Results from German Open 2008 - Amateur Rising Star Standard 15. elokuuta 2008
Katso miten voit advertise your product sivuillamme

German Open 2008
Saksa - Stuttgart 12. elokuuta 2008

Amateur Rising Star Standard 15. elokuuta 2008

Finaali

1  Vasiliy Kirin & Ekaterina Prozorova Venäjä
2  Kaspars Banders & Vita Yaroschuka Latvia
3  Veiko Ratas & Helena Liiv Viro
4  Artem Terekhov & Olga Tarasova Venäjä
5  Simone Carabellese & Lucia Cafagna Italia
6  Evgeny Vinokurov & Christina Luft Saksa
7  Masayuki Ishihara & Ayami Kubo Japani
Et pidä mainoksista?   Liity jäseneksi!

Semifinaali

8  Dumitru Doga & Svetlana Visinscaia Moldova
8  Marco Lustri & Alessia Radicchio Italia
10  Jacek Jeschke & Wiktoria Wior Puola
11  Herman Lak & Michelle Lak (aka Gleimann) Alankomaat
12  Steeve Gaudet & Laure Colmard Ranska
13  Kristaps Kalnins & Santa Dmitrijeva Latvia

Neljännesfinaali

14  Riccardo Pacini & Sonia Spadoni Italia
15  Alexei Troshine & Diana Korotina Viro
16  Francesco Calco & Silvia Stile Italia
16  Gerds Ivuskans & Beate-katrina Zeltina Latvia
16  Isaac Rovira & Desiree Martin Espanja
16  Hong Shen & Yujie Liang Kiina
16  Evaldas Sodeika & Ieva Zukauskaite Liettua
21  Sami Vainionpää & Merje Styff Suomi
22  Igor Kruglov & Olga Scherbina Venäjä
23  Andrejs Rogovenko & Anna Spiridonova Latvia
24  Alessandro Ilarioni & Aurora Sbardella Italia
25  Luca Balestra & Krizia Balestra Italia

4. Kierros (48 parasta)

26  Stiapan Hurskiy & Tasja Schulz Saksa
26  Andrei Motyl & Ekaterina Bogdanova Venäjä
28  Semen Iatsenko & Anna Rozhkova Venäjä
28  Sergey Klyuev & Aleksandra Shoshneva Venäjä
30  Paolo Campigotto & Emilia Oprea Romania
30  Stanislaw Hermann & Cathrin Hissnauer Saksa
32  Anton Smolyaninov & Olga Shelomizkaia Venäjä
32  Jaak Vainomaa & Taina Savikurki Suomi
32  Steffen Zoglauer & Sandra Koperski Saksa
35  Ilmars Ozols & Irina Lecebrina Latvia
36  Maksim Parshin & Ekaterina Kim Venäjä
36  Paul Reinolt & Madli Pappa Viro
38  Dmitriy Berdinskiy & Maria Sterkel Venäjä
38  Ciprian Diaconu & Ivona Elena Curca Romania
38  Alari Liiv & Jekaterina Perederejeva Latvia
38  Emanuele Pappacena & Francesca Lazzari Italia
42  Andrei Chubarev & Olga Romanenko Venäjä
42  Livio Palmirotta & Valentina Palcani Italia
44  Alexey Glukhov & Evelina Pavlovska Venäjä
45  Michal Jeziorowski & Magdalena Marycz Puola
45  Zhi An Wun & Cen Zheng Kiina
47  Nicola Pascon & Anna Tondello Italia
47  Karlis Treijs & Nadina Rode Latvia

