Results from Austrian Open Championships - IDSF Senior I Standard 20. marraskuuta 2010
Mainokset
Jos et halua mainoksia sivuille Liity jäseneksi!
Kuvia Videot
Katso miten voit advertise your product sivuillamme

Austrian Open Championships
Itävalta - Vienna 19. marraskuuta 2010

IDSF Senior I Standard 20. marraskuuta 2010

Finaali

1  Stefano Bernardini & Stefania Martellini Italia
2  Tassilo Lax & Sabine Lax (aka Hoffman) Saksa
3  Christian Bono & Elena Bono Italia
4  Pierre Payen & Isabelle Reyjal Ranska
5  Vladimir Scherbakov & Natalia Ovcharenko Venäjä
6  Alberto Belometti & Barbara Pini Italia
Et pidä mainoksista?   Liity jäseneksi!

Semifinaali

7  Vittorio Bramati & Silvia Martorelli Italia
8  Petr Palat & Hana Palatova Tšekki
9  Thorsten Strauss & Sabine Jacob Saksa
10  Zdenek Pribyl & Lenka Pribylova Tšekki
11  Ivo Simacek & Leona Macasova Tšekki
11  Alexander Vanchugin & Oxana Skripnik Venäjä

Neljännesfinaali

13  Roland Holub & Eleonore Holub (aka Gerl) Itävalta
14  Oliver Geulen & Tanja Geulen (aka Beitz) Saksa
14  Rudolf Steinauer & Sonja Steinauer (aka Kössl) Itävalta
16  Gilles Bourguet & Sandrine Bourguet (aka Zoppe) Ranska
16  Fabian Lohauss & Simone Braunschweig Saksa
18  Florian Meyer & Anja Meyer (aka Katzmarski) Saksa
18  Olli-pekka Vanhala & Tiina Tarvonen Suomi
20  Giuseppe Trappolini & Roberta Alessi Italia
21  Andreas Malik & Christine Malik Saksa
21  Luigi Scalabrino & Samuela Giambrone Italia
23  Norbert Jäger & Beate-christine Jäger (aka Eberhardt) Saksa
23  Konstantin Maletz & Corina Maletz (aka Schott) Saksa

2. Kierros (49 parasta)

25  Gert Faustmann & Alexandra Kley Saksa
25  Gaetano Ricciardelli & Lea Miranda Italia
27  Harald Ebner & Marlies Aigner Itävalta
28  Hendrik Hahne & Sandra Hahne Itävalta
29  Thomas Täuber & Monika Stoll Itävalta
30  Massimo Lesti & Francesca Di Giacomantonio Italia
30  Uwe Richter & Katja Richter Saksa
32  Andrey Kukk & Anna Berezina Venäjä
33  Pascal Bey & Mercedes Bey Ranska
34  Anton Marcek & Jana Marcekova Slovakia
35  Axel Mischewski & Susan Hortmann Saksa
36  Jürgen Harrer & Elke Schacherl Itävalta
37  Christian Jordan & Sonja Jordan (aka Sigmund ) Itävalta
37  Erich Rieder & Monika Rieder Itävalta
39  Thomas Busta & Manuela Busta Saksa
39  Andrey Ivanov & Anna Ivanova Venäjä
39  Roberto Pastorelli & Valeria Durazzi Italia
42  Dietmar Jungmann & Susanne Jungmann Saksa
42  Andreas Lagler & Mag. Barbara Wodak Itävalta
42  Michael Schütz & Petra Schütz Itävalta
45  Heinz Böhm & Manuela Böhm Itävalta
45  Emil Gajda & Dorota Gajda Puola
47  Holger Comtesse & Gitta Kraushaar Saksa
47  Pierre Legault & Lyne Villeneuve Kanada
47  Ulrich Scherb & Petra Walliser Itävalta

1. kierros (66 parasta)

50  Ernst Heger & Michaela-Elisabeth Kainz Itävalta
51  Erich Bönisch & Christiana Bönisch Itävalta
52  Daniel Eichler & Sona Fikejsova Tšekki
53  Bernward Kett & Christine Kett Saksa
54  Thomas Stix & Isabella Stix Itävalta
55  Thomas Bertl & Gerlinde Bertl Itävalta
55  Manfred Nell & Alexandra Würzbauer Saksa
57  Mikhail Syryski & Sviatlana Hryhartsevich Venäjä
57  Samuel Tam & Angela Fia Yung-lee Kanada
59  Gerhard Sztasek & Karin Lepedat Itävalta
60  Ekkehart Class & Gudrun Engert Itävalta
60  Albert Rommel & Andrea Rommel Saksa
62  Holger Grüneberg & Claudia Grüneberg Saksa
63  Rono Alam & Ursula Cordin Itävalta
63  Gerald Blaschke & Doris Blaschke Itävalta
65  Wolfgang Bandel & Christine Bandel Itävalta
65  Valerii Klochkovych & Viktoriia Klochkovych Ukraina
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}