Results from 37th Blue Band of the River Spree - Amateur B Latin 13. huhtikuuta 2009
Katso miten voit advertise your product sivuillamme

37th Blue Band of the River Spree
Saksa - Berlin 10. huhtikuuta 2009

Amateur B Latin 13. huhtikuuta 2009

Finaali

1  Raimund Meier & Anna-lena Wiegmann Saksa
2  Nick Dieckmann & Annik Burger Saksa
3  Stefan Tilp & Stephanie Keusch Saksa
4  Ronald Hofer & Therese Lemmerer Itävalta
5  Markus Postera & Isabelle Ciomber Saksa
6  Larsole Rühmann & Juliane Schulze Saksa
Et pidä mainoksista?   Liity jäseneksi!

Semifinaali

7  [18] Jan Backes & Vera Müller Saksa
7  [18] Manuel Burkart & Carina Kögel Saksa
7  [18] Jan Phillip Dethloff & Anna Schulze Saksa
10  [17] Thomas Glassen & Lalena Moseler Saksa
11  [16] Alexander Horst & Lena Schulte Saksa
12  [9] Florian Hansel & Linda Wulfes Saksa

Neljännesfinaali

13  [20] Enrico Tschöpel & Bianca Degener Saksa
14  [19] Andreas Laue & Elena Behrens Saksa
14  [19] Kolja Mörsch & Regina Bektev Saksa
14  [19] Flavio Salpetro & Miriam Stein Saksa
14  [19] Alexander Stricker & Christina Tepaß Saksa
18  [18] Christian Spiegl & Lea Benecke Saksa
19  [16] Jacob Wieczorek & Luisa Köhler Saksa
20  [15] Stefan Sixt & Christiane Schopf Itävalta
21  [13] Markus Ehlert & Anette Gurnik Saksa
22  [9] Andreas Hörmann & Elisabeth Kanettis Itävalta
23  Frederik Kaul & Carina Noack Saksa

3. Kierros (33 parasta)

24  [18] Konrad Gleske & Nancy Pusch Saksa
24  [18] Vadim Merkel & Gesa Oldenbüttel Saksa
26  [15] Tim Böttcher & Isabelle Gerka Saksa
26  [15] Marc Lüddecke & Jennifer Meneghetti Saksa
28  [14] Nikolaus Alessandria & Janne-sara Pietsch Saksa
28  [14] Petko Andonov & Natalia Niewiadomska Saksa
28  [14] Thomas Renkel & Saskia Beck Saksa
31  [9] Kim Oliver Köbisch & Sabine Hartke Saksa
31  [9] Dirk Laschet & Meike Beer Saksa
33  [6] Tobias Lengenfeld & Sandra Nitschke Saksa

2. Kierros (58 parasta)

34  [18] Sebastian Foppe & Valerie Döhring Saksa
34  [18] Necim Hajlaoui & Katharina Troizka Saksa
34  [18] Romano Marowski & Rostislava Rupcheva Saksa
34  [18] Max-gregor Renkwitz & Alina Iskhakova Saksa
34  [18] Thorben Sänger & Simone Büker Saksa
34  [18] Manuel Wiese & Maylin Wied Saksa
40  [17] Matthias Kleffmann & Magdalena Ziola Saksa
40  [17] Alexander Willesch & Daniela Corbett Saksa
42  [16] Sven Malinowski & Brigitte Felix Saksa
42  [16] Franz Osterwald & Michaela Hirschmann Saksa
44  [15] Jan Zaminer & Muna Brisam Saksa
44  [15] Jan Zimmermann & Magdalena Czekala Saksa
46  [14] Nicholas Chan & Nataliya Kosynska Saksa
47  [13] Manuel Maier & Dorothea Wolf Saksa
48  [12] René Schulte & Katija Kessler Saksa
49  [11] Alexander Borsch & Anna Bechen Saksa
49  [11] Valentin Unruh & Jana Bilenko Saksa
51  [10] Bastian Reitz & Pia Radine Saksa
52  [9] Matthias Busch & Jessica Lepszy Saksa
52  [9] Peter Rupp & Elisaweta Rabowskaja Saksa
52  [9] Martin Wolf & Karin Waldinger Saksa
55  [8] Robert Autsch & Mareike Ponsel Saksa
55  [8] Lars Kaiser & Angela Prietz Saksa
55  [8] Elke Wenzel & Nadine Munch Saksa
58  [5] Gerrit Kiener & Melanie Renken Saksa

