Results from DanceSport Grand Prix Rimini - Italian Youth B3 Latin 29. toukokuuta 2010
Mainokset
Jos et halua mainoksia sivuille Liity jäseneksi!
Kuvia Videot
Katso miten voit advertise your product sivuillamme

DanceSport Grand Prix Rimini
Italia - Rimini 27. toukokuuta 2010

Italian Youth B3 Latin 29. toukokuuta 2010

Finaali

1  Filippo Palmieri & Denise Simonetti Italia
2  Leandro De Rossi & Silvia Minicillo Italia
3  Marco Baratto & Denise Tocchini Italia
4  Samuele Anichini & Deborah Giannini Italia
5  Nicola Di Nardo & Marika Caporale Italia
6  Lorenzo Avanzato & Viviana Avanzato Italia
Et pidä mainoksista?   Liity jäseneksi!

Semifinaali

7  Michele Palumbo & Donatella Palumbo Italia
8  Michelangelo Milazzo & Giulia Vizzini Italia
8  Paolo Soloperto & Erica Piacenti Italia
10  Daniele Mastromonaco & Elena Agostino Italia
11  Alex Zuccaccia & Martina Pergolesi Italia
12  Giovanni Zambuto & Francesca Brocato Italia

Neljännesfinaali

13  Simone La Bella & Antonella Calamara Italia
14  Mattia Bielli & Delice Scardamaglia Italia
14  Alex Calderone & Elisa Calderone Italia
16  Nicola Lavarini & Martina Frassine Italia
17  Gianmarco Chilelli & Francesca Caponera Italia
17  Elia Marzocchi & Martina Cavallo Italia
19  Mattia Guarino & Caterina Cogorni Italia
19  Stefano Santoro & Giuliana Niro Italia
21  Carlo Ielpo & Claudia La Greca Italia
21  Raffaele Scrofani & Miriam Robusti Italia
23  Gianni De Lucia & Ylenia Tutolo Italia
24  Costantino Porumb & Irina Stradiotto Italia
25  Sossio Capassio & Ilenia Mascilongo Italia

2. Kierros (36 parasta)

26  Simone Giraldi & Serena Giraldi Italia
27  Vincenzo D'antuono & Veronica Giovagnoli Italia
27  Antonio Fratino & Miriam Domenichini Italia
27  Rosario Maltese & Debora Covato Italia
27  Elia Parrini & Camilla Signorini Italia
31  Fabrizio Solarino & Francesca Impellizzeri Italia
32  Andrea Gazzola & Viviana Galli Italia
32  Alex Zavarise & Nicole Furlanetto Italia
34  Nicola Ceccarelli & Laura Spallaccia Italia
35  Rocco Mondelli & Miria Loconte Italia
36  Carmelo Falbo & Fabiana Fasci Italia

1. kierros (53 parasta)

37  Giacomo Bizzocchi & Alessia Ducci Italia
37  Matteo Gigliotti & Marta Salomone Italia
37  Salvatore Riera & Federica Indelicato Italia
40  Andrea Di Cesare & Eleonora Grelli Italia
40  Simone Santini & Serena Santini Italia
42  Andrea Arcangeletti & Debora Donnini Italia
42  Davide Magnaricotte & Selene Zucconi Italia
42  Gabriele Ordazzo & Ilaria Coppo Italia
45  Pietro Olioso & Serena Darra Italia
45  Michele Prisco & Jasmine Moauro Italia
47  Lorenzo Gozzi & Giulia Perna Italia
48  Tiago Baldassarri & Giulia Ciliani Italia
48  Simone Guida & Francesca Comes Italia
48  Andrea Vacca & Irene Curci Italia
51  Francesco Bertini & Giuditta Dominici Italia
51  Michele Cioffi & Ilaria Coronetta Italia
53  Gianluca Molinaro & Chiara Lucarini Italia
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}