Results from DanceComp 2011 - WDSF International Open Standard 2. heinäkuuta 2011
Kuvia Videot
Katso miten voit advertise your product sivuillamme

DanceComp 2011
Saksa - Wuppertal 1. heinäkuuta 2011

WDSF International Open Standard 2. heinäkuuta 2011

Finaali

1  Benedetto Ferruggia & Claudia Köhler Saksa
2  Nikolai Darin & Natalya Seredina Moldova
3  Sergiu Rusu & Dorota Makar Puola
4  Alexander Muretov & Ilyana Sakal Venäjä
5  Martin Dvorak & Zuzana Silhanova Tšekki
6  Paul Lorenz & Ekaterina Leonova Saksa
Et pidä mainoksista?   Liity jäseneksi!

Semifinaali

7  Andrei Chubarev & Daria Shevelilova Venäjä
8  Andrejs Rogovenko & Anna Voroncuka Latvia
9  Sami Vainionpää & Merje Styff Suomi
10  Janick Loewe & Pia Lundanes Loewe Norja
11  Alari Liiv & Baile Orb Viro
12  Vasiliy Kirin & Ekaterina Prozorova Itävalta

Neljännesfinaali

13  Yuriy Druzhnikov & Mariya Tikhonova Venäjä
13  Pasquale Farina & Sofie Koborg Tanska
15  Jacek Jeschke & Hanna Zudziewicz Puola
16  Marco Camarlenghi & Martina Minasi Italia
16  Evgeniy Mushtukov & Yuliya Rodina Venäjä
18  Dumitru Doga & Sarah Ertmer Saksa
18  Andres Liiv & Kristin Vaha Viro
18  Anatoly Novoselov & Tasja Schulz Saksa
21  Dmitri Kolobov & Signe Busk Tanska
21  Rares Laurentiu Soponar & Alice Alexandra Rusznyak Romania
23  Francesco Andreani & Francesca Longarini Italia
24  Petr Zabystrzan & Monika Mihalikova Tšekki

3. Kierros (48 parasta)

25  Marcello Nencini & Tessa De Jong Alankomaat
25  Giovanni Vitone & Sara Confalonieri Italia
27  Markus Hackl & Stefanie Krausz Itävalta
28  Felix Teufert & Anne Weber Saksa
29  Earle Williamson & Charlotte Rikke Christiansen Yhdysvallat
30  Alexey Rubtsov & Jasmina Arko Slovenia
31  Ivo Lodesani & Cathrin Hissnauer Saksa
31  Ion Postolache & Ioana Damsa Romania
33  Alessandro D'amora & Maria Gorelik Italia
34  Leonid Akulenko & Anna Lozhkina Venäjä
34  Matteo Del Gaone & Kristiina Reinfeldt Viro
34  Wojciech Jeschke & Malgorzata Kowalska Puola
37  Andrea De Marco & Debora Zecca Italia
38  Philipp Hanus & Siri Kirchmann Saksa
39  Frank Zegels & Danique Zegels Alankomaat
40  Bruno Petit & Severine Asnar Ranska
41  Alex Gerlein & Alexandra Elert Saksa
41  Jorgen Nilsen & Hanne Marie Akselsen Norja
43  Alexander Stendel & Jasmin Ringwelski Saksa
44  Martin Herrmann & Sandra Tippel Saksa
45  Stiapan Hurskiy & Juliane Klebsch Saksa
45  Rami Schehimi & Lilli Hils Saksa
47  Markus Ziebegk & Jenny Singh-Muller (aka Jähne ) Saksa
48  Jens Kaiser & Ulrike Schulz Saksa

