Results from Austrian Open Championshuips 2008 - IDSF International Open Latin 15. marraskuuta 2008
Kuvia Videot
Katso miten voit advertise your product sivuillamme

Austrian Open Championshuips 2008
Itävalta - Vienna 14. marraskuuta 2008

IDSF International Open Latin 15. marraskuuta 2008

Finaali

1  Zoran Plohl & Tatsiana Lahvinovich Kroatia
2  Evgeniy Imrekov & Elizaveta Divak Venäjä
3  Timur Imametdinov & Ekaterina Nikolaeva Venäjä
4  Valentin Voronov & Alina Imrekova Venäjä
5  Zufar Zaripov & Anna Ludwig-Tchemodourova Itävalta
6  Jevgenijs Suvorovs & Andrea Zelinkova Latvia
Et pidä mainoksista?   Liity jäseneksi!

Semifinaali

7  [25] Charles-Guillaume Schmitt & Elena Salikhova Ranska
8  [24] Yuriy Simachev & Anastasia Klokotova Venäjä
9  [23] Daniils Kutuzovs & Viktorija Puhovika Latvia
10  [16] Dmitriy Pugachev & Ekaterina Vaganova Venäjä
11  [14] Andrea Silvestri & Martina Váradi Unkari
12  [13] Aleksandr Makarov & Anastasia Kiseleva Venäjä

Neljännesfinaali

13  [28] Sergiy Georgiyev & Roswitha Wieland Itävalta
14  [26] Sergey Tatarenko & Viktoria Tatarenko (aka Lyschinska) Saksa
15  [23] Mikhail Soloviev & Kristina Tsvetkova Venäjä
16  [20] Nikita Bazev & Marta Arndt Saksa
17  [19] Roman Kovgan & Marina Sergeeva Venäjä
17  [19] Dmytro Rosenko & Natalia Granko Ukraina
19  [18] Manuel Frighetto & Karin Rooba Viro
20  [15] Erich Klann & Katharina Simon Saksa
21  [14] Michal Stukan & Susanne Miscenko Saksa
22  [13] Carlos Custodio & Elena Custodio (aka Plescenco) Portugali
22  [13] Alexey Zakharin & Viktoria Serdiuk Venäjä
24  [11] Jiri Hein & Lucia Krncanova Slovakia
24  [11] Balazs Nagymihaly & Szilvia Szögi Unkari

3. Kierros (49 parasta)

26  [26] Dmitry Marchenko & Anna Voronina (aka Sheverneva) Venäjä
27  [24] Marius-Andrei Balan & Sarah Sophie Ritz Saksa
28  [23] Andrei Mosejcuk & Izabela Janachowska Puola
28  [23] Vladimir Rudko & Mariya Ivanova Venäjä
28  [23] Vladimir Shelomitskiy & Renata Muftakhetdinova Venäjä
31  [22] Pavel Ivanov & Anna Gudyno Venäjä
32  [21] Matic Rodica & Katsiaryna Mychkova Slovenia
33  [20] Rihards Eglitis & Elza Pole Latvia
33  [20] Marko Paunovic & Ana Mijailovic Jugoslavia
35  [19] Lukas Bartunek & Katerina Hrstkova Tšekki
36  [17] Kristijan Burazer & Martina Plohl Slovenia
37  [15] Andrea Cailotto & Milly Baggio Italia
37  [15] Guillem Pascual & Marika Doshoris Ranska
37  [15] Sergey Plyuta & Debbie Seefeldt Saksa
37  [15] Ilia Russo & Maria Albert Slovakia
37  [15] Raimondo Todaro & Francesca Tocca Italia
42  [12] Matej Kralj & Spela Kralj Slovenia
43  [11] Damir Haluzan & Tadeja Haluzan Slovenia
43  [11] Volodymyr Liatov & Veronika Myshko Ukraina
43  [11] Marc Ocana & Maria Larionova Espanja
46  [10] Vadim Garbuzov & Zsofia Kovalik Itävalta
46  [10] Marco Mancini & Carlotta Frisardi Italia
46  [10] Mikhail Schepkin & Natalya Knyazeva Venäjä
49  [9] Dmitriy Belov & Elena Kolyagina Venäjä