3. Kierros (94 parasta)

49  Marius Andrei Hiruta & Carmen Andra Trasnea Romania
49  Michal Mladek & Lubomira Blidarova Tšekki
49  Felix Schäfer & Nina Ciechowski Saksa
52  Francesco Andreani & Francesca Longarini Italia
52  Adrian Klisan & Johanna Klisan (aka Hahn) Saksa
52  Aleksandr Koshkin & Anastasia Meshkova Venäjä
55  Marco Camarlenghi & Martina Minasi Italia
55  Matteo Del Gaone & Serena Gagliardi Italia
55  Cristian Gatti & Elena Cadei Italia
55  Martin Houska & Andrea Trestikova Tšekki
55  Reinis Ozolins & Lilita Sergejeva Latvia
55  Maksimilian Polosatov & Yuliya Burenicheva Venäjä
61  Aleksey Yakimenko & Ekaterina Zlobina Venäjä
62  Massimo Meini & Simona Betti Italia
63  Aleksey Tsarev & Aleksandra Makeeva Venäjä
64  Egor Bezukladnikov & Natalia Belousova Venäjä
64  Alessandro Lippi & Giada Carabellese Italia
64  Tomas Uvacek & Martina Reiterova Slovakia
67  Eduard Borodov & Elena Tikhomirova Venäjä
67  Vladimir Makunin & Anastasya Zakoptelova Venäjä
67  Nicola Vastola & Giada Di Nunzio Italia
70  Razvan Dorin Galban & Ewa Dudek Puola
70  Andrei Porokhine & Anastasia Sergievskaia Venäjä
72  Giuseppe Bonafede & Selenia Rossetti Italia
72  Michael Di Liberto & Denise Di Liberto Italia
72  Markus Hackl & Stefanie Krausz Itävalta
72  Fedor Isaev & Anna Zudilina Venäjä
76  Alessio Di Giangiacomo & Susanna Ratto Italia
76  Luigi Trovarelli & Serena Trovarelli Italia
76  Jiri Zejda & Katerina Jancova Tšekki
76  Nikita Zolotarev & Nikol Matiushenko Venäjä
80  Vladimir Labunet & Nadejda Andronachii Moldova
80  Dmitry Stoborov & Ekaterina Krisanova Venäjä
82  Luca Belometti & Katia Moraschi Italia
83  Artem Levin & Olga Bogdanova Venäjä
83  Nicola Zaccheddu & Alessandra Cogoni Italia
83  Maciej Zahorodny & Karolina Dej Puola
86  Roman Dauze & Ekaterina Pechenik Kazakstan
86  Mateusz Modzelewski & Malgorzata Cieszkowska Puola
88  Kristian Pekar & Klara Zamecnikova Tšekki
88  Evgeny Selin & Hanna Run Oladottir Islanti
88  Ryo Yoshikawa & Ema Ishii Japani
91  Matteo Basili & Debora Mobili Italia
92  Stefan Klebsch & Juliane Klebsch Saksa
93  Gundars Kalnins & Madara Freiberga Latvia
94  Roman Rebrik & Tatyana Ilina Venäjä

2. Kierros (142 parasta)

95  Eros Sciamanna & Ilaria Fanini Italia
95  Roman Shatrov & Aliona Fomicheva Venäjä
95  Felix Teufert & Anne Weber Saksa
95  Tadas Zgirskis & Skaiste Alisauskaite Liettua
99  Aigars Auzenbergs & Anete Paradniece Latvia
99  Attila Budai & Lilla Barna Unkari
99  Antonio Ferrante & Eleonora Filippi Italia
99  Michal Necpal & Tereza Bufkova Tšekki
99  Tilo Pfalzgraff & Anja Pfalzgraff Saksa
104  Silviu Gheorghita Cojocariu & Alexandra Lutic Romania
104  Philipp Hanus & Siri Kirchmann Saksa
106  Evgeniy Mushtukov & Yuliya Rodina Venäjä
107  Sergei Belozerov & Ekaterina Belozerova (aka Motlich) Venäjä
107  Eric Chao & Cherry Kao Taiwan
107  Oscar Pedrinelli & Kamila Brozovska Tšekki
107  Vitezslav Razek & Kristyna Muckova Tšekki
107  Morten Schnedler-Jensen & Sanne Yde (aka Sondergaard) Tanska
107  Geng Tao & Li Mu Zi Kiina
107  Takeo Wachi & Kiriko Wachi Japani
107  Daniel Wellhöfer & Marion Hopf Saksa
115  Erik Imamov & Snezhana Gribova Venäjä
115  Patrick Misgaiski & Jenny Kampfrath Saksa
117  Jens Kaiser & Ulrike Schulz Saksa
117  Pavel Krivonogov & Yana Minaeva Venäjä
119  Alessandro Festino & Valeria Quatrini Italia
119  Petr Pohlodek & Michaela Konecna Tšekki
121  Marco Gavasci Jr. & Elena Capitani Italia
122  Martin Herrmann & Elisabeth Wiedenbruch Saksa
122  Zygimantas Labanauskas & Gaida Sidlauskaite Liettua
124  Dennis Voermans & Samantha Voermans (aka Kolijn) Alankomaat
125  Masakazu Ikeda & Nao Shirai Japani
125  Minato Kojima & Megumi Morita Japani
125  Rene Marquardt & Yvonne Marquardt Saksa
125  Martijn Wesseling & Denise Qualm Alankomaat
129  Mikhail Baturin & Darya Kushnir Venäjä
129  Sascha Jochimski & Sandra Tippel Saksa
129  Andrea Robustella & Ilaria Tripicchio Italia
129  Robert Westerveen & Aleksandra Wojtysiak Alankomaat
133  Ivan Bagaev & Maria Konus Venäjä
133  Gábor Szalkai Szabó & Ágnes Markó Unkari
135  Enrico Agovino & Annalisa Buono Italia
135  Pietro D'ostilio & Martina De Leonardis Italia
135  András Kósa & Petra Pandúr Unkari
138  Vova Martianov & Caroline Zytniak Saksa
139  Tomoya Kawashima & Matsuri Kojima Japani
140  Sergej Orechkov & Janine Lippert Saksa
141  Massimiliano Rocchi & Daiana Belluomini Italia
142  Jose Manuel Fernandez & Ingrid Barreiro Espanja

