Results from Austrian Open Championships 2012 - AOC Viennese Waltz Championship 16. marraskuuta 2012
Kuvia Videot
Katso miten voit advertise your product sivuillamme

Austrian Open Championships 2012
Itävalta - Vienna 16. marraskuuta 2012

AOC Viennese Waltz Championship 16. marraskuuta 2012

Finaali

1  Vadim Shurin & Anastasia Meshkova Venäjä
2  Alexey Barkov & Anna Grischenko Venäjä
3  Daniel Radu & Anne Weber Saksa
4  Andreas Pohl & Elisabeth Beck Itävalta
5  Marat Khannanov & Anastasiya Timofeeva Venäjä
6  Sergey Rozhkov & Veronika Dichka Venäjä
Et pidä mainoksista?   Liity jäseneksi!

Semifinaali

7  Andrea De Marco & Debora Zecca Italia
8  Ilja Davidovs & Katrina Kora Klapere Latvia
8  Adam Jendrulek & Iva Riederova Tšekki
8  Anton Larionov & Anastasiya Bezuglova Venäjä
8  Alexander Novac & Andra Galben Romania
8  Sebastian-Alin Zicoane-Heler & Anca Copos Romania

Neljännesfinaali

13  Robert Novac & Bianca Pavel Romania
14  Václav Málek & Catharina Dvorak Itävalta
14  Orest Turkevych & Andriana Turkevych Ukraina
16  Thomas Reininger & Anna-Katharina Schramke Itävalta
16  Sebastian Wartner & Anna Gruell Itävalta
18  Dmitriy Bolotnikov & Alexandra Kozlova Venäjä
18  Mantas Bruder & Anastasia Shamis Saksa
18  Oskar Hemmelmayr & Katharina Erlinger Itävalta
18  Andreas Hörmann & Barbara Westermayer Itävalta
18  Markus Sommerbauer & Anja Sturmann Itävalta
23  David Büchel & Flavia Landolfi Sveitsi
23  Roland Harrer & Camilla Mader Itävalta
23  Ziga Tantegel & Nusa Crnko Slovenia
26  Christian Eichler & Michaela Fries Itävalta
26  Sergey Kuchev & Kaleriya Kuznetsova Venäjä
26  Thomas Täuber & Monika Stoll Itävalta

4. Kierros (48 parasta)

29  Florian Bayer & Anna Khudorozhkova Itävalta
29  David Iordanescu & Timea Maria Bocirla Romania
29  Yaroslav Makarenko & Svetlana Makarenko Ukraina
32  Klemens Hofer & Bettina Finek Itävalta
33  Alexander Gadenne & Christine Bareis Saksa
33  Raif Galimullin & Evangelina Arakelyan Venäjä
33  Vinzenz Haas & Anna-carina Adam Itävalta
33  Bostjan Lemez & Ana Gerecnik Slovenia
33  Joep Mutsaerts & Sulekha Buhala (aka Mukherjee) Sveitsi
33  Markus Siebinger & Christina Siebinger Itävalta
33  Nikita Velma & Polina Beloedova Venäjä
40  Stefan Fröhlich & Sylvia Vogler Itävalta
40  Andrey Ostroverkhov & Julia Ostroverkhova Itävalta
40  Oliver Pupavac & Sarah Plutzar Itävalta
40  Alam Rono & Alexandra Schmidt Itävalta
40  Dominik Schauer & Caroline Rammler Itävalta
40  Pavel Shalin & Valeryya Klochkovych Ukraina
46  Gerald Aigner & Melanie Aigner Itävalta
46  Thomas Ploier & Helene Buchner Itävalta
46  Peter Schaldemose & Liuba Mattes Tanska

3. Kierros (64 parasta)

49  Martin Branc & Renate Branc (aka Schwarz) Itävalta
49  Helmut Holler & Silvia Holler Itävalta
49  Matthias Zima & Eva Maria Hanzl Itävalta
52  Ivan Benko & Miroslava Benkova Slovakia
52  Jan Grabenwoeger & Tanja Wessely Itävalta
52  Mario Ninaus & Friederike Ninaus Itävalta
55  Sebastian Aigner & Madlen Auer Itävalta
55  Gerald Blaschke & Doris Blaschke Itävalta
55  Franz Pranckl & Michelle Mahler Itävalta
55  Sascha Weber & Verena Tophofen Saksa
59  Tomasz Batko & Monika Nowakowska Puola
59  Hans Mistelberger & Gertrude Kopp Itävalta
59  Sven Scheuermann & Bettina Reichel Saksa
59  Andreas Seiringer & Eveline Kopt Itävalta
59  Martin Zinsler & Silvia Schernberger Itävalta
64  Dominik Pocho & Selina Haider Itävalta

