Results from DanceComp 2010 - IDSF Senior II Standard 3. heinäkuuta 2010
Katso miten voit advertise your product sivuillamme

DanceComp 2010
Saksa - Wuppertal 2. heinäkuuta 2010

IDSF Senior II Standard 3. heinäkuuta 2010

Finaali

1  Michael Lindner & Beate Lindner Saksa
2  Bernd Farwick & Petra Voosholz Saksa
3  Roberto Destri & Giuseppina Lentini Italia
4  Luigi Donato & Cira Parente Italia
5  Toni Rinaldi & Silvana Contini Italia
6  Massimo Molteni & Clara Pignataro Italia
Et pidä mainoksista?   Liity jäseneksi!

Semifinaali

7  [27] Giovanni Ciotti & Annalisa Risi Italia
8  [24] Lorenzo Melucci & Carla Meconi Italia
8  [24] Jari Redsven & Anne Redsven Suomi
10  [14] Michael Feld & Heide Glaser Saksa
11  [13] Alexander Hick & Petra Alexandra Lessmann Saksa
11  [13] Wolfgang Koschier & Birgit Koschier (aka Fehrmann) Saksa

Neljännesfinaali

13  [30] Jouko Leppala & Helja Leppala Suomi
14  [23] Maurizio Carugati & Mariagrazia Giovenco Italia
14  [23] Jens Wolff & Maike Wolff Saksa
16  [22] Stephan Beth & Helene Barbier Ranska
17  [19] Dieter Keppeler & Manuela Schraut Keppeler Saksa
18  [18] Oliver Luthardt & Brigitte Kessel Dohle Saksa
19  [17] Uwe Bodinet & Cornelia Bodinet Saksa
20  [16] Thierry Batin & Marie Cecile Batin Ranska
20  [16] Vitam Kodelja & Barbara Kodelja Slovenia
22  [9] Roland Lein & Karin Anton Saksa
22  [9] Karl-Heinz Michel & Gabriele Schuck Saksa
24  [8] Götz Bierbaum & Maren Bierbaum (aka Muller) Saksa

3. Kierros (48 parasta)

25  [29] Robert Dub & Sylvia Schäfer-nouza Itävalta
25  [29] Michel Heggen & Tonny Heggen Belgia
27  [28] Edward Van Essen & Ilse Mielke Saksa
28  [26] Hans Arnold Büscher & Heidi Büscher Saksa
29  [24] Ulrich Lindecke & Manuela Schulze Saksa
30  [22] Holger Wallmann & Anita von Hertel Saksa
31  [21] Marcel Bulten & Lydia Spijkerboer Alankomaat
31  [21] Jürgen Kosch & Katrin Kosch Saksa
31  [21] Wolfgang Walter & Ilse von Beyer Saksa
34  [20] Gunther Nagel & Antje Nagel Saksa
35  [19] Manfred Otto & Andrea Otto Saksa
35  [19] Wilfried Seidel & Annette Seidel Saksa
37  [18] Justo Del Arco & Consuelo Alegria Espanja
38  [16] Raymond Wiedemann & Martine Wiedemann Saksa
39  [15] Martin Van Den Mark & Inge Van Den Mark Alankomaat
40  [14] Volker Conrad & Cornelia Conrad Saksa
41  [12] Stefan Isenecker & Diane Mongellaz Saksa
41  [12] Olaf Paul & Christl Eva Paul (aka Renno) Saksa
41  [12] Jorg Stoffels & Karin Stoffels Saksa
44  [8] Marius Torka & Barbara Torka Saksa
45  [7] Klaus Klostermann & Karin Klostermann Saksa
46  [6] Gordan Bedenikovic & Susanne Krieger Saksa
47  [4] Hans Wolfgang Scheuer & Angelika Scheuer Saksa
48  [2] Heinz Jürgen Kühl & Jutta Kühl Saksa