1. kierros (253 parasta)

143  Gleb Bykov & Anna Sviridova Venäjä
143  Alessandro Della Barbara & Martina Moras Italia
143  Martin Schmiel & Sophie Hertel Saksa
143  Aleksandr Smirnov & Anna Shunina Venäjä
147  Ewoud Fidom & Lisette Keur Alankomaat
147  Andriy Plotkin & Anastasiya Novikova Saksa
149  Javier Alcaniz Cardenas & Giulia Zanlorenzi Espanja
149  Aleksei Vlasov & Kristina Sharova Venäjä
151  Diego Arias Prado & Masha Tiagunova Espanja
151  Victor Fischer & Alexandra Rehn Saksa
151  Evgeniy Grinin & Olga Morozova Venäjä
151  Artem Mubarakshin & Aleksandra Belous Venäjä
151  Alexander Schack & Susi Susa Saksa
156  Yvo Eussen & Elisabeth Novotny Ruotsi
156  Marcel Fels & Vera Paulus Alankomaat
156  Jordi Fonolla & Eva Blasco Espanja
156  Sebastian Lucke & Ingrid Altmann Saksa
156  Dmitriy Vorobyev & Yulia Ovchinnikova Venäjä
161  Vyacheslav Dedurin & Venera Murzina Venäjä
161  Victor Kolotev & Dinara Yarullina Venäjä
163  Jan Herodek & Alena Cecatková Tšekki
163  Gennadiy Tsynkevich & Enikö Baráth Unkari
163  Joey Yeh & Doris Sun Taiwan
166  Andreas Gross & Kira Mauss Saksa
166  Giovanni Percacciuolo & Marianna Mendicino Italia
166  Andrei Scrab & Sabine Vorbrodt Saksa
169  Tim Bonkowski & Stephanie Elkeles Saksa
169  Jordi Fabrega & Maria Pomar Espanja
169  Thorge Merkhoffer & Sylvia Schaaf Saksa
172  Torben Fedder & Simone Mitlehner Saksa
172  Jasper Sonnevelt & Gonja Tambach Alankomaat
172  Marco Spadafora & Edvige Bilotti Italia
172  Hendrik Stein & Sonja Hain Saksa
176  Oleksiy Puzanov & Iryna Grebennyk Ukraina
176  Stephan Schlager & Juliane Haider Itävalta
176  Ivo Simacek & Leona Macasova Tšekki
179  Xu Junjie & Wu Xiaomei Kiina
179  Marcel Kunitzsch & Elisa Seifert Saksa
181  Codrin Constantin Fuioaga & Cristina Murgu Romania
181  Ilya Gogotov & Olga Kuzaeva Venäjä
181  Brenton Mitchell & Catherine Blackler Kanada
181  Jorg Neuhaus & Ruth Gerwing Saksa
181  Thorsten Unger & Vera Küster Saksa
181  Patrick Wieschollek & Janet Wieschollek Saksa
181  Marcel Zwidwijk & Suzanne Gelens Alankomaat
188  Kevin Butsch & Olga Ursol Saksa
188  Kirill Goncharov & Darya Tarasova Venäjä
188  Jörg Gutmann & Isabel Matthes Saksa
188  Paul Hüttinger & Sandra Stöckl Itävalta
188  Alexander Patas & Jerusha Kloke Saksa
188  Ondrej Radil & Katerina Pribylova Tšekki
188  Rico Schlammer & Astrid Schäfer Saksa
188  Sascha Wakup & Ann Katrin Bechtold Saksa
196  Norbert Csanad Fodor & Teodora Roxana Tatar Romania
196  Dominic Thutewohl & Tina Richter Saksa
198  Andrea Carola & Chiara Zaccheddu Italia
