Results from German Open 2006 - IDSF International Open Standard (Grand Slam) 19. elokuuta 2006
Katso miten voit advertise your product sivuillamme

German Open 2006
Saksa - Stuttgart 15. elokuuta 2006

IDSF International Open Standard (Grand Slam) 19. elokuuta 2006

Finaali

1  Domenico Soale & Gioia Cerasoli Italia
2  W Arunas Bizokas & Edita Daniute Liettua
2  Sascha Karabey & Natasha Karabey Saksa
3  Sergei Konovaltsev & Olga Konovaltseva Venäjä
4  Marat Gimaev & Alina Basyuk Venäjä
5  Simone Segatori & Annette Sudol Saksa
Mainokset
Et pidä mainoksista?   Liity jäseneksi!

Semifinaali

7  Federico Di Toro & Genny Favero Italia
8  Wiktor Kiszka & Malgorzata Garlicka Puola
9  Valerio Colantoni & Sara Di Vaira Italia
9  Andrea Ghigiarelli & Sara Andracchio Italia
11  Donatas Vezelis & Lina Chatkeviciute Liettua
12  Emanuel Valeri & Tania Kehlet Tanska

Neljännesfinaali

13  Ivan Novikov & Margarita Klimenko Venäjä
13  Andrea Zaramella & Letizia Ingrosso Irlanti
15  Andrzej Sadecki & Karina Nawrot Puola
16  Angelo Madonia & Jelena Samuilova Latvia
17  Valdis Skutans & Laura Kosite Latvia
18  Simon Reuter & Julia Niemann Saksa
19  Stanislaw Massold & Christine Deck Saksa
20  Salvatore Todaro & Violeta Yaneva Bulgaria
21  Imantas Joneckis & Martyna Mickute Liettua
22  Csaba László & Szilvia Szögi Unkari
23  Alexander Muretov & Olga Serpikova Venäjä
23  Sergiu Rusu & Dorota Makar Puola

Round 5 (48 parasta)

25  Christoph Kies & Blanca Ribas-turon Saksa
26  Giuseppe Longarini & Valentina Basili Italia
27  Rares Cojoc & Katarzyna Kapral Romania
27  Michal Stukan & Susanne Miscenko Saksa
29  Francesco Decandia & Sabrina Laconi Italia
29  Edgars Gasjuns & Daria Konstantinova Latvia
29  Florian Gschaider & Manuela Stoeckl Itävalta
29  Oliver Rehder & Jasmin Rehder Saksa
29  Vadim Shurin & Ekaterina Volgina Venäjä
34  Andrei Chubarev & Yulia Saikina Venäjä
35  Gustaf Lundin & Valentina Oseledko Ruotsi
35  Anton Smolyaninov & Olga Shelomizkaia Venäjä
35  Dmitry Zharkov & Olga Kulikova Venäjä
38  Valentin Lusin & Renata Busheeva Saksa
39  Martin Dvorak & Zuzana Silhanova Tšekki
40  Petr Kashinski & Evgenia Zakharova Venäjä
41  Pavel Bartosevich & Marina Karpunina Venäjä
42  Vladimir Kondratyuk & Maria Bakuta Saksa
42  Daniele Pardini & Paola Rosi Italia
44  Marco Lustri & Alessia Radicchio Italia
45  Vladislav Ivanovich & Olga Tribushevskaja Valko-Venäjä
45  Michael Wenger & Melanie Ahl Saksa
47  Grzegorz Brzeszczak & Egle Sakalauskaite Liettua
48  Kaspars Banders & Vita Yaroschuka Latvia

