Results from 36th Blue Band of the River Spree - Amateur B Latin 23. maaliskuuta 2008
Mainokset
Jos et halua mainoksia sivuille Liity jäseneksi!
Kuvia Videot
Katso miten voit advertise your product sivuillamme

36th Blue Band of the River Spree
Saksa - Berlin 21. maaliskuuta 2008

Amateur B Latin 23. maaliskuuta 2008

Finaali

1  Dimitriy Macrinici & Rosa Schuler Saksa
2  Stefan Herzog & Cornelia Kreuter Itävalta
3  Michael Urban & Laura Kohout Saksa
4  Bernhard Gschwandtner & Anita Pohl Itävalta
5  Eduard Kremen & Elena Kremen (aka Kementschutskaja ) Saksa
6  Raphael Gross & Sabrina Letzel Saksa
Et pidä mainoksista?   Liity jäseneksi!

Semifinaali

7  Felix Kostyrok & Stephanie Abraham Saksa
8  Oliver Esser & Eugenia Diarra Saksa
9  Thomas Kurz & Angelika Bernhofer Itävalta
10  Thomas Müllner & Maria Grosslercher Itävalta
11  Jan Phillip Dethloff & Anna Schulze Saksa
12  Daniel Schwingenheuer & Katharina Sattelmeier Saksa

Neljännesfinaali

13  Christian Spiegel & Carina Hassenewert Saksa
14  Markus Postera & Isabelle Ciomber Saksa
15  Frederik Kaul & Carina Noack Saksa
15  David Steindl & Katharina Grabitzer Saksa
17  Erwin Acs & Sabrina Kolb Saksa
17  Marc Benjamin Fellbusch & Anna Schnekker Saksa
19  Simon Zbikowski & Marina Gilfer Saksa
20  Alexsander Hildebrandt & Tatjana Eichler Saksa
20  Christian Spiegl & Anna Vokhmyakova Saksa
22  Larsole Rühmann & Juliane Schulze Saksa
23  Johannes Wetscher & Alexandra von Jagemann Saksa

3. Kierros (36 parasta)

24  Jan Neumann & Ulrike Mittermeier Saksa
24  Christian Schlüer & Daniela Mitter Saksa
26  Markus Caspers & Daria Knopp Saksa
26  Stefan Epping & Ines Behrendt Saksa
28  Eduard Kats & Rebecca Schone Saksa
28  Carl-christoph Müller & Nadine Drawert Saksa
28  Alexander Stang & Anna Gerich Saksa
31  Stefan Woisin & Nadine Scheitz Saksa
32  Finn-hendrik Schmidt & Veronika Heinz Saksa
33  Christian Prohaska & Blanca Penner Saksa
34  Björn Wiechmann & Jasmin Kaca Saksa
35  Serge Dagilew & Kristina Kasanzev Saksa
36  Deniz Atamann & Marika Baur Saksa

2. Kierros (58 parasta)

37  Philipp Brusendorf & Nina Kozubski Saksa
37  Boris Golubovic & Hannah Busch Saksa
37  Ralf Lambertz & Saskia Sparke Saksa
37  Niko Maier & Franziska Lefeber Saksa
37  Torsten Schmidt-schauerte & Mareike Müller Saksa
42  Michael Kirsebauer & Lisa Kirsebauer Saksa
42  Gerald Kunzmann & Leonie Holzinger Saksa
44  Christian Paschek & Sonja Schlosser Saksa
44  Michael Schwarze & Kathrin Wachshofer Saksa
46  Stefan Sixt & Christiane Schopf Itävalta
47  Gleb Belov & Felicitas Timmler Saksa
47  Matthias Schilling & Desiree Mate Saksa
49  Robert Kovas & Svenja Dürr Saksa
49  Reinhard Müller & Annett Neumann Saksa
51  Igor Akalowski & Jessica Weiske Saksa
51  Marco Klapötke & Anne Steinmann Saksa
51  Andreas Simon & Karolin Knost Saksa
51  Eike Wenzel & Nadine Munch Saksa
55  Torsten Drewes & Johanna Voß Saksa
56  Jobst Stegmann & Imke Teuchert Saksa
57  Florian Rüttinger & Khira Heier Saksa
58  Marc Niwolik & Sabrina Torke Saksa