2. Kierros (97 parasta)

49  [29] Dirk Keller & Heidemarie Schulz-Brüsewitz Saksa
50  [28] Gerhard Baier & Ingrid Cloos Saksa
50  [28] Thomas Kreuels & Annette Kreuels Saksa
52  [27] Jörg Holzhäuser & Petra Holzhäuser Saksa
52  [27] Dietmar Jungmann & Susanne Jungmann Saksa
54  [26] Thomas Dose & Marlis Dose Saksa
54  [26] Franz Peter Schwindling & Cornelia Schwindling Saksa
56  [24] Michael Borchardt & Anita Borchardt Saksa
56  [24] Jürgen Gebhart & Marion Uhlenbrock Saksa
56  [24] Jos Wollersheim & Anneloes Wollersheim Alankomaat
59  [23] Johan Dane & Miep Dane Alankomaat
59  [23] Heinrich Schmitz & Monika Schmitz Saksa
61  [20] Ad Cuijpers & Truus Cuijpers Alankomaat
61  [20] Rudiger Herrmann & Barbara Herrmann Saksa
61  [20] Stefan Mussmann & Dagmar Rudolf Saksa
64  [19] Peter Birndorfer & Christina Pothfelder Saksa
64  [19] Ferry Kandouw & Margareth Kandouw Alankomaat
64  [19] Markus Kettler & Raphaela Thomas-kettler Saksa
64  [19] Jean Yves Murzin & Christine Murzin Ranska
68  [17] Wolfgang Bruch & Annette Bruch Saksa
68  [17] Bernd Früh & Renate Früh Saksa
68  [17] Herbert Nageler & Claudia Nageler Itävalta
71  [16] Harald Ballweg & Marianne Wiedemann Saksa
71  [16] Michael Blanke & Sabine Huyssen Saksa
73  [15] Ernst Heger & Michaela-Elisabeth Kainz Itävalta
73  [15] Markus Mäurer & Marion Mäurer Saksa
75  [14] Leo Rein & Ursula Rein Saksa
76  [12] Thomas Fiege & Sigrid Fiege Saksa
76  [12] Harald Lerch & Vera Lerch Saksa
78  [11] Tilo Kaiser & Kerstin Kaiser Saksa
78  [11] Ton Klaassen & Lia Klaassen Alankomaat
80  [10] Reinhard Zahrte & Christiane Zahrte Saksa
81  [9] Rafael Murtasin & Elena Murtasina Saksa
82  [8] Ralf Rösch & Nursen Rösch Saksa
83  [7] Thomas Fischer & Doris Willenbruch Saksa
83  [7] Harald Hocheder & Iris Hocheder Saksa
83  [7] Jukka Salonen & Irene Salonen Suomi
86  [6] Ulrich Brünken & Tamara Brands Saksa
86  [6] Jiri Cech & Zina Cechova Tšekki
86  [6] Peter Gerlach & Catrin Gerlach Saksa
89  [5] Horst Beckmann & Patricia Beckmann Saksa
90  [3] Karl Ludwig Glöckner & Heidemarie Glöckner Saksa
90  [3] Jaap Willemstein & Marianne Willemstein Alankomaat
92  [2] Helmut Schwab & Bärbel Schwab Saksa
93  [1] Volker Münch & Petra Münch Saksa
93  [1] Bernhard Starz & Barbara Starz Saksa
93  [1] Torsten Wierczoch & Anja Knesebeck-wierczoch Saksa
96  Peter Nydegger & Marlise Reichen Sveitsi
96  Albert Rommel & Andrea Rommel Saksa

1. kierros (147 parasta)

98  [28] Martin Brinker & Martina Brinker Saksa
98  [28] Jürgen Lüders & Karin Lüders Saksa
98  [28] Andreas Siemer & Silke Sandomir-dittrich Saksa
101  [27] Jörg Monse & Beate Monse Saksa
101  [27] John Stam & Anita Van Dijk Alankomaat
103  [26] Ulrich Conrad & Sibylle Conrad (aka Hepp ) Saksa
103  [26] Detlef Hildebrandt & Sabine Hildebrandt Saksa
103  [26] Karsten Pick & Isa Härtel Saksa
103  [26] Wolfgang Dieter Schmitt & Angelika Schmitt Saksa
103  [26] Herbert Schnappauf & Petra Schnappauf Saksa
103  [26] Klaus Stiegelbauer & Susanna Stiegelbauer Saksa
109  [25] Dirk Hillmer & Ulrike Hillmer Saksa
109  [25] Robert Nicklas & Elisabeth Nicklas Saksa
109  [25] Ullrich Rutkowski & Petra Bianconi Saksa
112  [24] Lutz Benedix & Sylvia Benedix Saksa
112  [24] Piotr Maj & Rita Maj Saksa
114  [23] Gerd Biehler & Bärbel Biehler Saksa
114  [23] Josep Marti & Maria Carmen Pons Espanja
116  [21] Ralf Bode & Mechthild Bode Saksa
116  [21] Joachim Brollik & Anna Brollik Saksa
116  [21] Friedrich Raith & Helga Raith Saksa
116  [21] Han Te Koppele & Annette Te Koppele Alankomaat
120  [20] Ralf Pick & Helga Kruse Saksa
121  [18] Alexander Schürmann & Gisela Schürmann Saksa
122  [17] Manfred Houben & Martina Houben Saksa
122  [17] Ad De Rooij & Anita De Rooij Alankomaat
124  [16] Ludo Verberne & Vera Van Praag Belgia
125  [15] Hans-Peter Mehlau & Ute Mehlau Saksa
125  [15] Thomas Rudolph & Silvia Rudolph Saksa
127  [12] Gerd Ohnesorge & Helma Ohnesorge Saksa
127  [12] Heinz-otto Saar & Beate Saar Saksa
127  [12] Eric Verbeken & Greet Verbeeck Belgia
130  [11] Uwe Grübner & Rita Grübner Saksa
131  [8] Olaf Geisler & Petra Geisler Saksa
131  [8] Pim Van Zanten & Cäte Van Hadelkamp Alankomaat
133  [7] Georges Haveneers & Gaby Bovijn Belgia
133  [7] Rik Kooiman & Petra Kooijman Alankomaat
133  [7] Hans-Jürgen Schulze & Sigrid Schulze Saksa
133  [7] Norbert Wiedemann & Petra Wiedemann Saksa
137  [6] Armin Schuh & Ingrid Schuh Saksa
138  [5] Alberto Caldas & Constance Caldas (aka Weller) Portugali
138  [5] Roelof Speelman & Frederieck Speelman Alankomaat
140  [4] Roland Hochreiter & Brigitte Hochreiter Itävalta
140  [4] Bernd Schmidt & Anette Stockem Saksa
140  [4] Carsten Wulff & Angela Birgit Maass Saksa
143  [3] Udo Findeisen & Beate Findeisen Saksa
144  [2] Günther Lutz & Monika Lutz Saksa
144  [2] Hans Joachim Müller & Angelika Müller Saksa
146  [1] Rainer Bresch & Monika Bresch Saksa
146  [1] Willem Oost & Anneke Oost Alankomaat
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}