4. Kierros (96 parasta)

49  Aleksandr Tsesnokov & Katri Kitsing Viro
50  Jernej Brenholc & Daniela Pekic Slovenia
51  Paolo Campigotto & Emilia Oprea Romania
51  Janick Loewe & Pia Lundanes Loewe Tanska
51  Aleksandr Sergeev & Evgenia Bekova Venäjä
51  Oliver Thalheim & Tina Spiesbach Saksa
55  Steffen Zoglauer & Sandra Koperski Saksa
56  Pavel Bic & Silvie Konderlova Tšekki
56  Denis Molkov & Ludmila Belskaia Venäjä
58  Dumitru Doga & Svetlana Visinscaia Moldova
59  Angelo D'alonzo & Cristiana Cinosi Italia
59  Damian Danielski & Magda Niewiadomska Puola
59  Herman Lak & Michelle Lak (aka Gleimann) Alankomaat
62  Ivan Anichkhin & Anastasia Tarlykova Venäjä
62  Pavel Kurgan & Caroline Zytniak Saksa
62  Hong Shen & Yujie Liang Kiina
65  Stefan Klebsch & Juliane Klebsch Saksa
65  Daniil Ulanov & Svetlana Slivinskaya Venäjä
65  Viktor Yushin & Elena Yushina (aka Markosyan) Venäjä
68  Felix Schäfer & Anna Korbutt Saksa
68  Petr Zabystrzan & Monika Mihalikova Tšekki
70  Timur Imametdinov & Ekaterina Nikolaeva Venäjä
70  Christoph Santner & Maria Santner Itävalta
72  Andrejs Rogovenko & Viktorija Triscuka Latvia
73  Kazuki Sugaya & Ikuyo Ozaki Japani
74  Nicola Chianese & Assunta Chianese Italia
74  Egidijus Liaudanskas & Justina Inkrataite Liettua
74  Paul Lorenz & Kristina Mertin Saksa
77  Adrian Klisan & Johanna Klisan (aka Hahn) Saksa
77  Davide Mariani & Debora Mancinelli Italia
77  Simeon Timov & Dimitra Nikiforova Bulgaria
77  Ilya Zakharov & Suzanna Morbin Valko-Venäjä
81  Francesco Andreani & Francesca Longarini Italia
81  Mathieu Laroche & Sylvia Ruskova (aka Laroche) Ranska
81  Jozsef Szepesi & Judit Szepesi Unkari
84  Arkadiusz Guzierowicz & Joanna Grudzien Puola
84  Olegs Kuznecovs & Jekaterina Perederejeva Latvia
84  Dmitri Shcheblinov & Anastasya Tenyakova Venäjä
84  Sami Vainionpää & Merje Styff Suomi
84  Roman Zedan & Marian Zedan Romania
89  Igor Kudrjavcev & Liva Koziola Latvia
89  Victor Presnetsov & Vera Nam Venäjä
91  Mikhail Ostryakov & Marina Bevz Venäjä
92  Mathias Kehlet & Malene Ostergaard Tanska
92  Rihards Mailitis & Anna Voroncuka Latvia
94  Aleksey Baranov & Veronika Elizarova Venäjä
94  Rüdiger Homm & Friederike Tischendorf Saksa
96  Michal Necpal & Tereza Bufkova Tšekki

3. Kierros (139 parasta)

97  Inaki Albiol & Maria Carbonell Espanja
98  Philipp Hanus & Siri Kirchmann Saksa
98  Maksim Tschernin & Carolin Hirschberger Saksa
100  Pavel Alexeevsky & Ekaterina Slesarenko Venäjä
100  Sergei Dementiev & Anamarija Novak Slovenia
100  Razvan Dorin Galban & Alexandra Parau Romania
100  Martin Houska & Andrea Trestikova Tšekki
100  Evgeni Privalov & Tina Bazokina Viro
100  Yuriy Shtubov & Diana Korotina Viro
106  Szymon Bozek & Michaela Riedlova Tšekki
106  Dragan Meshkov & Cecilie Pritzl Saksa
106  Valentin Savin & Alina Glazkova Venäjä
106  Vladimir Tychina & Ekaterina Kim Venäjä
110  Stanislaw Hermann & Cathrin Hissnauer Saksa
111  Andrea Bencivenga & Daniela Rossetti Italia
111  Paolo Di Lorenzo & Liene Darbiniece Latvia
111  Erik Páli & Viktoria Pali Unkari
114  Dmitry Evseev & Nadezhda Rukhlova Venäjä
115  Ondrej Radil & Pavlina Vlaskova Tšekki
116  Marko Kiigajaan & Mari Piksar Viro
116  Alari Liiv & Keit Speigel Viro
116  Maksim Martynov & Julia Lupanova Venäjä
116  Roman Rebrik & Tatyana Ilina Venäjä
116  Tomas Rybnicek & Linda Boskova Tšekki
121  Valerijus Osadchenko & Olga Osadchenko Liettua
121  Alen Pavlec & Tara Bohak Slovenia
123  Morten Schnedler-Jensen & Julie Thagesen Tanska
123  Denis Sidorov & Ekaterina Korneva Venäjä
125  Jakub Jancina & Barbara Bilkovicova Slovakia
125  Alexander Schack & Susi Susa Saksa
127  Ryo Yoshikawa & Ema Ishii Japani
128  Reinis Ozolins & Lilita Sergejeva Latvia
128  Calin Panaite & Tatiana Timus Moldova
130  Luca Belometti & Katia Moraschi Italia
130  Antonio Gentile & Uliana Quaranta Italia
130  Rangel Spirov & Antoaneta Popova Bulgaria
133  Nicola Zaccheddu & Alessandra Cogoni Italia
134  Nikolay Mezentsev & Darya Yudintseva Venäjä
135  Mikhail Markov & Olga Zelenkova Venäjä
136  Jess Christensen & Monika Pedersen Tanska
136  Sergi Valls & Anna Poblet Espanja
138  Aleksandr Nabiullin & Darya Igonina Venäjä
139  W Andrei Mosejcuk & Olga Nesterova Saksa

