Results from Dancesport Summer Festival - IDSF Grand Slam Standard 27. kesäkuuta 2009
Mainokset
Jos et halua mainoksia sivuille Liity jäseneksi!
Katso miten voit advertise your product sivuillamme

Dancesport Summer Festival
Italia - Rimini 25. kesäkuuta 2009

IDSF Grand Slam Standard 27. kesäkuuta 2009

Finaali

1  Benedetto Ferruggia & Claudia Köhler Saksa
2  Andrea Ghigiarelli & Sara Andracchio Italia
3  Emanuel Valeri & Tania Kehlet Tanska
4  Simone Segatori & Annette Sudol Saksa
5  Sergei Konovaltsev & Olga Konovaltseva Venäjä
6  Federico Di Toro & Genny Favero Italia
Et pidä mainoksista?   Liity jäseneksi!

Semifinaali

7  [14] Valerio Colantoni & Sara Di Vaira Italia
8  [12] Marek Kosaty & Paulina Glazik Puola
9  [11] Marco Cavallaro & Joanne Clifton Englanti
10  [8] Rosario Guerra & Grazia Benincasa Italia
11  [4] Donatas Vezelis & Lina Chatkeviciute Liettua
12  [2] Luca Bussoletti & Tjasa Vulic Slovenia

Do you want to look like our Elite Performers? Order your dancewear, shoes, accessories from our shop or visit us on-line.

Neljännesfinaali

13  [25] Salvatore Todaro & Violeta Yaneva Bulgaria
14  [23] Björn Bitsch & Ashli Williamson Tanska
14  [23] Dmitry Zharkov & Olga Kulikova Venäjä
16  [18] Andrea Zaramella & Letizia Ingrosso Italia
17  [11] Giuseppe Longarini & Valentina Basili Italia
17  [11] Andrei Sergunin & Evgeniya Kuligina Venäjä
19  [8] Lorenzo Appicciutoli & Ilaria Di Lorenzo Italia
20  [7] Alexander Muretov & Ekaterina Kirillova Venäjä
21  [6] Francesco Galuppo & Debora Pacini Italia
22  [4] Simone Carabellese & Lucia Cafagna Italia
23  [3] Alessandro Lippi & Giada Carabellese Italia
24  [2] Isaac Rovira & Desiree Martin Espanja
25  Ronalds Abols & Santa Vitenberga Latvia

3. Kierros (48 parasta)

26  [20] Marco Camarlenghi & Martina Minasi Italia
26  [20] Lorenzo Tarabelli & Federica Agostinelli Italia
28  [19] Luca Balestra & Krizia Balestra Italia
28  [19] Marco Bevilacqua & Antonella Decarolis Italia
28  [19] Moreno Lirussi & Anna Plazzotta Italia
31  [18] Gianni Caliandro & Arianna Esposito Italia
32  [17] Victor Presnetsov & Vera Nam Venäjä
33  [16] Nicola Chianese & Assunta Chianese Italia
33  [16] Sergio D'avino & Romina Molinari Italia
33  [16] Steeve Gaudet & Laure Colmard Ranska
36  [15] Ezio Mattioli & Azzurra Dogana Italia
37  [14] Francesco Calco & Silvia Stile Italia
38  [13] Ivo Lodesani & Monika Pedersen Tanska
38  [13] Vito Patalano & Teresa De Stasio Italia
40  [11] Salvatore Caruso & Concetta Cultrera Italia
40  [11] Szymon Kulis & Margarita Zvonova Viro
42  [8] Francesco Andreani & Francesca Longarini Italia
42  [8] Thomas Fusetto & Laura Brugin Italia
42  [8] Alexey Rubtsov & Jasmina Arko Slovenia
45  [6] Andres Liiv & Kristin Vaha Viro
46  [5] Daniele Scalise & Alla Andryushchenko Italia
47  [3] Matteo Lumetta & Carlotta Liardi Italia
48  [1] Vincenzo Canale & Simona Carafa Italia