1. kierros (112 parasta)

59  [20] Boris Golubovic & Maike Ahrens Saksa
59  [20] Thorsten Lenerz & Melina Ferreira Damora Saksa
59  [20] Quanah Miko Sanchez & Annika Rommeler Saksa
59  [20] Felix Schaffeld & Sarah Nierswitzki Saksa
59  [20] Christoph Strasser & Verena Umissa Itävalta
64  [19] Adrien Emrich & Nadja Korlatzki Saksa
64  [19] Max Forster & Angie-luise Jordan Saksa
64  [19] Alexander Nedderhoff & Tineke Steiger Saksa
67  [18] Dominik Keindl & Sandra Wery Saksa
67  [18] Tobias Wagner & Eva Alexandra Smirek Saksa
69  [17] Björn Clausen & Linda Geske Saksa
70  [16] Erwin Acs & Sabrina Kolb Saksa
70  [16] Christopher Binder & Ann-christin Gebhardt Saksa
70  [16] Eric Hillebrand & Jessica Fischer Saksa
70  [16] Dirk Ladewig & Nina Kozubski Saksa
70  [16] Mathias Lempart & Susannah Havermann Saksa
75  [15] Jost Bissel & Katrin Giller Saksa
75  [15] Andre Hamelmann & Vanessa Gräbner Saksa
75  [15] Florian Schmidbauer & Yvonne Leschner Saksa
75  [15] Fei Tao & Diana Dillmann Saksa
79  [14] Martin Daniel & Carina Espinar Lorente Saksa
79  [14] Lars Fischer & Carmen Bödeker (aka Fischer) Saksa
79  [14] Thomas Möller & Vanessa Sikorski Saksa
82  [13] Florian Pickart & Katharina Lamp Saksa
82  [13] Christoph Preiss & Natalie Zettl Itävalta
82  [13] Fabien Vater & Diana Kushnir Saksa
85  [12] Simon Dinse & Nadja Grönwohldt Saksa
85  [12] Moritz Frommolt & Ilka Paulß Saksa
85  [12] Anton Kohutovic & Maria Orolinova Slovakia
88  [11] Johannes Fuchs & Katja Schulz Saksa
88  [11] Andreas Rausch & Viktoria Schmidt Saksa
88  [11] Christian Roessler & Katharina Dombrowski Saksa
88  [11] Johannes Sitnikow & Evgeniya Krantvays Saksa
92  [10] Ansgar Ickes & Doreen Zirkler Saksa
92  [10] Jochen Köhler & Meike Kerscher Saksa
94  [9] Alexander Angermann & Martina Fritsch Saksa
94  [9] Christian Holle & Janina Harms (aka Bach) Saksa
96  [8] Patrick Hummel & Melissa Finger Saksa
97  [7] Steffen Laux & Julia Bauer Saksa
97  [7] Wolfgang Reyser & Katrin Ruder Saksa
97  [7] Tom Wohlfahrt & Wiebke Reichenbach Saksa
100  [6] Malte Borstel & Andrea Schumacher Saksa
100  [6] Andreas Schmidbauer & Katharina Hermannsdorfer Saksa
100  [6] Gerd Schmidts & Stefanie Zwiessler Saksa
100  [6] Konstantin Tsang & Franziska Kiehling Saksa
104  [5] Stefan Holz & Kendra Zejer Saksa
104  [5] Jörg Hendrik Kappes & Susanne Jung Saksa
104  [5] Dirk Langner & Ilka Langner Saksa
104  [5] Matthias Schiller & Diana Schwarzfischer (aka Schiller) Saksa
108  [4] Patrick Schröder & Desislava Nikolova Saksa
109  [3] Julian Stahnke & Suzan Kuhfuss Saksa
110  [2] Andreas Bork & Stefanie Thieme Saksa
111  [1] Marco Blickensdorf & Franziska Dempe Saksa
112  Vitalij Dobler & Kim Rübcke Saksa
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}