2. Kierros (188 parasta)

140  Thomas Grusser & Claudia Seidel Saksa
140  Roger Guitart Marti & Masha Tiagunova Espanja
140  Aleksejs Livcaks & Julija Ganzula Latvia
143  Tomoya Kawashima & Matsuri Kojima Japani
143  Rico Schlammer & Marit Kramski Saksa
145  Marius Andrei Hiruta & Corina Rusu Romania
145  Jonathan Rodríguez Pérez & Lydia Hellmann Saksa
147  Stefan Brückner & Astrid Schäfer Saksa
147  Patrick Karrer & Christina Matuschek Saksa
147  Felix Teufert & Anne Weber Saksa
150  Piero Florio & Gabriella Nastasia Italia
150  Rihards Freidenfelds & Anna Lahovica Latvia
150  Aleksandr Podgorelkin & Maria Mironiuk Venäjä
150  Yuriy Simachev & Karina Galustyan Venäjä
154  Ivan Bagaev & Karina Lapkovskaia Venäjä
154  Denis Dembskiy & Olga Mikhaylova Venäjä
154  Dmitriy Milekhin & Evgeniya Shaw (aka Sutyaginskaya) Venäjä
157  Kaspars Birzgalis & Liva Prince Latvia
158  Richard Jebeloczki & Klara Marjan Unkari
158  Fedor Polyanskiy & Anastasia Gorbonosova Venäjä
160  German Filimonov & Daria Demenkova Venäjä
161  Anton Mayantsev & Irina Gorolevici (aka Gareyeva) Kazakstan
161  Nikita Tsernov & Marina Fadeitseva Latvia
163  Attila Budai & Szilvia Laszlo Unkari
163  Alexander Einfinger & Juliane Strehmann Saksa
163  Jonathan Näslund & Oksana Spichak Ruotsi
163  Martin Pape & Pernille Kraft Tanska
167  Pawel Surma & Anne Descusse Ranska
167  Robert Unger & Sophia Eckle Saksa
167  Andrei Voinea & Raluca Voinea Romania
170  Martin Herrmann & Elisabeth Wiedenbruch Saksa
170  Thorge Merkhoffer & Sylvia Schaaf Saksa
172  Pedro Borralho & Tatiana Moreira Santos Portugali
172  Andrei Gavrilov & Irina Romaniukina Venäjä
172  Petr Plsek & Andrea Plskova Tšekki
172  Martin Rikovsky & Lisa Forker Saksa
176  Rudolf Hoch & Claudia Stock Saksa
176  Nikolaj Lund & Irina Shergina Tanska
176  Nikolai Pilipenchuk & Natalia Skorikova Valko-Venäjä
176  Cristi Sava & Alexandra Ghinea Romania
176  Roman Scheuer & Katrin Büttner Saksa
181  Jeroen Luijer & Stefanie Maycock Saksa
182  Victor Kolotev & Dinara Yarullina Venäjä
182  Roman Usmanov & Olga Nikonovich Valko-Venäjä
184  Gleb Bykov & Margarita Deryabina Venäjä
184  Andreas Rothe & Anke Müller Saksa
186  Michael Di Liberto & Denise Di Liberto Italia
186  Victor Fischer & Alexandra Rehn Saksa
186  Denis Medvedev & Olga Lebedeva Venäjä

1. kierros (277 parasta)

