Results from Blackpool Dance Festival 2012 - Under 21 Latin 26. toukokuuta 2012
Katso miten voit advertise your product sivuillamme

Blackpool Dance Festival 2012
Englanti - Blackpool 24. toukokuuta 2012

Under 21 Latin 26. toukokuuta 2012

Finaali

1  Darren Hammond & Kylee Brown Etelä-Afrikka
2  Wu Liu Fu & Yu Jun Du Kiina
3  Ilya Sizov & Yulia Koshkina Venäjä
4  Pawel Tekiela & Aleksandra Konstantinova Puola
5  Petar Daskalov & Christine Hojmark Thomsen Tanska
6  Artem Kruchin & Oksana Vetis Venäjä
Et pidä mainoksista?   Liity jäseneksi!

Semifinaali

7  [26] Roman Gerbey & Vera Bondareva Ukraina
8  [23] Mykyta Serdyuk & Anna Krasnishapka Ukraina
9  [21] Jonas Kazlauskas & Jasmine Chan Liettua
9  [21] Chan Hing Wai & Tin Lai Ki Hongkong
11  [18] Aleksandr Zevelev & Kseniya Zaputryaeva Venäjä
12  [13] Bogdan Oligov & Dariya Sereda Ukraina
13  [12] Dmitriy Semeshkin & Karina Zadoyan Venäjä

Do you want to look like our Elite Performers? Order your dancewear, shoes, accessories from our shop or visit us on-line.

Neljännesfinaali

14  [21] Anton Inglikov & Ella Troshina Venäjä
15  [20] Shim Young Eun & Song Ha Kim Korean tasavalta
15  [20] Danylo Gordeev & Nina Chernyshova Venäjä
17  [19] Yaroslav Galay & Kateryna Klishyna Ukraina
17  [19] Ruslan Khisamutdinov & Elena Rabinovich Venäjä
19  [17] Joel Lopez & Kristina Bespechnova Espanja
20  [13] Aleksandr Zhimalov & Darya Kartyshova Venäjä
21  [12] Giuseppe Mastandrea & Antonella Palermo Italia
21  [12] Gustavo Viglio & Zhanna Sablina Italia
23  [10] Anton Seleznev & Lyubov Gabbasova Venäjä
24  [8] Jun Luo & Zicheng Wu Kiina
24  [8] Yan Sorokin & Veronika Karimova Venäjä
26  [7] Alex Pritchard & Chloe Hewitt Englanti

4. Kierros (50 parasta)

27  [20] Ron Garber & Liza Lakovitsky Yhdysvallat
27  [20] Kan Sun & Zhu Siying Kiina
29  [19] Yan Bang Bang & Zhu Jing Kiina
29  [19] Maksim Bodnar & Elyzaveta Vnuchkova Ukraina
29  [19] Kun Xuan Gu & Chen Hong Sun Kiina
32  [18] Ferenc Bódi & Diana Gyurits Unkari
32  [18] Luke Miller & Hanna Cresswell Englanti
32  [18] Oleg Yakushev & Viktoriya Masnova Venäjä
35  [17] Yong Kun Long & Jia Ni Cheng Kiina
35  [17] Marius Toperczer Muresan & Katrine Nissen Tanska
37  [16] Edvins Astahovs & Nika Bero Latvia
38  [15] Roman Oligov & Valeriya Babay Ukraina
38  [15] Dominik Rudnicki & Adrianna Lojszczyk Puola
40  [13] Li Di & Zhao Lei Kiina
40  [13] Freythor Ossunrarson & Hrefna Halldorsdottir Islanti
42  [12] Sergiy Grytsuk & Anastasiya Shekhovskaya Ukraina
43  [11] Yanan Qiao & Yuting Wang Kiina
43  [11] Ondrej Sliska & Daniela Valjentova Tšekki
45  [9] Aleksandr Dunaev & Anzhelika Prilutskaya Ukraina
45  [9] Darren Morrissey & Christina Morrissey Australia
47  [8] Emanuele Caruso & Carlotta Fucci Italia
47  [8] Evgen Kornievskyy & Aleksandra Polovtseva Ukraina
49  [7] Mathias Allain & Astros Traustadottir Ranska
50  [6] Marts Punins & Dana Jakobsone Latvia