198  Remo Grande & Lorenza Vernamonte Italia
198  Dmitriy Melnikov & Yuliya Listratova Venäjä
198  Denis Quaiato & Amanda Tomasi Italia
198  Yvo Van Bosch & Sze Ar Wong Alankomaat
198  Ruben Viciana & Eva Moya Espanja
204  Virgil Boros & Alexandra Barna Romania
204  Erik Nasybullin & Veronika Okatova Venäjä
206  Norbert Heusel & Kessrin Gevert Saksa
206  Jordi Pares & Vanessa Planell Espanja
206  Serban Patrick Rotaru & Daniela Maria Apatiei Romania
206  Pavlo Starshevskiy & Viktoriya Klymash Ukraina
206  István Zsigovics & Zsuzsanna Katona Unkari
211  Daniel Buhala & Joulia Arnet Sveitsi
211  Alan Chao & Lynn Chen Taiwan
211  Florian Hansel & Linda Wulfes Saksa
211  Alexander Horn & Nicole Gräf Saksa
211  Florian Meyer & Anja Meyer (aka Katzmarski) Saksa
211  Serkan Ötztürk & Anastasia Pukhova Saksa
211  Robert Rothmiller & Yvonne Aurbacher Saksa
218  Peter Aubel & Iryna Koval Alankomaat
218  Michael Beckmann & Bettina Corneli Saksa
218  Gunther Klich & Svenja Klich Saksa
218  Sascha Otto & Janne Vollmer Saksa
218  Roland Tines & Heidrun Puskas Saksa
218  Andreas Tippel & Larissa Natalie Bieritz Saksa
218  Remco Van Sabben & Kim Van Sabben Alankomaat
225  Hans Allard & Margo Oosterhoon Alankomaat
225  Marius Eckert & Franziska Freyer Saksa
225  Vadim Galakhov & Anna Kuznetsova Venäjä
225  Lenny Howard & Christina Kessler Saksa
225  Jens Matuschek & Regina Krings Matuschek Saksa
225  Gonçalo Torres & Sofia Cordeiro Portugali
225  Henk Wieger Walburg & Anita Dekker Alankomaat
232  Kees Broess & Anne Van Grinsven Alankomaat
232  Sven Glass & Bodil Kaiser Saksa
232  Tuomas Jylhä & Iida Hilska Suomi
232  Holger Kliche & Melanie Fischer Saksa
232  Mikko Kuntonen & Titti Koivula Suomi
232  Denys Leonidov & Irina Rabinovich Ukraina
232  Ulrich Meumann & Katja Arnold Saksa
232  Maurice Philipoom & Marieke Londen Alankomaat
232  Philippe Quinet & Patricia Lauble Ranska
232  Daniel Silva & Daniela Santos Portugali
232  Oliver Simon & Claudia Venter Saksa
232  Sven Spengemann & Ramona Spengemann Saksa
232  Marc Tacchino & Stephanie Rey Ranska
232  Timo Verhoeven & Isabell Verhoeven (aka Simon) Saksa
232  Joan Vila & Anahi Jerez Espanja
232  Markus Weik & Sandra Weik Saksa
232  Tobias Wozniak & Katharina Willberg Saksa
249  Martin Brand & Katharina Sager Saksa
249  Guillaume Crantelle & Perrine Tenembaum Ranska
249  Thomas Müller & Sonja Borchert Saksa
249  Stefan Rosik & Tanja Wernetshammer Saksa
249  Florian Wiedenmann & Tina Süssmann Saksa
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}