2. Kierros (90 parasta)

65  Gunnar Arlt & Birgit Arlt Saksa
65  Andrej Bebjak & Linda Koisova Slovakia
65  Julian Hartner & Saskia Prudic Itävalta
65  Andreas Henöckl & Evelyne Henöckl Itävalta
65  Walter Korkisch & Elisabeth Radowisch-Kragl Itävalta
70  Gregor Novak & Angelika Scheid Itävalta
70  Achim Schneps & Jacqueline Lessmika Itävalta
70  Josef Sperl & Helga Thaller Itävalta
73  Wolfgang Frey & Martina Frey Itävalta
73  Walter Holub & Elisabeth Richter Itävalta
73  Mathias Längle & Cornelia Hackl Itävalta
73  Lukas Steinegger & Susanne Kuhsling Itävalta
73  Roland Suchanek & Margot Wimmer Itävalta
73  Michael Vejda & Alexandra Hartner Itävalta
79  Christian Cachee & Daniela Raab Itävalta
79  Peter Czabala & Anne-Katrin Winne Itävalta
79  Herbert Frana & Monika Franer Itävalta
79  Marius Hartner & Lena Brandstätter Itävalta
79  Karl Köpf & Margit Struppe Itävalta
79  Reinhard Kurz & Ingeborg Kurz Itävalta
79  Akos Macher & Katalin Marjanek Itävalta
79  Cesare Marini & Angelika Feil Saksa
79  Helmut Steinbrecher & Martina Gansterer Itävalta
79  Thomas Stiassny & Zhenyu Schmoltner Itävalta
79  Josef Wiener & Eva-Maria Wiener Saksa
79  Josef Michael Zagler & Sonja Ahrens Itävalta

1. kierros (129 parasta)

91  Hermann Dobretsberger & Karin Dobretsberger Itävalta
91  Christian Pilz & Andrea Kaiper Itävalta
91  Martin Pollak & Makiko Habu Itävalta
91  Gerhard Poschmann & Sabine Ladislav Itävalta
91  Guenter Wieser & Katharina Pammer Itävalta
96  Felix Brand & Timna Wallner Itävalta
96  Florian Kaineder & Martina Widowitz Itävalta
98  Laszlo Bosze & Eva Halak Itävalta
98  Benedikt Herold & Selina Steiner Itävalta
98  Klemens Pollak & Karin Kucera Itävalta
98  Bernhard Posch & Maria Arbeiter Itävalta
98  Boris Stec & Eva Stecova Itävalta
103  Robert Balint & Zsuzsanna Berczi Itävalta
103  Peter Blahovsky & Katarina Sturcova Slovakia
103  Frédéric Delort & Véronique Feildel Ranska
103  Werner Hanisch & Ursula Schuda Itävalta
103  Mitsuo Ishizaka & Mieko Kamiyama Itävalta
103  Anton Renner & Susanna Martinek Itävalta
103  Shigeru Shiraishi & Reiko Sakama Itävalta
103  Tsuneo Tanaka & Reiko Kujirai Itävalta
103  Manfred Winauer & Elisabeth Winauer Itävalta
112  Roland Gansterer & Margot Wilflinger Itävalta
112  Thomas Oberndorfer & Gabriele Reinkober Itävalta
114  Hans Georg Achleitner & Luise Rath Itävalta
114  Martin Brantweiner & Maria Zimmerl Itävalta
114  Andreas Broch & Sylvia Weinerth Itävalta
114  Zoltan Butor & Agnes Butor Itävalta
114  Walter Ehrenhoefer & Ilse Ehrenhoefer Itävalta
114  Norbert Fischer & Evelyn Friedrich Itävalta
114  Thomas Gabriel & Petra Gabriel Itävalta
114  Franz Hoanzl & Waltraud Hoanzl Itävalta
114  Peter Hutterer & Junko Takahashi Itävalta
114  Franz Kelz & Rosa Kelz Itävalta
114  Karl Klaus & Elisabeth Sommer Itävalta
114  Robert Kopic & Bianca Mallinger Itävalta
114  Erwin Posch & Akemi Ito Itävalta
114  Ernst Schlossnickel & Regina Schlossnickel Itävalta
114  Alois Uchatzi & Brigitte Meister Itävalta
114  Helmut Vana & Yoko Kobayashi Itävalta
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}