2. Kierros (97 parasta)

49  Alexander Karst & Sarah Karst Saksa
49  Ciccio Pecoraro & Jasmijn Van Jole Alankomaat
49  Roeland Schelfhout & Helena Dircken Alankomaat
52  Alexander Schneider & Maria Schneider Saksa
53  Philipp Lugmayr & Gisela Kubouschek Itävalta
53  Jan Willem Mostert & Kenda Kraus Alankomaat
55  Fabio D'annunzio & Serena Serra Italia
55  Oscar Kraan & Pauline van Valkengoed Alankomaat
57  Martin Schmiel & Sophie Hertel Saksa
58  Mariano Antoniello & Sara Pellegrino Italia
59  Alexander Patas & Jerusha Kloke Saksa
60  Klaus Genterczewsky & Julia Quinot Saksa
60  Jan-tobias Linke & Caterina Schaefer Saksa
62  Torben Fedder & Sara Kneissl Saksa
62  Wesley van Riel & Claudia Jansen Alankomaat
64  Sascha Wakup & Ann Katrin Bechtold Saksa
65  Timo Henkes & Carolin Teschke Saksa
65  Bas Niezing & Aletta Oosterveld Alankomaat
67  Sander Kampert & Miloe Grunsven Alankomaat
68  Jesper Rechendorff Pedersen & Marie Louise Bang Tanska
68  Frank Schulnies & Katja Döring Saksa
68  Christian Spiekermann & Carolin Queck Saksa
71  Maxim Kube & Natalie Kiess Saksa
72  Maximilian Münnicke & Tanja Walter Saksa
73  Ronald Pux & Sabine Pux (aka Möstl) Itävalta
73  Alexander Stang & Anna Gerich Saksa
75  Andreas Lippok & Karin Eva Seitz Saksa
76  Benjamin Böhm & Stephanie Meindl Saksa
76  Fabian Rudolph & Anette Harms Saksa
78  Dennis Van Veluw & Esmee Van Doorn Alankomaat
79  Mohsen Askar & Femke Boonstra Alankomaat
79  Christian Brinkmann & Gillian Kespohl Saksa
79  Emanuel Fronhofer & Nina-Maria Fronhofer Saksa
79  Kristof Reekmans & Joke Vogels Belgia
79  Tom Sutter & Eva Schouwenburg Alankomaat
84  Sascha Otto & Janne Vollmer Saksa
84  Peter Schapers & Wies van Haaren Alankomaat
84  Fabian Wendt & Anne Steinmann Saksa
84  Patrick Wieschollek & Janet Wieschollek Saksa
88  Dennis Ciomber & Franziska Wetjen Saksa
88  Rogier Dasselaar & Floor Disveld Alankomaat
88  Kushtrim Demolli & Friederike Foth-rosenhagen Saksa
88  Erik Heyden & Julia Luckow Saksa
88  Niklas Neureuther & Katharina Reichel Saksa
88  Gregor Pagel & Isabel Bauer Saksa
94  Ronald Muijzert & Daphne Devree Alankomaat
94  Sebastian Mureddu & Melissa Ferraro Belgia
94  Jorg Neuhaus & Ruth Gerwing Saksa
94  Christian Platz & Anja Pritzsche Saksa

1. kierros (140 parasta)

98  Jeremy Prasetyo & Sylvana Drewes Saksa
99  Bas Van Halteren & Daniëlle Vreman Alankomaat
100  Frederik Rosler & Janine Rusher Saksa
101  Peter Aubel & Iryna Koval Alankomaat
101  Oliver Simon & Claudia Venter Saksa
101  Roland Tines & Heidrun Puskas Saksa
104  Jeroen Ricken & Edmée Bouwman Alankomaat
104  Oliver Stachetzky & Reenste Seidenberg Saksa
106  Alex Hinrich & Janine Liskow (aka Hochheim) Saksa
107  Fabian Müller & Natalie Schlinke Saksa
107  Benjamin Schulze & Sandra Rebentrost Saksa
109  Thomas Bergmeijer & Nynke Evers Alankomaat
109  Christian Freisens & Jacqueline Kusserow Saksa
109  Dennis Kerkdijk & Patricia Groenewegen Alankomaat
109  Werner Vrijvogel & Diana Vrijvogel Alankomaat
113  Joachim Tennstedt & Mirja Kasper Saksa
113  Jasper Vermeer & Pien Anjewierden Alankomaat
115  Marco Scherer & Jelizaweta Vlasova Itävalta
116  Henrik Persson & Julia Hallberg Ruotsi
116  Robert Rothmiller & Yvonne Aurbacher Saksa
118  Nick Glasius & Debbie Kruijsdijk Alankomaat
118  Patrick Miller & Julia Pavlik Saksa
120  Kristian Benthien & Ina Zemmrich Saksa
120  Hendrik Brinkmann & Michelle Scholz Saksa
120  Berry De Groot & Kim De Haan Alankomaat
120  Karl Hallberg & Matilda Johansson Ruotsi
124  Uwe Fermum & Tanja Engel Saksa
124  Nils Lohmann & Maria Heinrich Saksa
126  Jos Broecks & Laura Drunen Alankomaat
126  Wiljan Hoek & Simone Bredewoud Alankomaat
126  Jiri Sabík & Lucie Jarolímkova Tšekki
129  Timo Born & Annika Kompart Saksa
129  Patrick Domburg & Nadine Domburg Saksa
129  Thomas Doodkorte & Kelly Basoski Alankomaat
129  Remy Kabel & Fleur Hogenhout Alankomaat
133  Anton Badazhkov & Monika Rothenfusser Saksa
133  Holger Boelitz & Anja Boelitz Saksa
133  Jörg Gutmann & Isabel Matthes Saksa
133  Klas Hatje & Gesa Ringe Saksa
133  Wolfgang Iser & Merle Tralau Saksa
133  Carsten Spengemann & Birgit Spengemann Saksa
133  Christian Urban & Alexandra Urban (aka Jäkel) Saksa
133  Markus Weik & Sandra Weik Saksa
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}