2. Kierros (99 parasta)

50  [31] Tamás Gellai & Agnes Dudas Unkari
50  [31] Vadim Ivanov & Ekaterina Tsybrova Venäjä
50  [31] Bogdan Velykgolova & Diana Grechana Ukraina
53  [30] Roman Chetvergov & Zhanna Sablina Venäjä
53  [30] Jakub Rybicki & Anna Palamarchuk Puola
55  [29] Domenik Herrmann & Anna Walz Saksa
56  [28] Vsevolod Bezruchenko & Darya Kasparova Venäjä
56  [28] Daniel Ciml & Vanda Detinska Tšekki
58  [27] Andrei Sergunin & Evgeniya Kuligina Venäjä
59  [26] Ivan Kostov & Anna Chodyna Bulgaria
60  [25] Cristian Pontarelli & Giorgia Migliorati Italia
61  [23] Jonathan Rodriguez Perez & Nina Chinju Uszkureit Saksa
62  [22] Vladimir Slon & Bianka Zubrowska Itävalta
63  [20] Marvin Nigg & Claudia Obmascher Itävalta
64  [19] Dmitri Polikarpov & Nadezhda Ivleva Venäjä
65  [18] Andras Szeles & Boglarka Czina Unkari
66  [17] Andreas Cibis & Victoria Kleinfelder Saksa
66  [17] Martin Proksch & Olena Khablenko Itävalta
68  [16] Marek Kypus & Klara Chovancikova Tšekki
69  [15] Andrei Hinta & Anca Borcan Romania
70  [14] Zsolt Sandor Cseke & Lavinia Ghilea Romania
70  [14] Bojan Lazareski & Sonja Ilic Jugoslavia
70  [14] Bryan Lidy & Malene Meihlen Ranska
73  [13] Gianluca Gerardi & Silvia Testa Italia
74  [12] Edgars Linis & Eliza Ancane Latvia
75  [11] Genadi Petkov & Vanina Ilieva Bulgaria
76  [9] Philipp Clemens & Weronika Slotala Saksa
76  [9] Kirill Ganopolskyy & Kim Pätzug Saksa
78  [8] Karol Gawel & Karolina Skowyrska Puola
78  [8] Edgars Jekabsons & Aleksandra Povare Latvia
78  [8] Tomaz Ster & Stasa Berkopec Slovenia
81  [7] Dimitar Dimitrov & Iskra Andreeva Bulgaria
81  [7] Todor Kondov & Snejana Slavova Bulgaria
81  [7] Alari Lukk & Dina Syritsa Viro
81  [7] Ruslan Podkolzin & Maria Kukushkina Venäjä
85  [6] Jüri Kagan & Margarita Kagan Viro
85  [6] Boyan Kirchev & July Lere-Pland Bulgaria
87  [5] Johann Deter & Victoria Aidel Saksa
87  [5] Michal Imriska & Dana Boldisova Slovakia
87  [5] Nikola Korac & Sonja Dragutinovic Jugoslavia
87  [5] Manuel Stuper & Lisa Dalla Pozza Italia
91  [4] Jason Cicard & Amandine Mauceri Ranska
91  [4] Marco Ferdinandi & Jessica Di Russo Italia
91  [4] Marian Sivak & Martina Manakova Slovakia
94  [3] Robert Beitsch & Jana Ryvkina Saksa
95  [2] Itxasai Mediavilla & Neus Mestres Julian Espanja
95  [2] Sergiy Stoyanov & Kateryna Burdeyna Ukraina
97  [1] Alexandr Chudin & Lyudmila Ismagilova Saksa
97  [1] Victor Presnetsov & Vera Nam Venäjä
99  Stefan Grigore & Laura Filipescu Romania

1. kierros (144 parasta)

100  [24] András Mészáros & Dorottya Oláh Unkari
101  [23] Vadym Terentev & Natalia Rusachenko Ukraina
102  [22] Adrian Olmo & Paula Vazquez Espanja
102  [22] Arturs Prikulis & Anna Budreiko Latvia
104  [20] Giuseppe De Bari & Enrica Campari Italia
104  [20] Edgar Sackmann & Jasmin Cavusoglu Saksa
106  [17] Dzintars Jaundzeikars & Marta Kaleja Latvia
107  [16] Dino Alic & Dina Imamovic Bosnia ja Hertsegovina
107  [16] Péter Halász & Beáta Sebestyén Unkari
109  [14] Philip Hain & Andrea Hasner Itävalta
109  [14] Plamen Penchev & Galina Veleva Bulgaria
111  [13] Robert Klann & Anna Ilchenko Saksa
111  [13] Peter Pflügler & Katharina Würrer Itävalta
113  [12] Luca Prete & Verdiana Di Vanni Italia
114  [11] Máté Szórád & Viktória Ivett Juhász Unkari
114  [11] Pavel Zahradnicek & Sarka Vaculikova Tšekki
116  [10] Razvan Dinu & Valentina Iulia Dobrila Romania
116  [10] Taras Opalenyk & Alena Kislitskaya Ukraina
118  [9] Volodymyr Akhlomov & Polina Rabinovich Ukraina
118  [9] Andreas Pohl & Elisabeth Beck Itävalta
118  [9] Oleksandr Prygora & Tetyana Chylipka Ukraina
118  [9] Dierick Schröder & Ulrike Kasper Saksa
122  [7] Thomas Holzinger & Pia Sulzbacher Saksa
123  [6] Gustavs Ernests Arajs & Marika Zelencova Latvia
123  [6] Péter Szánthó & Szilvia Juhász Unkari
123  [6] Christian Wagner & Isabella Purzner Itävalta
126  [5] Lars Erik Pastor & Malika Dzumaeva Saksa
127  [4] Patrick Pirker & Stefanie Schröttner Itävalta
128  [3] Milan Adamec & Hana Koprivova Tšekki
129  [2] Paul Hüttinger & Sandra Stöckl Itävalta
129  [2] Marek Polacek & Michaela Dostalova Tšekki
131  [1] Adam Domonkos & Kata Szakonyi Unkari
131  [1] Pavel John & Jitka Soustalova Tšekki
131  [1] Zbynek Novy & Veronika Minovska Tšekki
134  Zbynek Deyl & Michaela Sramkova Tšekki
134  Ivan Giuliano & Concetta D'urso Italia
134  Thomas Hajek & Natascha Bousa Itävalta
134  Thomas Kurz & Angelika Bernhofer Itävalta
134  Kristian Mirt & Lovorka Splajt Kroatia
134  Roman Palmstingl & Bianca Schubernig Itävalta
134  Valeriy Radionov & Kateryna Shcherbatykh Ukraina
134  Marco Steffan & Andrea Goller Itävalta
134  Nazar Tsybran & Anna Sereda Ukraina
134  William Wen & Vicky Lin Taiwan
134  Matthias Zima & Alexandra Zima (aka Tischner) Itävalta
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}