Results from DanceComp 2011 - WDCF Senior I Standard 3. heinäkuuta 2011
Mainokset
Jos et halua mainoksia sivuille Liity jäseneksi!
Kuvia Videot
Katso miten voit advertise your product sivuillamme

DanceComp 2011
Saksa - Wuppertal 1. heinäkuuta 2011

WDCF Senior I Standard 3. heinäkuuta 2011

Finaali

1  Stefano Bernardini & Stefania Martellini Italia
2  Tassilo Lax & Sabine Lax (aka Hoffman) Saksa
3  Pierre Payen & Isabelle Reyjal Ranska
4  Alberto Belometti & Barbara Pini Italia
5  Zdenek Pribyl & Lenka Pribylova Tšekki
6  Heinz Josef Bickers & Aurelia Bickers Saksa
Et pidä mainoksista?   Liity jäseneksi!

Semifinaali

7  Augusto Gandolfi & Elena Gandolfi Italia
8  Thorsten Strauss & Sabine Jacob Saksa
9  Gwenael Lavigne & Stephanie Godet Ranska
10  Marco Wittkowski & Petra Fischer Saksa
11  Bernd Ketturkat & Sandra Ketturkat Saksa
12  Sonke Schakat & Solveig Schakat Saksa
13  Jürgen Beck & Claudia Kleineheismann Saksa

Neljännesfinaali

14  Gert Faustmann & Alexandra Kley Saksa
15  Gilles Bourguet & Sandrine Bourguet (aka Zoppe) Ranska
16  Tomasz Kucharczyk & Roza Kucharczyk Puola
17  Leonardo Massafra & Daniela Calza Italia
18  Markus Lilli & Manuela Wichmann Saksa
19  Carmelo Durante & Lia Pepe Italia
20  Bernhard Fuss & Sonja Fuss Saksa
21  Andrea Casertano & Anna Speranza Italia
21  Fabian Lohauss & Simone Braunschweig Saksa
21  Ronny Romijn & Anne Romijn Alankomaat
24  Alexander Florin & Isabelle Florin Sveitsi

3. Kierros (49 parasta)

25  Alexander Litvinov & Natalia Litvinova Tšekki
25  Patrick van der Meer & Sabrina van der Meer (aka Beck) Saksa
25  David Wright & Liva Wright Yhdysvallat
28  Gaetano Ricciardelli & Lea Miranda Italia
29  Marc Bieler & Sandra Mösch Saksa
30  Konstantin Maletz & Corina Maletz (aka Schott) Saksa
30  Evgen Olkov & Marina Belyaeva Venäjä
32  Thomas Laux & Christine Laux Saksa
33  Ralf Lämmermaier & Stella Lammermaier (aka Pionczewski) Saksa
33  Ronny Ten Have & Anita Ten Have (aka Papiermole) Alankomaat
35  Stefan Kolip & Inge Kolip Saksa
35  Thomas Wirzberger & Angelika Korb Saksa
37  Jean-Hugues Henneghien & Eun-sook Scherf Belgia
37  Michael Steingen & Andrea Steingen (aka Schulz) Saksa
39  Richard Bruurmijn & Claudia Bruurmijn Alankomaat
40  Wolfgang Koschier & Birgit Koschier (aka Fehrmann) Saksa
41  Christian Holderried & Daniela Holderried (aka Saeurle) Saksa
41  Florian Meyer & Anja Meyer (aka Katzmarski) Saksa
41  Daniel Rautenbach & Andrea Rautenbach (aka Staack) Saksa
44  Hendrik Claassen & Claudia Schmidt (aka Schäfer) Saksa
45  Eric Klucke & Manuela Klucke Saksa
46  Aleksey Garanin & Yuliya Belykh Venäjä
47  Thomas Täuber & Monika Stoll Itävalta
48  Michael Beckmann & Bettina Corneli Saksa
49  Achim Stegemann & Heike Stegemann Saksa

