Dumitru Doga & Sarah Ertmer Saksa

Neljännesfinaali

15  Alexey Glukhov & Anastasia Meshkova Venäjä
15  Paul Lorenz & Ekaterina Leonova Saksa
15  Kamil Pucko & Magdalena Kaminska Puola
18  Lorenzo Appicciutoli & Ilaria Di Lorenzo Italia
18  Iaroslav Bieliei & Elizaveta Mokeeva Ukraina
18  Dariusz Mycka & Hanna Zudziewicz Puola
21  Georgiy Markaryan & Olga Muravskaya Venäjä
22  Marco Camarlenghi & Martina Minasi Italia
23  Paolo Campigotto & Emilia Oprea Romania
23  Sergio D'avino & Romina Molinari Italia
25  David Odstrcil & Beata Koblizkova Tšekki
25  Radu Sterban & Ksenia Cletova Moldova
27  Alessandro Lippi & Giada Carabellese Italia

4. Kierros (49 parasta)

28  Razvan Dorin Galban & Ewa Dudek Romania
28  Daniele Scalise & Alla Andryushchenko Italia
28  Salvio Tubelli & Carmen Palma Italia
31  Philipp Hanus & Siri Kirchmann Saksa
32  Wojciech Jeschke & Maja Barczuk (aka Mlynek) Puola
33  Pietro Del Bello & Faye Hung Hongkong
33  Gerds Ivuskans & Beate-katrina Zeltina Latvia
33  Valts Liepnieks & Daniela Diure Latvia
33  Matteo Lumetta & Carlotta Liardi Italia
37  Nicola Chianese & Assunta Chianese Italia
37  Mateusz Papuzynski & Katarzyna Czyzyk Puola
39  Sergey Avenirov & Olga Yermakova Venäjä
39  Alexander Borisov & Ksenia Aleksandrova Venäjä
39  Markus Hackl & Stefanie Krausz Itävalta
42  Felix Schäfer & Nina Ciechowski Saksa
42  Kyle Taylor & Liis End Englanti
44  Jack Beale & Karolina Szmit Englanti
44  Benjamin Calkar & Signe Busk Tanska
44  Alessio Disca & Luisa Cardillo Italia
44  Paul Reinolt & Madli Pappa Viro
48  Michelangelo Longo & Maria Longo Italia
49  Piotr Purchala & Agata Kawinska Puola

3. Kierros (92 parasta)

50  Alessio Di Giangiacomo & Susanna Ratto Italia
50  Edgars Linis & Jekaterina Perederejeva Latvia
50  Vitaliy Surma & Veronika Egorova Venäjä
53  Farkhat Dadashev & Olesia Sergantova Venäjä
53  Michael Giuliano & Martina Rugani Italia
53  Gundars Kalnins & Madara Freiberga Latvia
56  Francesco Andreani & Francesca Longarini Italia
56  Pavel Bichurov & Ekaterina Golovina Venäjä
56  Ryo Yoshikawa & Ema Ishii Japani
59  Pavel Rysin & Sofiya Schipskaya Venäjä
60  Marek Szulgo & Renata Schodnik Puola
60  Tadas Zgirskis & Urte Januskeviciute Liettua
62  Stiapan Hurskiy & Tasja Schulz Saksa
62  Vitezslav Razek & Kristyna Muckova Tšekki
62  Gábor Szalkai Szabó & Ágnes Markó Unkari
65  Matteo Cicchitti & Pamela Remigio Italia
65  David Vejchar & Veronika Hanusova Tšekki
65  Denis Vieru & Lada Honcharenko Moldova
68  Matteo Del Gaone & Serena Gagliardi Italia
68  Michal Jeziorowski & Anastasja Ermolenko Puola
68  Roberto Noschese & Luisa Improda Italia
68  Karlis Treijs & Veronika Dedjajeva Latvia
68  Luigi Trovarelli & Serena Trovarelli Italia
73  Sergey Kravchenko & Kseniya Garaeva Venäjä
73  Geng Tao & Li Mu Zi Kiina
75  Roman Rebrik & Tatyana Ilina Venäjä
76  Andrea Leone & Valentina Vinciguerra Italia
76  Marcello Nencini & Tessa De Jong Alankomaat
78  Romas Alijevas & Raminta Aukituolyte Liettua
78  Alex Gerlein & Karolina Bauer Saksa
80  Jens Kaiser & Ulrike Schulz Saksa
80  Dusan Lamos & Lenka Lopasovska Slovakia
82  Vytautas Dudenas & Laura Liudziute Liettua
82  Eros Sciamanna & Ilaria Fanini Italia
84  Vaclav Melc & Marika Kasalova Tšekki
84  Mateusz Modzelewski & Malgorzata Cieszkowska Puola
86  Jerzy Borowski & Kaja Jackowska Ruotsi
87  Luca Belometti & Denise Colombo Italia
88  Simone Santoro & Stella Baiamonte Italia
89  Stefano Di Brino & Federica Rizza Italia
90  Ivan Iacobbe & Elisa Del Fabbro Italia
90  Frank Schulnies & Katja Döring Saksa
92  Denis Orsenigo & Lidia Crotti Italia

