Results from DanceComp 2010 - IDSF Senior I Standard 4. heinäkuuta 2010
Katso miten voit advertise your product sivuillamme

DanceComp 2010
Saksa - Wuppertal 2. heinäkuuta 2010

IDSF Senior I Standard 4. heinäkuuta 2010

Finaali

1  Tassilo Lax & Sabine Lax (aka Hoffman) Saksa
2  Pierre Payen & Isabelle Reyjal Ranska
3  Jörg Hillenbrand & Ute Hillenbrand Saksa
4  Andrea Becherelli & Alessia Scuderi Italia
5  Fabio Schina & Natascia Cristini Italia
6  Alberto Belometti & Barbara Pini Italia
Et pidä mainoksista?   Liity jäseneksi!

Semifinaali

7  [30] Andrea Rigon & Barbara Remondini Italia
8  [22] Gwenael Lavigne & Stephanie Godet Ranska
9  [14] Sonke Schakat & Solveig Schakat Saksa
10  [8] Augusto Gandolfi & Elena Gandolfi Italia
10  [8] Klaus Padberg & Dunja Jansen Saksa
12  [5] Thorsten Strauss & Sabine Jacob Saksa

Neljännesfinaali

13  [28] Ivo Simacek & Leona Macasova Tšekki
14  [23] Moreno Carnelli & Daniela Calza Italia
15  [21] Marco Pacilli & Angela Gizzi Italia
16  [17] Lorenzo Alviano & Simonetta Allegretti Italia
17  [16] Marco Wittkowski & Petra Fischer Saksa
18  [15] Giuseppe Arzilli & Debora Maltomini Italia
18  [15] Jürgen Beck & Claudia Kleineheismann Saksa
18  [15] Thomas Laux & Christine Laux Saksa
21  [14] Ralf Lämmermaier & Stella Pionczewski Saksa
22  [13] Rene Seyboth & Heike Seyboth Saksa
23  [10] Ronny Romijn & Anne Romijn Alankomaat
24  [7] Robert Szlendak & Katarzyna Szlendak Puola
25  [29] Stefan Kolip & Inge Kolip Saksa
25  [29] Patrick van der Meer & Sabrina van der Meer (aka Beck) Saksa
27  [28] Torsten Dallmann & Meike Dallmann Saksa
27  [28] Gaetano Ricciardelli & Lea Miranda Italia
29  [27] Fabian Lohauss & Simone Braunschweig Saksa
30  [26] Marc Bieler & Sandra Mösch Saksa
30  [26] Gert Faustmann & Alexandra Kley Saksa
32  [23] Alexander Florin & Isabelle Florin Sveitsi
33  [21] Jens Ladiges & Anja Wittkowski Saksa
34  [19] Christian Holderried & Daniela Holderried (aka Saeurle) Saksa
35  [18] Juha Pihlman & Tiina Toivonen Suomi
36  [17] Jean-Hugues Henneghien & Eun-sook Scherf Belgia
36  [17] Eddy Nowicki & Erna Willems Belgia
38  [14] Carmelo Durante & Lia Pepe Italia
38  [14] Florian Meyer & Anja Meyer (aka Katzmarski) Saksa
40  [13] Andreas Kraushaar & Anja Hesele Saksa
41  [10] Jürgen Claus & Birgit Claus Saksa
41  [10] Bernhard Fuss & Sonja Fuss Saksa
43  [9] Gero Christophersen & Bianca Schmidt Saksa
44  [8] Alexander Hick & Petra Alexandra Lessmann Saksa
45  [7] Michael Sipek & Susanne Sipek Saksa
46  [6] Holger Eissing & Birgit Tomesch Saksa
47  [4] Nils Goral & Anja Goral Saksa

2. Kierros (97 parasta)

48  Slawomir Lukawczyk & Edna Klein Belgia
49  [30] Kim Bartels & Silke Bartels Saksa
49  [30] Jens Wolff & Maike Wolff Saksa
51  [29] Clemens Kalmer & Petra Kalmer (aka Dippl) Saksa
51  [29] Damian Kukowka & Bettina Weimann Saksa
53  [28] Michael Beckmann & Bettina Corneli Saksa
54  [26] Pawel Fafara & Alexandra Lueg Saksa
54  [26] Frank Maninski & Sandra Undine Muhr (aka Till) Saksa
56  [25] Bernd Lachenmaier & Sibille Vinzens Saksa
57  [24] Michael Nimz & Michaela Nimz (aka Sauer) Saksa
58  [23] Alfons Henne & Vera Zuleger Saksa
58  [23] Serge Quazzotti & Peggy Quazzotti Fogel Saksa
58  [23] Michael Steingen & Andrea Steingen (aka Schulz) Saksa
61  [22] Stefan Bersal & Nicole Dietz Saksa
62  [21] Detlef Krebs & Andrea Peters Saksa
63  [19] Karl Didzun & Susanne Grbec Saksa
63  [19] Gerhard Pfünder & Jasmin Esther Flor-Lampert Saksa
63  [19] Thomas Täuber & Monika Stoll Itävalta
66  [17] Thomas Schmidt & Susanne Schmidt Saksa
67  [16] Konstantin Maletz & Corina Maletz (aka Schott) Saksa
68  [15] Axel Mischewski & Susan Hortmann Saksa
69  [14] Oliver Dräger & Andrea Simon-dräger Saksa
70  [13] Uwe Hans & Christine Hans (aka Jörg) Saksa
70  [13] Oliver Leonhardt & Andrea Leonhardt (aka Pietschke) Saksa
72  [11] Martin Kohring & Serap Güler Saksa
72  [11] Heinz Jürgen Kühl & Jutta Kühl Saksa
72  [11] Roderik Mennens & Ruth Van Den Moesdijk Alankomaat
72  [11] Holger Wenzel & Monika Schmitt Saksa
76  [10] Norbert Jäger & Beate-christine Jäger (aka Eberhardt) Saksa
77  [9] Justo Del Arco & Consuelo Alegria Espanja
77  [9] Friedrich Hoppe & Regine Riechers Saksa
77  [9] Siegbert Hübner & Annette Hübner Saksa
77  [9] Hansjörg Spiecker & Merle Ernst Saksa
77  [9] Andre Waibel & Birgit Waibel Saksa
82  [8] Wolfgang Binder & Gudrun Schürrle Saksa
82  [8] Klaus Gluchowski & Kathrin Gluchowski (aka Rosenkranz) Saksa
82  [8] Oliver Landler & Sabine Landler Saksa
85  [7] Gerhard Lamprecht & Christine Lamprecht Saksa
86  [6] Klaus Meng & Gabriele Kunau Saksa
86  [6] Mathias Neufeldt & Stephanie Neufeldt Saksa
86  [6] Achim Stegemann & Heike Stegemann Saksa
89  [5] Roberto Weigel & Cordula Höchsmann Saksa
90  [4] Andreas Kindt & Anne Hinz Saksa
91  [3] Oswald Becker & Hella Brugman Alankomaat
91  [3] Oliver Bewernick & Alice Bewernick Saksa
91  [3] Siegfried Evertz & Yvonne Heyner Saksa
91  [3] Dieter Kuchenbecker & Annette Kuchenbecker Saksa
95  [2] Christian Schauer & Veronika Schauer (aka Knott) Saksa
96  [1] Frank De Jong & Jolanda Koemans Alankomaat
96  [1] Holger Koschinski & Ruth Schulz Saksa