189  Marcel Kunitzsch & Elisa Seifert Saksa
189  Thorsten Unger & Vera Küster Saksa
191  Anton Nazarov & Katherine Engelking Saksa
192  Jakob Komor & Anna Drummer (aka Komor) Saksa
193  Tom Boumans & Ciska Baarda Alankomaat
194  Masakazu Ikeda & Nao Shirai Japani
194  Sergiu Luca & Katarina Vuletic Saksa
194  Jens Matuschek & Regina Krings Matuschek Saksa
194  Vadim Romin & Yuliya Skvirskaya Venäjä
198  Cristian Gelepu & Alina Daniela Petre Romania
198  Torsten Schroder & Luisa Distelmaier Saksa
198  Dmitry Stoborov & Ekaterina Krisanova Venäjä
201  Michael Hegendorfer & Nina Edenhofer Saksa
201  Gerhard Schröder & Sandra Mösch Saksa
203  Michael Junges & Sabine Scheller Saksa
204  Andreas Polz & Ilse Braunsperger Itävalta
204  Paul Van De Riet & Simone Schäfer Alankomaat
206  Winfried Halbhuber & Verena Mattner Itävalta
206  Marc Schuck & Tina Molter Saksa
206  Napoleon Wittig & Yvonne Scheller Saksa
209  Marc Hotfilder & Heike Macke Saksa
209  Peter Pfeiffer & Miriam Pfeiffer (aka Rohde) Saksa
209  Andreas Tippel & Sandra Tippel Saksa
212  Michael Nimz & Michaela Nimz (aka Sauer) Saksa
213  Yoo Dong Hyun & Kim Sae Jung Korean tasavalta
213  Renato Minnig & Sigrun Bögi Sveitsi
213  Anatoly Shenkel & Orit Glanz Israel
216  Holger Wilts & Ilka Jacobs Saksa
217  Michael Beckmann & Bettina Corneli Saksa
217  Bjorn Biermann & Melanie Streiter Saksa
217  Gregor Burck & Maria Troniak Saksa
217  Kim Magin & Justine Hollyer Englanti
217  Frank Zerull & Sarah Zerull Saksa
222  Sven Queck & Sabine Lippe Saksa
222  Robert Rothmiller & Yvonne Aurbacher Saksa
222  Sebastian Spörl & Kristina Rodinova Saksa
225  Sergio Aliaga & Maria Melendez Espanja
225  Eike Arndt & Nathalie Avrillon Saksa
225  Adrian Dydynski & Natalia Kobiolka Puola
225  Lorenz Filser & Bianca Herget (aka Filser) Saksa
225  Sebastian Handrich & Nicole Kahn Saksa
230  Konstantin Maletz & Corina Maletz (aka Schott) Saksa
231  Christian Cantzler & Melanie Bauernhansl Saksa
231  Dieter Meister & Anja Petzold Saksa
231  Tobias Rütting & Christina Kessler Saksa
234  Andreas Andersen & Juliane Hogerle Saksa
234  Christopher Boyer & Manja Kühne Saksa
234  Hem Spilker & Marieke Adelaars Alankomaat
234  Roland Tines & Heidrun Puskas Saksa
234  Wilbert Van Amelsfoort & Colette Van Campen Alankomaat
239  Marius Pflüger & Sabine Heinrich Saksa
240  Remy Cadicox & Amandine Iwachow Ranska
240  Kai Fischer & Silvia Gorlach Saksa
240  Constantin Gessner & Marion Jäger Itävalta
240  Martin Jakobi & Diana Schatz Saksa
240  Nikolas Kuramochi & Raphaela Edeler Saksa
240  Martial Nadeau & Laurence Nadeau Ranska
240  Thomas Nadler & Kerstin Hajek Saksa
240  Nikolay Perov & Mariya Averina Venäjä
240  Richard Peters & Jeanine Schouwenaars Alankomaat
240  Dirk Regitz & Fabienne Regitz (aka Hess) Saksa
250  Michael Balzer & Sabine Niessing Saksa
250  Heiko Bärmann & Stephanie Baur Saksa
250  Oliver Bewernick & Alice Bewernick Saksa
250  Michael Braun & Julia Braun (aka Hogenkamp) Saksa
250  Dennis Frisch & Christiane Lang Saksa
250  Mikael Frödin & Didde Donby Ruotsi
250  Christian Gründl & Christine Vossen Saksa
250  Lars Olav Harnisch & Ina Zemmrich Saksa
250  Thorsten Kragh & Sibylle Knöbel Saksa
250  Sascha Meyer & Cathrin Anne Lang Saksa
250  Thomas Neudhart & Ulrike Neudhart Itävalta
250  Nuno Paulo & Rute Gomes Portugali
250  Sven Ole Paulsen & Marion Kreeb Saksa
250  Christian Rittgerott & Monika Walz Saksa
250  Burkhard Wagener & Julia Knappe Saksa
265  Bernd Baumann & Andrea Baumann Saksa
265  Timo Bettinger & Julia Bettinger Saksa
265  Daniel Boese & Sandra Weik Saksa
265  Jörg Gutmann & Isabel Matthes Saksa
265  Bernward Kett & Christine Kett Saksa
265  David Koglin & Andrea Lenz Saksa
265  Martin Kröger & Kerstin Wilde Saksa
265  Christian Schauer & Veronika Schauer (aka Knott) Saksa
265  Ralf Scholl & Ellen Deck Saksa
265  Jurg Schoni & Bettina Schaer Sveitsi
265  Günther Stampfl & Johanna Pollerer Saksa
265  Christian Urban & Alexandra Urban (aka Jäkel) Saksa
265  Tobias Weib & Claudia Claudius Saksa
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}