2. Kierros (100 parasta)

49  [25] Emanuele Cordo & Chiara Giretti Italia
49  [25] Alessio Di Giangiacomo & Susanna Ratto Italia
49  [25] Alessandro Ilarioni & Aurora Sbardella Italia
49  [25] David Moretti & Francesca Sfascia Italia
53  [23] Marco Cuocci & Nadiya Dyatlova Italia
53  [23] Miha Vodicar & Nadiya Bychkova Slovenia
55  [22] Matteo Cicchitti & Pamela Remigio Italia
55  [22] Angelo Gaetano & Martina Cerra Italia
57  [21] Michael Giuliano & Martina Rugani Italia
57  [21] Fabio Ruscio & Fabiana Ciaffaroni Italia
57  [21] Giovanni Vitone & Sara Confalonieri Italia
60  [20] Giuseppe Albanese & Sandy Lezza Italia
61  [19] Cristian Giusti & Roberta Giacomi Italia
61  [19] Marco Spadafora & Edvige Bilotti Italia
63  [18] Luigi Trovarelli & Serena Trovarelli Italia
64  [16] Antonio Ferrante & Eleonora Filippi Italia
64  [16] Simone Santoro & Stella Baiamonte Italia
66  [15] Andrea Dalla Costa & Fabiola Longobardi Italia
66  [15] Edgars Linis & Jekaterina Perederejeva Latvia
66  [15] Domenico Stellacci & Stefania Maffei Italia
66  [15] Salvio Tubelli & Carmen Palma Italia
70  [14] Alessio Disca & Luisa Cardillo Italia
70  [14] Eriberto Milli & Denise Milli Italia
72  [13] Mario Cecinati & Amalia Genchi Italia
72  [13] Alessandro Festino & Valeria Quatrini Italia
74  [12] Michael Di Liberto & Denise Di Liberto Italia
75  [11] Stefano Di Brino & Federica Rizza Italia
76  [10] Giuseppe Palma & Ylenia Imperato Italia
76  [10] Felix Schäfer & Nina Ciechowski Saksa
78  [9] Manuel Guidotti & Lucia Marinucci Italia
79  [8] Marco Festa & Samantha Noschese Italia
79  [8] Paolo Iacone & Sara Volpi Italia
81  [7] Roberto Noschese & Luisa Improda Italia
81  [7] Ciro Pecorella & Flora Greco Italia
83  [6] Luca Cordo & Giulia Buson Italia
83  [6] Massimiliano Rocchi & Daiana Belluomini Italia
85  [5] Andrea Bastianelli & Alina Valchuk Venäjä
85  [5] Jacopo Casotto & Francesca Gambalonga Italia
85  [5] Alessandro Casu & Gianna Azzena Italia
85  [5] Davide Morelli & Clarissa Morelli Italia
85  [5] Sergey Stepanov & Helena Cej Israel
90  [4] Andrea Robustella & Ilaria Tripicchio Italia
91  [3] Piergiorgio Aloise & Valentina Settembrino Italia
91  [3] Giuseppe Bonafede & Selenia Rossetti Italia
91  [3] Mattia Facioni & Federica Di Bartolo Italia
91  [3] Giuseppe Lionetti & Simona Metta Italia
95  [2] Enrico Agovino & Annalisa Buono Italia
95  [2] Matteo Basili & Debora Mobili Italia
97  [1] Mariano Antoniello & Sara Pellegrino Italia
97  [1] Francesco Iavarone & Arianna Gobbi Italia
99  Michelangelo Longo & Maria Longo Italia
99  Salvatore Vitacca & Stefania Vitacca Italia

1. kierros (144 parasta)

101  [19] Marco Gavasci Jr. & Elena Capitani Italia
102  [18] Alessandro Della Barbara & Martina Moras Italia
102  [18] Marco Giansante & Valentina Aiolfi Italia
102  [18] Fransesco Pasqua & Rosaria Pasqua Italia
105  [17] Michel Carlini & Manola Vergari Italia
105  [17] Michael Minutella & Paola Massimilla Italia
105  [17] Giordano Simonetti & Milena Bianchini Italia
108  [16] Stanislav Badanov & Olena Kovalenko Ukraina
108  [16] Eustachio Grieco & Maria Luisa Filpo Italia
108  [16] Denis Orsenigo & Lidia Crotti Italia
111  [15] Gianluca Mancuso & Francesca Di Curzio Italia
112  [14] Alexis Bergeon & Karin Lillemaa Ranska
112  [14] Fabio D'annunzio & Serena Serra Italia
114  [13] Javier Alcaniz Cardenas & Giulia Zanlorenzi Espanja
114  [13] Salvo Gianino & Erika Rocca Italia
114  [13] Michele Marco Lo Riso & Maria Attanasio Italia
117  [12] Marco Cilli & Angela Sfregola Italia
117  [12] Alfonso D'avino & Ilaria Montanino Italia
119  [11] Mauro Di Stefano & Noemi Biamonte Italia
119  [11] Jörg Gutmann & Isabel Matthes Saksa
121  [9] Daniele Tilli & Federica Zanotti Italia
122  [8] Larry Carisi & Ilenia Crosariol Italia
123  [7] Giuseppe Rago & Laura Prencipe Italia
123  [7] Fabrizio Talienti & Giorgia Tarquinio Italia
125  [6] Kristoffer Frimo Melaes & Cathrine Glint Wolden Norja
126  [4] Simone Camilletti & Anna Finaurini Italia
127  [3] Yuri Cuzzilla & Alessia Maruggi Italia
127  [3] Marco Munafo & Alessia Consoni Italia
127  [3] Luca Nuti & Deborah Berrnarducci Italia
127  [3] Mattia Stortoni & Angela Fusillo Italia
127  [3] Mattia Vesprini & Laura Ridolfi Italia
132  [1] Alessandro Bucca & Maria Chiara Sofia Italia
132  [1] Giuseppe Giustozzi & Sabrina Marihongeli Italia
132  [1] Fabrizio Nuccilli & Giulia Nuccilli Italia
132  [1] Domenico Rappoccio & Adelaide Morgante Italia
132  [1] Edoardo Saltarelli & Francesca Macheda Italia
137  Elio Vito Ariano & Consiglia Buccoliero Italia
137  Kristian Betti & Caterina Giglio Italia
137  Graziano Brusciatti & Sabina Sanchioni Italia
137  Carmelo Calabro & Grazia Interdonato Italia
137  Nicola Galvagno & Michela Galvagno Italia
137  Andrea Guizzardi & Giada Magagnoli Italia
137  Alex Della Martera & Elisabetta Sabbatini Italia
137  Juraj Pavelek & Zarina Simkovicova Slovakia
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}