Results from 23. German Open Championships - WDC World Series Professionals Latin 21. elokuuta 2009
Kuvia Videot
Katso miten voit advertise your product sivuillamme

23. German Open Championships
Saksa - Stuttgart 18. elokuuta 2009

WDC World Series Professionals Latin 21. elokuuta 2009

Finaali

1  Riccardo Cocchi & Yulia Zagoruychenko Yhdysvallat
2  Sergey Sourkov & Agnieszka Melnicka Venäjä
3  Franco Formica & Oxana Lebedew Saksa
4  Markus Homm & Ksenia Kasper Saksa
5  Emanuele Soldi & Elisa Nasato Italia
6  Rachid Malki & Anna Suprun Norja
Et pidä mainoksista?   Liity jäseneksi!

Semifinaali

7  Jesper Birkehoj & Anna Anastasiya Kravchenko Saksa
7  Andre Paramonov & Natalie Paramonov Kanada
9  Andrei Mosejcuk & Kamila Kajak Puola
10  Przemek Lowicki & Asta Sigvaldadottir Puola
11  Aleksandr Skarlato & Yulia Lesokhina Venäjä
12  Anton Ganopolskyy & Nataliya Magdalinova Saksa
13  Aleksandr Ilinykh & Anna Afonenkova Venäjä
14  Peter Majzelj & Maja Gersak Slovenia
14  Ivailo Tonchev & Alyona Zarnitsina Bulgaria

Do you want to look like our Elite Performers? Order your dancewear, shoes, accessories from our shop or visit us on-line.

Neljännesfinaali

16  Domenico Cannizzaro & Agnese Junkure Italia
16  Sergei Salov & Tatiana Perederei Venäjä
18  Stefan Erdmann & Sarah Latton Saksa
19  Katsuya Tateishi & Hiromi Tateishi Japani
20  Juergen Schlegel & Melissa Ortiz Gomez Saksa
21  Gherman Mustuc & Iveta Lukosiute Yhdysvallat
22  Vitaly Bill & Natalia Moshkova Venäjä
22  Denys Demovskyy & Worapa Jariyathammarat Thaimaa
24  Marek Swetik & Renata Dohnanska Tšekki
24  Bruno Tomas & Joanna Santos Portugali

2. Kierros (36 parasta)

26  Dmitrii Taruta & Yelena Parshukova Moldova
27  Roberto Di Malta & Tamara Patassa Italia
27  Emil Kontinen & Tiina Toyoki Suomi
29  Michael Petr & Petra Bischof Tšekki
29  Boris Rohne & Madeleine Rohne (aka Epler) Saksa
31  Sander Pondman & Ilse Lans Alankomaat
31  Thanh Tran & Zoya Altmark Yhdysvallat
33  Vladislav Silde & Margarita Novitskaia Venäjä
34  Mitko Dimitrov & Pelagia Kalyva Kreikka
35  Jake Davies & Carlisa Candy Englanti
36  Aleksey Panov & Olga Shnyakina Venäjä

1. kierros (58 parasta)

37  Radoslaw Hojsan & Malgorzata Jablonska Puola
37  Roland Kouwenberg & Janneke Vermeulen Alankomaat
39  Kristian Vellejus & Lotte Rodenberg Tanska
40  Boris Zaltzman & Maria Troyansky Israel
41  Rudi Grabon & Irene Moser Saksa
42  Wladislaw Lalafarjan & Vanessa Held Saksa
43  Sergey Oladyshkin & Anastasia Weber Saksa
44  Reinhard Nissl & Reneta Pawlik (aka Temelkova) Saksa
45  Serguei Makarenko & Anna Makarenko Venäjä
46  Sven Binek & Valentina Ershova Saksa
47  Tomasz Rachwalski & Anna Protas Puola
48  Vasile Constantin & Ana Maria Dinu Romania
49  Daniel Curto & Monica Guirao Espanja
49  Jeffrey Van Meerkerk & Chantal Melet Alankomaat
51  Boris Bassler & Daniela Heinzmann Saksa
51  Wolfgang Stamm & Jeannette Seydich Itävalta
53  Andre Distler & Sybille Schaffer-distler (aka Peschelt) Saksa
53  Markus Schäfer & Evelyn Krosta Saksa
53  Florent Trarieux & Diana Buraka Ranska
56  Giorgi Choliashvili & Maria Kamenidi Kreikka
56  Mario Schiena & Sabine Schiena (aka Sommer) Saksa
58  Roland Mader & Franziska Triebe-Mader Itävalta
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}