Results from British National 2012 - WDC World Professional Ballroom 2012 18. marraskuuta 2012
Mainokset
Jos et halua mainoksia sivuille Liity jäseneksi!
Katso miten voit advertise your product sivuillamme

British National 2012
Englanti - Blackpool 15. marraskuuta 2012

WDC World Professional Ballroom 2012 18. marraskuuta 2012

Finaali

1  Arunas Bizokas & Katusha Demidova Yhdysvallat
2  Andrea Ghigiarelli & Sara Andracchio Englanti
3  Victor Fung & Anastasia Muravyova Yhdysvallat
4  Valerio Colantoni & Yulia Spesivtseva Venäjä
5  Domen Krapez & Monica Nigro Slovenia
6  Angelo Madonia & Antonella Decarolis Italia
Et pidä mainoksista?   Liity jäseneksi!

Semifinaali

7  Sascha Karabey & Natasha Karabey Saksa
8  Marat Gimaev & Alina Basyuk Yhdysvallat
9  Warren Boyce & Kristi Boyce Englanti
10  Eldar Dzhafarov & Anna Sazina Azerbaidžan
11  Chao Yang & Yiling Tan Kiina
12  Mikhail Avdeev & Olga Blinova Yhdysvallat

Do you want to look like our Elite Performers? Order your dancewear, shoes, accessories from our shop or visit us on-line.

To check what crystals are used by the masters visit us on-line.

Neljännesfinaali

13  Alessio Potenziani & Veronika Vlasova Venäjä
14  Aleksandr Zhiratkov & Irina Novozhilova (aka Popovic) Hongkong
15  Anton Lebedev & Anna Borshch Kanada
16  Gustaf Lundin & Valentina Oseledko Ruotsi
17  Craig Shaw & Evgeniya Shaw (aka Sutyaginskaya) Englanti
18  Marcin Kalitowski & Katarzyna Florczuk Puola
19  Alexandr Voskalchuk & Veronika Egorova Venäjä
20  Rüdiger Homm & Viktorija Triscuka Saksa
21  Kota Shoji & Nami Shoji Japani
21  Alex Sindila & Katie Gleeson Englanti
23  Shintaro Asamura & Emi Toyama Japani
23  Stefano Soldati & Natasha Manderson Englanti

2. Kierros (48 parasta)

25  Steffen Zoglauer & Sandra Koperski Saksa
26  Jun Motoike & Noriko Muto Japani
27  Hisashi Kawahara & Izumi Arai Japani
27  Kristjan Kuusk & Anri Kokkonen Suomi
27  Emanuele Pappacena & Francesca Lazzari Yhdysvallat
30  Anton Perevodchyk & Dariya Perevodchyk (aka Dovgalova) Ukraina
31  Dennis Voermans & Samantha Voermans (aka Kolijn) Alankomaat
32  Glyn Lin & Wen Hua Ji (aka Tracy Li) Taiwan
33  Jacek Fidurski & Malgorzata Kotlicka Puola
33  Ruslan Wilder & Katusha Wilder (aka Vostrikova) Yhdysvallat
35  Pavel Lebedev & Tatiana Mescheriakova Kanada
36  Nobuya Higuchi & Sayaka Shibata Japani
36  Francesco Laterrenia & Loredana Caramia Italia
38  Kiichiro Kinoshita & Naomi Kinoshita Japani
38  Herman Lak & Michelle Lak (aka Gleimann) Alankomaat
38  Daisuke Yamamoto & Keiko Ando Japani
42  Daisuke Miura & Miwako Miura Japani
42  Martin Parnov Reichardt & Maija Salminen Tanska
44  Victor Buenavida & Petra Cernakova Espanja
45  Yuta Nakagawa & Kumiko Nakagawa Japani
46  Craig Denham & Grete Käsi Australia
46  Sergey Parakhin & Valentina Parakhina Venäjä
48  Volker Schmidt & Ellen Jonas Saksa
49  Simeon Stoynov & Kora Stoynova (aka Uczekaj) Bulgaria

1. kierros (62 parasta)

50  Christoph Santner & Maria Santner Itävalta
51  Masafumi Kitamaki & Naoko Tamura Japani
52  Akira Suzuki & Reina Furukawa Japani
53  Cyril Passerat & Lucie Jeanne Ranska
54  Takaya Kawasaki & Akiko Ono Japani
55  Roberto Garcia & Sara Martin Espanja
56  Peter Ekkart & Ellen Ekkart Belgia
57  Nikolay Iordanov & Milena Georgieva Bulgaria
58  Fabio Neves Henriques & Ana Rita Ramires Portugali
59  Penwell Nhalpo & Julia Kharlova Etelä-Afrikka
60  Bruno Gazet & Sylvie Gazet (aka Boire) Ranska
60  Nuno Paulo & Rute Gomes Portugali
62  Robin Chee & Pele Lim Singapore
63  Stephen Summers & Sarah Summers Englanti
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}