2. Kierros (96 parasta)

50  Kim Bartels & Silke Bartels Saksa
51  Andreas Malik & Christine Malik Saksa
52  Michael Nimz & Michaela Nimz (aka Sauer) Saksa
53  Michael Alm & Kerstin Alm Saksa
54  Frank Garnath & Kirstin Tietgens Saksa
54  Damian Kukowka & Bettina Weimann Saksa
54  Oliver Leonhardt & Andrea Leonhardt (aka Pietschke) Saksa
54  Knut Wichmann & Antje Wichmann Saksa
58  Gero Christophersen & Bianca Schmidt Saksa
59  Peter Kerner & Stefanie Schwall Saksa
60  Stefan Bersal & Petra Schmidt Saksa
60  Michael Sipek & Susanne Sipek Saksa
62  Marius Torka & Barbara Torka Saksa
63  Heinz Jürgen Kühl & Jutta Kühl Saksa
63  Heinz Gerd Stratmann & Susanne Stratmann Saksa
63  Holger Wenzel & Sabine Linke Saksa
66  Friedrich Hoppe & Regine Riechers Saksa
66  Clemens Kalmer & Petra Kalmer (aka Dippl) Saksa
66  Andreas Kraushaar & Anja Hesele Saksa
69  Agostino Proietto & Tiziana Morici Italia
70  Pawel Fafara & Alexandra Lueg Saksa
70  Andrey Kukk & Anna Berezina Venäjä
70  Ralf Pfitzner & Eva Pfitzner Saksa
70  Serge Quazzotti & Peggy Quazzotti Fogel Saksa
74  Frederic Faye & Raphaelle Salane Ranska
74  Christian Krause & Britta Kohlstruk Saksa
76  Markus Mengelkamp & Manuela Prater Saksa
76  Thomas Schmidt & Susanne Schmidt Saksa
76  Jurg Schoni & Claudia Mielitz Sveitsi
79  Herve Buffet & Keiko Masson Ranska
79  Jens Hicking & Viktoria Bader Saksa
79  Uwe Schieren & Melanie Schieren (aka Hielscher ) Saksa
82  Hartmut Klötzer & Tanja Klötzer Saksa
82  Robrecht Krikilion & Nadia Schepens Belgia
82  Roderik Mennens & Ruth Van Den Moesdijk Alankomaat
85  Eckehard Kahl & Anne Kahl Saksa
86  Holger Bernien & Sylvia Bernien Saksa
86  Wolfgang Binder & Gudrun Schürrle Saksa
86  Axel Mischewski & Susan Hortmann Saksa
89  Oliver Dräger & Andrea Simon-dräger Saksa
89  Achim Hobl & Kerstin Hahn Saksa
89  Gerhard Pfünder & Jasmin Esther Flor-Lampert Saksa
89  Roberto Weigel & Cordula Höchsmann Saksa
93  Markus Scheffler & Monika Scheffler Saksa
94  Gisbert Diekmann & Claudia Schickenberg Saksa
94  Sascha Meyer & Cathrin Anne Lang Saksa
96  Klaus Padberg & Dunja Jansen Saksa

1. kierros (147 parasta)

97  Holger Koschinski & Ruth Schulz Saksa
97  Sebastien Lode & Severine Claude Ranska
97  Carsten Schlalos & Ilona Schlalos Saksa
97  Sven Spengemann & Ramona Spengemann Saksa
101  Michael Blanke & Sabine Huyssen Saksa
101  Holger Comtesse & Gitta Kraushaar Saksa
101  Frank De Jong & Jolanda Koemans Alankomaat
101  Torge Rieper & Gisela Rieper Saksa
101  Thomas Stix & Isabella Stix Itävalta
101  Mikhail Syryski & Sviatlana Hryhartsevich Venäjä
101  Andre Waibel & Birgit Waibel Saksa
108  Valerio Aiuto & Rosetta Aiuto Saksa
108  Thomas Anhofer & Cordula Gehring Saksa
108  Martin Beumer & Annette Beumer Saksa
108  Martin Hartmannshenn & Anke Becker Saksa
108  Bert Huizing & Nicole Elbers Alankomaat
108  Pascal Pont & Monika Pont Belgia
108  John Stam & Anita Van Dijk Alankomaat
115  Rudiger Herrmann & Barbara Herrmann Saksa
115  Dieter Kuchenbecker & Annette Kuchenbecker Saksa
115  Tilmann Vetter & Birgitta Behling Saksa
118  Robert Bonk & Christine Bonk Saksa
118  Marko Heller & Silke Heller Saksa
118  Gregor Hoffmann & Sabina Kampkötter Saksa
121  Andreas Gropengiesser & Susanne Tietje-gross Saksa
121  Ernst Heger & Michaela-Elisabeth Kainz Itävalta
121  Dietmar Jungmann & Susanne Jungmann Saksa
121  Horst Retzer & Birgit Eva Retzer Saksa
125  Martin Hofmeijer & Jacqueline Hofmeijer Alankomaat
125  Catalin Irimia & Roxana Irimia Romania
125  Felix Sauer & Alexandra Oldag Saksa
125  Matthias Schoof & Anja Eilers-Schoof Saksa
129  Oliver Bewernick & Alice Bewernick Saksa
129  Richard Mulder & Anita Mulder Alankomaat
131  Nils Andersen & Martina Andersen Saksa
131  Jörg Böhm & Heike Böhm Saksa
131  Armin Börner & Esther Fiene Saksa
131  Willem Foppen & Christel Foppen-Nienkemper Alankomaat
131  Udo Schmitz & Manon Schulz Saksa
136  Rainer Dirker & Karine-estelle Valet Saksa
136  Christian Lohmann & Heike Lohmann Saksa
136  Manfred Nell & Alexandra Würzbauer Saksa
139  Leo Geenen & Barbara Weyer Belgia
139  Albert Rommel & Andrea Rommel Saksa
139  Rainer Schramm & Marion Schramm Saksa
142  Ingo Carstens & Sandra Schneider Saksa
142  Bernward Kett & Christine Kett Saksa
144  Jens Riedel & Silka Riedel Saksa
144  Michael Schülter & Dagmar Sieberichs Saksa
144  Bernd Stephan & Ina Stephan Saksa
147  Benno Heissig & Marion Heissig (aka Hempelt) Saksa
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}