1. kierros (114 parasta)

59  Sebastian Foppe & Tatjana Berg Saksa
59  Mark Geppert & Andrea Matthies Saksa
59  Axel Wittmann & Sonja Bahalwan Saksa
59  Martin Wolf & Karin Waldinger Saksa
63  Li Ai & Anna Byelgorodska Saksa
63  Tobias Fischer & Martina Diemann Saksa
63  Sascha Timmen & Ann-christin Lautz Saksa
66  Jens Vogelgesang & Franziska Vogelgesang (aka Queck) Saksa
66  Karsten Voigt & Nicole Biebig Saksa
68  Björn Clausen & Linda Bernau Saksa
68  Max Forster & Angie-luise Jordan Saksa
68  Mathias Morzek & Juliane Volke Saksa
68  Denis Weber & Nadin Weber Saksa
72  Andre Bartol & Michelle Ohlendorf Saksa
72  Maximilian Horst & Katrin Horst Saksa
72  Timo Pagel & Sabrina Jagow Saksa
75  Martin Bewersdorf & Julia Michelsen Saksa
75  Dirk Ladenstein & Jennifer Klute Saksa
75  Christoph Preiss & Nadine Fischer Itävalta
75  David Schoen & Christina Von Nordheim Saksa
75  Stefan Trubswetter & Daniela Hoffmann Saksa
75  Florian Zimmer & Julia Bach Saksa
81  Forian Habison & Manuela Szihn Itävalta
81  Florian Schmidbauer & Yvonne Leschner Saksa
81  Bjorn Semmrich & Nicole Nagelschmidt Saksa
81  Alexander Willesch & Daniela Corbett Saksa
85  Tobias Lehmann & Beatrice Arndt Saksa
86  Kevin Holzhüter & Olga Schweizer Saksa
86  Stefan Joeres & Vanessa Meier Saksa
86  Johannes Sitnikow & Evgeniya Krantvays Saksa
89  Christian Holle & Janina Harms (aka Bach) Saksa
89  Marcus Korndorfer & Rebecca Reichards Saksa
89  Manuel Maier & Dorothea Wolf Saksa
92  Kai Griesbacher & Margit Lammel Saksa
92  Christian Koop & Janina Hartmann Saksa
92  Patrick Löhr & Ilka Reinhardt Saksa
92  Michael Prigozin & Kerstin Pötzsch Saksa
92  Benjamin Schröder & Stephanie Liebig Saksa
97  Alexander Von Biberstein & Saskia Stark Saksa
97  Marcel Halwass & Anja Koltermann Saksa
97  Stefan Holz & Kendra Zejer Saksa
97  Jörg Hendrik Kappes & Susanne Jung Saksa
97  Stefan Saling & Brigitte Veselka Saksa
102  Florian Wolff & Franziska Wolff Saksa
103  Moritz Frommolt & Ilka Paulß Saksa
103  Michael Neuss & Stephanie Namyslo Saksa
105  Torben Franz & Inga Dietz Saksa
105  Mike Schmiedel & Anna Figiel Saksa
107  Sebastian Hackl & Manuela Veriho Saksa
107  Patrick Kehren & Daniela Klaumunzer Saksa
107  Thomas Schmid & Marion Seidl Saksa
110  Roland Tines & Heidrun Puskas Saksa
111  Marco Blickensdorf & Franziska Dempe Saksa
111  Marco Brüser & Christine Tovar Saksa
111  Chris Krauser & Anne Albe Saksa
114  Robert Kinnl & Teresa Kästenbauer Itävalta
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}