2. Kierros (144 parasta)

93  Andrea Bastianelli & Alina Valchuk Venäjä
93  Andrea Dalla Costa & Fabiola Longobardi Italia
93  Tomasz Jozwiak & Katarzyna Bajdek Puola
93  Giuseppe Di Napoli & Rosa Anna Paone Italia
93  Valentin Pchelin & Ekaterina Artyushina Venäjä
98  Filipp Borisenok & Mariya Patratiy Venäjä
98  Bartlomiej Szkutnik & Alicja Minkiewicz Puola
100  Stefan Klebsch & Juliane Klebsch Saksa
100  Felix Teufert & Anne Weber Saksa
102  Bartlomiej Hofman & Dominika Ryffa Puola
102  Marco Tocchini & Giulia Scarpellini Italia
104  Rares Laurentiu Soponar & Alice Alexandra Rusznyak Romania
104  Marco Spadafora & Edvige Bilotti Italia
104  Daniele Tilli & Federica Zanotti Italia
104  Mattia Vesprini & Laura Ridolfi Italia
108  Javier Alcaniz Cardenas & Giulia Zanlorenzi Espanja
108  Mauro Di Stefano & Noemi Biamonte Italia
108  Karl Rasmussen & Charlotta Lundberg Ruotsi
111  Fabio D'annunzio & Serena Serra Italia
111  Artturi Seppanen & Heidi-maria Panula Suomi
113  Yriy Afonin & Marina Dorokhova Venäjä
113  Jannick Pedersen & Charlotte Rikke Christiansen Tanska
113  Aleksandar Popov & Irena Dimitrova Bulgaria
113  Roman Shatrov & Aliona Fomicheva Venäjä
117  Jacopo Casotto & Francesca Gambalonga Italia
117  Michal Drha & Klara Zamecnikova Tšekki
117  Kristaps Melko & Inara Eline Balina Latvia
117  Li Zhao-lin & Yang Lin Kiina
121  Alessandro Della Barbara & Martina Moras Italia
121  Aleksandr Skripcov & Aida Nasyrova Venäjä
123  Salvatore Vitacca & Stefania Vitacca Italia
123  Daniel Wellhöfer & Marion Hopf Saksa
125  Alexei Danilin & Elena Vagunova Venäjä
125  Cristian Giusti & Roberta Giacomi Italia
127  Enrico Agovino & Annalisa Buono Italia
127  Roman Bondarev & Oksana Karakay Kazakstan
127  David Jutge & Celine Leorat Ranska
127  Tuyosi Nukina & Mariko Shibahara Japani
131  Patrick Misgaiski & Sophia Eckle Saksa
131  Sebastian Rutkowski & Arletta Wyzlic Puola
131  Alexander Stendel & Jasmin Ringwelski Saksa
134  Ewoud Fidom & Lisette Keur Alankomaat
134  Eustachio Grieco & Maria Luisa Filpo Italia
134  Dávid Püspöki & Viktoria Meszlényi Unkari
137  Salvo Gianino & Erika Rocca Italia
137  Masakazu Ikeda & Nao Shirai Japani
139  Sebastian Lucke & Ingrid Altmann Saksa
140  Fransesco Pasqua & Rosaria Pasqua Italia
141  Aleksandr Nabiullin & Ekaterina Inozemtseva Venäjä
142  Wim Pessemier & Astrid Pessemier Belgia
143  Serkan Ötztürk & Anastasia Pukhova Saksa
144  Christian Spiekermann & Carolin Queck Saksa