3. Kierros (82 parasta)

51  [23] Svyatoslav Gerasimov & Anastasiya Zakharchuk Venäjä
51  [23] Roman Grytsyna & Olga Kravchenko Ukraina
51  [23] Evgeni Kuzin & Elina Popova Venäjä
51  [23] Evgeniy Pavlos & Mariya Krivko Ukraina
51  [23] Maciej Zieba & Magda Strzesnicka Puola
56  [22] Evgeniy Barskiy & Valeriya Oleksyuk Venäjä
56  [22] Nurlan Gallyamov & Mila Sheina Kanada
56  [22] Aleksandr Lillo & Margarita Khamzaeva Venäjä
56  [22] Cristian Priori & Eleonora Riccardi Italia
56  [22] Maksim Ryzhov & Kristina Makarova Venäjä
56  [22] Puttipong Saharifa & Sutatip Bunvilai Thaimaa
62  [21] Denis Lopatin & Anna Gubantseva Venäjä
62  [21] Vladislav Tkachenko & Aleksandra Tarasenko Venäjä
64  [20] Zhoa Qi & Yi Yao Kiina
64  [20] Cai Wen Xiang & Wanrong Wu Kiina
66  [19] Daniele Emiliani & Natasha Jackson Englanti
66  [19] Petter Engan & Kine Mardal Norja
66  [19] Zhou Liu & Yi Mei Yin Kiina
66  [19] Tagyr Mansurov & Svetlana Lesnaya Ukraina
66  [19] Xiong Neng & Jian Xun Kiina
66  [19] Dmitriy Pleshkov & Anastasia Kulbeda Venäjä
66  [19] Marco Saitta & Giulia D'alessandro Italia
66  [19] Zhi Qiang Zhang & Wang Ziyi Kiina
74  [17] Miles Chapman & Lorna Arnold Englanti
74  [17] Oskar Dziedzic & Klaudia Iwanska Puola
74  [17] Pavlo Khondar & Dayana Khedzhadzi Ukraina
74  [17] Guo Zhen Sheng & Zhu Jia Yang Englanti
78  [16] Pei Bo Wen & Wang Lin Kiina
79  [14] Brian Dibnah & Sarah Nolan Uusi-Seelanti
79  [14] Andrzej Jarosz & Aleksandra Bogdanowicz Puola
81  [8] Alessandro Palmisano & Giulia Serra Italia
81  [8] Matteo Sulas & Giulia Deffenu Italia

2. Kierros (131 parasta)

83  [25] Valerijs Borovojs & Inna Orlova Irlanti
84  [24] Simone Colella & Courtney Payne Englanti
84  [24] Gregory Mcdonough & Kathryn Jones Englanti
84  [24] Shuai Yi Shao & Wang Yi Kiina
84  [24] Igor Sidorenko & Eleonora Zoschuk Ukraina
84  [24] Tianxu Wang & Rong Xin Li Kiina
89  [23] Adam Brunyee & Virginia Coffa Englanti
89  [23] Grigoriy Golodnov & Evgenyya Vodolazkaya Ukraina
89  [23] Marc Jimenez Blanch & Valeryia Urymahava Espanja
89  [23] Vander Hinlon Lely & Zhao Shan Shan Hongkong
89  [23] Ilya Sukhonosov & Yana Demina Venäjä
94  [22] Chen Yi Chao & Liu Xin Chen Japani
94  [22] Jason Chao Dai & Patrycja Golak Yhdysvallat
94  [22] Matthew Dean & Sophie Webb Englanti
94  [22] Li Guoqing & Qian Zhao Kiina
94  [22] Tabari Salmon & Sophie Mccoy Englanti
94  [22] Ugnius Vaidila & Daria Savanova Kanada
94  [22] Tang Yao & Huang Xin Kiina
94  [22] Di Bo Yi & Li Meng Ran Kiina
94  [22] Jiang Guan Yu & Lin Qing Qing Kiina
103  [21] Kristoffer Frimo Melaes & Mette Brandstadmoen Norja
103  [21] Alessio Galocchio & Marta Botta Italia
103  [21] Mathias Kirkegaard & Line Riding Tanska
103  [21] Nikita Klyuchko & Karina Bordunova Ukraina
103  [21] Jia Ming Li & Hui Juan Hu Kiina
108  [20] Mengju Li & Xuejiao Yu Kiina
109  [19] Rogerio Gonçalves & Catarina Alexandra Gemelgo Portugali
109  [19] Jin Xi Zhang & Zheng Ya Xin Kiina
109  [19] Yu Kun Zhang & Jia Jia Liu Kiina
112  [18] Adrian Kopczynski & Ewelina Mikolajewska Puola
112  [18] Ding Jia Wen & Jing Li Lin Kiina
114  [17] Gabriele Crocicchia & Desiree Agostini Italia
114  [17] Yuchen Du & Fan Gao Kiina
114  [17] Vadim Gorbach & Tatyana Podgornaya Venäjä
114  [17] Carlos Lopes & Patricia Lourenço Portugali
118  [16] Tobias Fladby & Rikke Lund Norja
119  [15] Ayaz Giniyatullin & Aysylu Giniyatullina Venäjä
119  [15] Dmitriy Vorobiev & Kseniya Sovenko Yhdysvallat
121  [14] Jack Johnson & Joanne De Jager Australia
121  [14] Denis Kobzak & Anastasiya Tulupova Venäjä
121  [14] Michal Majda & Aleksandra Wypasek Puola
124  [13] Shi Yu Huang & Xue Chun Lu Kiina
124  [13] Roberto Ranfa & Arianna Buttigli Italia
126  [12] Bo Li & Xiu Ting Hong Kiina
127  [10] Mattia Zini & Arantxa Zorzetto Italia
128  [9] Myung Soo Kim & Su Min Kim Korean tasavalta
128  [9] Connor Parkinson & Cecilie Engsig Tanska
128  [9] Yi Wang Pei & Cheng Qian Kiina
131  [6] Li Cheng & Yuan Chen Englanti