1. kierros (152 parasta)

98  [25] Michael Blanke & Sabine Huyssen Saksa
98  [25] Marko Heller & Silke Heller Saksa
98  [25] Michael Hesse & Gabriele Müller Saksa
98  [25] Dietmar Jungmann & Susanne Jungmann Saksa
98  [25] Daniel Rautenbach & Andrea Rautenbach (aka Staack) Saksa
98  [25] Herbert Schnappauf & Petra Schnappauf Saksa
104  [24] Marco Masini & Sabine Masini Saksa
105  [23] Helge Neuner & Tanja Neuner (aka Gödecke) Saksa
105  [23] Thomas Schärer & Linda Wyssling Schärer Sveitsi
107  [22] Armin Bohnert & Andrèa Benedick Saksa
107  [22] Rudiger Herrmann & Barbara Herrmann Saksa
107  [22] John Stam & Anita Van Dijk Alankomaat
110  [21] Robert Bonk & Christine Bonk Saksa
111  [20] Thomas Anhofer & Cordula Gehring Saksa
111  [20] Achim Hobl & Kerstin Hahn Saksa
111  [20] Thomas Resch & Susanne Schade Saksa
111  [20] Sven Spengemann & Ramona Spengemann Saksa
115  [19] Jörg Böhm & Heike Böhm Saksa
115  [19] Pascal Pont & Monika Pont Belgia
117  [18] Holger Comtesse & Gitta Kraushaar Saksa
117  [18] Ernst Heger & Michaela-Elisabeth Kainz Itävalta
117  [18] Herbert Nageler & Claudia Nageler Itävalta
117  [18] Matthias Schoof & Anja Eilers-Schoof Saksa
121  [17] Ulf Nagel & Doris Nagel Saksa
122  [16] Olaf Groothuis & Daniela Groothuis Saksa
123  [15] Martin Beumer & Annette Beumer Saksa
123  [15] Gisbert Diekmann & Claudia Schickenberg Saksa
123  [15] Matthias Krügel & Anja Wilhelm Saksa
126  [14] Jukka Salonen & Irene Salonen Suomi
126  [14] Heinz Gerd Stratmann & Susanne Stratmann Saksa
128  [13] Johannes Flameling & Renske Flameling Alankomaat
128  [13] Ralf Pfitzner & Eva Pfitzner Saksa
128  [13] Michael Schülter & Dagmar Sieberichs Saksa
131  [12] David Hodge & Martina Hodge (aka Lochner) Saksa
131  [12] Bernward Kett & Christine Kett Saksa
131  [12] Rainer Martius & Manuela Martius Saksa
131  [12] Torge Rieper & Gisela Rieper Saksa
135  [11] Manfred Nell & Alexandra Würzbauer Saksa
135  [11] Stefan Vosswinkel & Nicole Vosswinkel Saksa
137  [10] Wieslaw Dojlidko & Beata Lichocka Puola
137  [10] Andreas Rothe & Anke Müller Saksa
137  [10] Thomas Schulz & Annette Bauer Saksa
140  [9] Wolfgang Duft & Petra Duft Saksa
140  [9] Rainer Schöpfer & Anja Schöpfer Saksa
142  [7] Leo Geenen & Barbara Weyer Belgia
142  [7] Sylvio Kühn & Marion Fiedler Saksa
142  [7] Daniel Pahsen & Eva Hamann Saksa
145  [6] Andreas Gropengiesser & Susanne Tietje-gross Saksa
145  [6] Thorsten Petersmann & Rita Petersmann Saksa
145  [6] Jörg Westphal & Dorit Westphal (aka Horstmann) Saksa
148  [3] Kai Hildebrandt & Anke Tiedemann Saksa
148  [3] Mikhail Syryski & Sviatlana Hryhartsevich Venäjä
150  [1] Ralf Pick & Helga Kruse Saksa
150  [1] Günther Stampfl & Johanna Pollerer Saksa
152  Michael Noichl & Barbara Noichl Saksa
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}