1. kierros (269 parasta)

145  John Giannini & Katherine Giannini Englanti
145  Klavs Kantoris & Madara Treimane Latvia
147  Rafal Kijek & Nicole Krawczyk Puola
147  Robert Veskus & Kristiina Prants Viro
149  Dávid Kreiter & Alexandra Horváth Unkari
149  Andrea Robustella & Ilaria Tripicchio Italia
149  Gabrielius Sasnauskas & Aine Juzenaite Liettua
152  Markus Ziebegk & Jenny Müller (aka Jähne ) Saksa
153  Balazs Papp & Viktoria Pali Unkari
153  Martin Schmiel & Sophie Hertel Saksa
153  Sebastian Turloff & Bellinda Lüthke Saksa
153  Jeffrey van de Schraaf & Eneth Mercédesz Eros Alankomaat
157  Martin Herrmann & Sandra Tippel Saksa
157  Andriy Plotkin & Jorlanda Geier Saksa
159  Marius Eckert & Franziska Freyer Saksa
159  Roeland Schelfhout & Helena Dircken Alankomaat
161  Piotr Bednarz & Aleksandra Szpetnar Puola
162  Valtteri Virtanen & Heidi Karppanen Suomi
163  Mikhail Babenko & Liana Bakhtiarova Venäjä
163  Vladimir Capcelea & Marina Pinzaru Moldova
163  Dawid Michalak & Alla Yavdoshyk Puola
163  Sergej Orechkov & Janine Lippert Saksa
167  Sergejs Kondrasins & Marta Kaleja Latvia
167  Marcin Leszczynski & Aleksandra Karpinska Puola
167  Bas Niezing & Aletta Oosterveld Alankomaat
170  Nikolay Sidorov & Marina Maschenko Venäjä
170  Thorsten Unger & Vera Küster Saksa
172  Jonathan Bouchard & Sophie Thomas Ranska
172  Xu Junjie & Wu Xiaomei Kiina
174  Jörg Gutmann & Isabel Matthes Saksa
174  Patrick Wieschollek & Janet Wieschollek Saksa
176  Maksim Bykov & Irina Belyaeva Venäjä
177  Sandro-pascal Bahke & Jeannine Sagner Saksa
177  Aleksandr Kadyrov & Viktoriya Surova Venäjä
177  Dan Koschier & Julia Bayer Saksa
180  Minato Kojima & Megumi Morita Japani
180  Robert Rothmiller & Yvonne Aurbacher Saksa
180  Peter Schapers & Marieke Adelaars Alankomaat
180  Roberts Zageris & Nadina Rode Latvia
184  Jan-tobias Linke & Caterina Schaefer Saksa
185  Aleksandr Abramov & Mariya Kazantseva Venäjä
185  Marco Cilli & Angela Sfregola Italia
185  Johan Fihn & Emma-linn Taylor Ruotsi
185  Sascha Wakup & Ann Katrin Bechtold Saksa
189  Andrey Romanovskiy & Ekaterina Vereschagina Venäjä
190  Ruslan Kenzikeev & Bachti Ramazanova Kazakstan
190  Alexander Patas & Jerusha Kloke Saksa
192  Sarkis Akopyan & Anastasiya Drokina Venäjä
192  Theo Braams & Marleen Van Eijck Alankomaat
192  Giuseppe Giustozzi & Sabrina Marihongeli Italia
192  Joost Offermans & Deborah Warmer Alankomaat
192  Jasper Sonnevelt & Gonja Tambach Alankomaat
192  Tim Steinmetz & Andrea Pihl Saksa
192  Yvo Van Bosch & Sze Ar Wong Alankomaat
199  Fabian Müller & Natalie Schlinke Saksa
199  Pelle Nielsen & Emma Ginge Tanska
199  Mirko Westermeier & Alena Bergmann Saksa
202  Hans Allard & Margo Oosterhoon Alankomaat
202  Stephan Keller & Katharina Keller Saksa
202  Beat Künzi & Barbara Krebs Sveitsi
202  Roland Tines & Heidrun Puskas Saksa
206  Kristian Benthien & Ina Zemmrich Saksa
206  Virgil Boros & Alexandra Barna Romania
