Results from 2nd King's Cup 2011 - WDSF International Open Latin 7. elokuuta 2011
Kuvia Videot
Katso miten voit advertise your product sivuillamme

2nd King's Cup 2011
Thaimaa - Bangkok 7. elokuuta 2011

WDSF International Open Latin 7. elokuuta 2011

Finaali

1  Andrei Zaitsev & Anna Kuzminskaya Venäjä
2  Martino Zanibellato & Michelle Abildtrup Tanska
3  Sergey Tatarenko & Viktoria Tatarenko (aka Lyschinska) Saksa
4  Klemen Prasnikar & Alexandra Averkieva Slovenia
5  Vjaceslavs Visnakovs & Tereza Kizlo Latvia
6  Zufar Zaripov & Anna Ludwig-Tchemodourova Itävalta
Et pidä mainoksista?   Liity jäseneksi!

Semifinaali

7  [33] Joonas Piippola & Laura Wimmer Suomi
8  [22] Joel Lopez & Kristina Bespechnova Espanja
9  [13] Denys Popov & Darya Ryzhonina Venäjä
10  [12] Sergey Gusev & Anastassia Usoltseva Venäjä
11  [9] Zsolt Sandor Cseke & Ioana Diana Degau Romania
12  [2] Csaba László & Anna Mikes Unkari

Neljännesfinaali

13  [22] Julian Tocker & Annalisa Zoanetti Irlanti
14  [16] Gerald Jamili & Cherry Clarice Parcon Filippiinit
15  [13] Vladimir Shelomitskiy & Olga Shelomizkaia Venäjä
16  [8] Evgeny Kotov & Valeria Skosyrskaya Venäjä
16  [8] Theerawut Thommuangpak & Phuthinat Khanitnusorn Thaimaa
18  [7] Michael Angelo Marquez & Stephanie Sabalo Filippiinit
19  [5] Pavel Krivonogov & Yana Minaeva Venäjä
19  [5] Georgy Tretiakov & Alyona Sentyabreva Uzbekistan
19  [5] Jian Xiong & Liu Yiling Kiina
22  [4] Yong Kun Long & Ji Wei Kiina
23  [2] Sum Chun Ng & Wai Yi Lam Hongkong
24  [1] Shinawat Lergon & Kanokrat Karujid Thaimaa

2. Kierros (48 parasta)

25  [32] Chan Hing Wei & Lai Ki Tin Hongkong
26  [31] Jin Sun Park & Yea Jin Park Korean tasavalta
27  [26] Bandit Chaimuti & Nethathai Chaimuti Thaimaa
27  [26] Crisanto Parado & Ashley Nichole Luna Filippiinit
29  [21] Yo Han Jun & Lee Do He Korean tasavalta
30  [20] John Victor Hamman & Celiai Botha Etelä-Afrikka
31  [19] Izzat Rajabov & Zoya Boldova Uzbekistan
32  [18] Wenyao Cai & Jiang Bingrong Kiina
33  [12] Kyung Chan Lee & Chea Hee Park Korean tasavalta
34  [11] Chua Zjen Fong & Evon Chong Malesia
35  [9] Filipp Yaganov & Veronika Kan Uzbekistan
36  [8] Hin Ting Lam & Chan Chui Mei Hongkong
36  [8] Sathaporn Raktoum & Krittaporn Manasuth Thaimaa
38  [7] Tomoya Kawashima & Matsuri Kojima Japani
39  [6] Fong Waikin & Umei Kok Macao
40  [5] Seung Jun Jeong & A Ra Ko Korean tasavalta
41  [4] Yuriy Nagay & Anastasiya Buhtoyarova Uzbekistan
42  [3] Ki Seok Kim & Sul Ki Kang Korean tasavalta
42  [3] Woo Jin Kim & Woo Jin Lee Korean tasavalta
42  [3] Patiphak Punyaphoontrakul & Kornkamol Wiriyayodyiam Thaimaa
45  [2] Thiarawit Bupphaves & Nachapim Supanimittrakul Thaimaa
46  [1] Supiroon Kluaypa & Marisa Laothammajak Thaimaa
46  [1] Chong Aik Lim & Riane Low Singapore
48  Saoharit Thanlawan & Nichkamol Ketpong Thaimaa

1. kierros (69 parasta)

49  [31] Ekkaphan Kapphiang & Kanyarat Thongsuk Thaimaa
49  [31] Dinh Ngoc Tu & Nguyen Thu-hien Vietnam
51  [26] Tuck Siriwan & Thanisa Krotsin Thaimaa
51  [26] Tom Tsai & Beata Wu Taiwan
53  [25] Parithat Thaithale & Oraphan Phongkitkarun Thaimaa
54  [22] Gisbert Igaya & Cynthia Ednilao Filippiinit
55  [15] Wan Man Ho Gordon & Ng Ka Hei Hongkong
56  [14] Jonathan Fam & Yin Ying Lee Malesia
57  [13] Ruchagon Charernsup & Achiraya Sirirat Taiwan
58  [12] Ho Sum Yuen & Lok Wa Laura Leung Hongkong
59  [7] Nattapat Runglaksa & Nartnalin Ruangsuttrakarn Thaimaa
60  [2] Titiwat Janmak & Rukcharin Paiboonattakit Thaimaa
61  [1] Ang Han Siong & Hong Hui Jun Malesia
62  Wanchaloem Chinwong & Tanyasiri Sriprapat Thaimaa
62  Russell Lim Liang & Esther Foo Malesia
62  Lee Yau Loeng & Abigail Cheong Malesia
62  Lim Yee Loon & Lam Li En Malesia
62  Rattikorn Reungkun & Nontawan Pimpoklang Malesia
62  Chiu Xian Siang & Grace Tan Singapore
62  Vince Tan & Tracy Goh Singapore
62  Randell Lim Xiu Zhen & Cindy Chung Sin Yee Malesia
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}