1. kierros (175 parasta)

132  [22] Danilo Ara & Giorgia Baccino Italia
132  [22] Marek Bures & Ekaterina Kalish Tšekki
132  [22] Jaehyeon Choi & Minjung Jun Korean tasavalta
132  [22] Meng Jia Cui & Jiang Yu Lin Kiina
132  [22] Andrea Dessi & Eleonora Dessi Italia
132  [22] Rafael Flaishman & Lika Abidor Israel
132  [22] Wenda Zhao & Mei Lin Xiang Kiina
139  [21] Venon Choo Kay-Yin & Elie Chia Yen-Thing Malesia
139  [21] Jie Ma & Duan Ran Chen Kiina
142  [20] Timur Dogan & Vanessa Beer Saksa
142  [20] Nicholas Kelly & Cheyenne Russell Englanti
142  [20] Marcus Mitchell & Rosie Ward Englanti
142  [20] Christopher Navas & Justine Rainville Kanada
142  [20] Federico Novacchi & Jannic Schneider Sveitsi
147  [19] Andri Fannar Petursson & Anita Loa Hauksdottir Islanti
147  [19] Oleksiy Styran & Anca Florescu Kanada
147  [19] Cheng Yu & Yu Yue Kiina
150  [18] Maxime Allemand & Kelly Rochas Ranska
150  [18] Il-Nam Lee & Ju-Yeon Park Korean tasavalta
150  [18] Philip Ring & Felicia Cassergren Ruotsi
150  [18] Cemis Sandu & Mihaela Scolnil Portugali
154  [16] Nuno Andrade & Joana Morgado Portugali
154  [16] Adam Matecki & Sara Janicka Puola
154  [16] Miguel Santos & Ines Marques Santos Portugali
154  [16] Xinrui Shen & Yan Li Kiina
154  [16] Oscar Widén & Tove Villfor Ruotsi
159  [15] Hyeong-Keun Kim & Min-Young Lim Korean tasavalta
159  [15] Johnston Lim & Nicole Tan Malesia
161  [14] Chong Aik Lim & Riane Low Singapore
161  [14] Christian Skibsrud & Helene Spilling Norja
163  [13] Roope Antila & Liisa Setala Suomi
163  [13] Hyun Bum Choi & Hye-in Kim Korean tasavalta
163  [13] Hao Gu & Xin Yu Li Kiina
163  [13] Woo Hyeon Kang & Hee Yoon Korean tasavalta
167  [12] Bjorn Koster & Rachel Winkel Alankomaat
168  [11] Chuan Bo Yu Guo & Yl Chun Li Kiina
169  [10] Karl Hallberg & Matilda Johansson Ruotsi
169  [10] Josef Sedlmair & Tabea Louisa Thaler Saksa
169  [10] Dong Chan Um & Jee-In Kim Korean tasavalta
172  [9] Davide Maringio & Manuela Vacca Italia
173  [6] Seoug-Huk Choi & Jl Yeon Kim Korean tasavalta
173  [6] Tae-Woo Yeom & Jung-Min Woo Korean tasavalta
175  [4] Kristofer Hauksson & Herborg Ludviksdottir Islanti
175  [4] Laurence Mowatt & Nicola Hattingh Etelä-Afrikka
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}