206  Markus Lilli & Manuela Wichmann Saksa
206  Ciccio Pecoraro & Jasmijn Van Jole Alankomaat
210  Peter Aubel & Iryna Koval Alankomaat
210  Michael Beckmann & Bettina Corneli Saksa
210  Ali Khassan & Aleksandra Bondareva Kazakstan
210  Vladislav Kibasov & Svetlana Karpova Venäjä
210  Yulian Sivak & Marina Pereyaslova Ukraina
210  Armand Spilmann & Barbara Westermayer Itävalta
216  Jorg Neuhaus & Ruth Gerwing Saksa
216  Jordi Pares & Vanessa Planell Espanja
216  Timo Verhoeven & Isabell Verhoeven (aka Simon) Saksa
219  Edgar Branco & Milene Matias Portugali
219  Dominik Schaefer & Gina Palzer Saksa
219  Thomas Siefert & Annika Jung Saksa
219  Olli Syrjälä & Nina Back Suomi
219  Henk Wieger Walburg & Anita Dekker Alankomaat
219  Markus Weik & Sandra Weik Saksa
225  Paris Bekker & Anouk Hofstede Alankomaat
225  Bob Bremmels & Laura Van Boekholt Alankomaat
225  Florian Hansel & Linda Wulfes Saksa
225  Manuel Müller & Diana Materi Saksa
225  Yen-Ming Peng & Vicky Hsin-Chi Chi Taiwan
225  Benjamin Schulze & Sandra Rebentrost Saksa
225  Oliver Simon & Claudia Venter Saksa
225  Duarte Sousa & Elisabete Pera Portugali
225  Sebastian Spörl & Kristina Rodinova Saksa
225  Sebastian Triebel & Michaela Kemnitzer Saksa
225  Michael Van Oers & Guenevere Prawiroatmodjo Alankomaat
225  Marcel Vos & Daniëlle Vreman Alankomaat
225  Martin Wolf & Karin Waldinger Saksa
238  Anton Badazhkov & Monika Rothenfusser Saksa
238  Malte Benecke & Cornelia Steffahn Saksa
238  Raimund Brandt & Sulekha Buhala (aka Mukherjee) Sveitsi
238  Jan Cerny & Barbora Kyryanova Tšekki
238  Sven Glass & Bodil Kaiser Saksa
238  Mikkel Klinksgaard Hjortshoj & Janne Roed Poulsen Tanska
238  Jakob Komor & Anna Komor Saksa
238  Konstantin Maletz & Corina Maletz (aka Schott) Saksa
238  Frank Maninski & Sandra Undine Muhr (aka Till) Saksa
238  Thomas Müller & Sonja Borchert Saksa
238  Christian Neher & Tatiana Windbühl Saksa
238  Erik Neumayr & Stefanie Spang Saksa
238  Daniel Vasile Nutu & Raluca Iuliana Paiu Romania
238  Marcel Oosting & Sylvia Oosting-Eleveld Alankomaat
238  Sascha Otto & Janne Vollmer Saksa
238  Andreas Stanggren & Teddie Holm Ruotsi
238  Georg Sturm & Sabine Weiglein Saksa
238  Jens Vogelgesang & Franziska Vogelgesang (aka Queck) Saksa
238  Dominik Weber & Kristina Scibor Saksa
257  Heiko Bärmann & Stephanie Baur Saksa
257  Nguyen Thien Chinh & Nguyen Trong Nha Uyen Vietnam
257  Björn Hendrik Datz & Miriam Bambl Saksa
257  Sven Gross & Martina Lotsch Saksa
257  Gudmundur Gudmundsson & Jona Petursdottir Islanti
257  Alexander Horn & Nicole Gräf Saksa
257  Georg Jansen & Maria Blockus Saksa
257  Thomas Karle & Sarah Rothfuss Saksa
257  Mateusz Kulon & Estera Niczyporuk Puola
257  Maurice Philipoom & Marieke Londen Alankomaat
257  Sven Spengemann & Ramona Spengemann Saksa
257  Helge Uhrig & Desiree Hilbring Sveitsi
257  Andreas Willander & Nanna Willander Tanska
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}