Results from German Open 2011 - GOC Rising Stars Standard 18. elokuuta 2011
Kuvia Videot
Katso miten voit advertise your product sivuillamme

German Open 2011
Saksa - Stuttgart 16. elokuuta 2011

GOC Rising Stars Standard 18. elokuuta 2011

Finaali

1  Petr Kashinski & Ekaterina Volgina Venäjä
2  Radu Sterban & Ksenia Cletova Moldova
3  Jacek Jeschke & Hanna Zudziewicz Puola
4  Georgiy Markaryan & Marina Dorokhova Venäjä
5  Anatoly Novoselov & Tasja Schulz Saksa
6  Andrei Motyl & Diana Korotina Viro
Et pidä mainoksista?   Liity jäseneksi!

Semifinaali

7  Kamil Pucko & Anna Wrobel Puola
8  Paolo Campigotto & Alina Daniela Petre Romania
9  Jegor Pogrebniak & Paulina Janicka Puola
10  Rares Laurentiu Soponar & Alice Alexandra Rusznyak Romania
11  Michelangelo Longo & Maria Longo Italia
12  Edgars Linis & Eliza Ancane Latvia
13  Alexis Bergeon & Johanna Rivier Ranska
14  Ioan Bogdan Talpiga & Ana Mirela Talpiga Romania

Do you want to look like our Elite Performers? Order your dancewear, shoes, accessories from our shop or visit us on-line.

Neljännesfinaali

15  Calin Panaite & Tatiana Timus Moldova
16  Yuriy Simachev & Anastasia Klokotova Venäjä
16  Sergei Sutyrin & Natalya Sazhina Venäjä
18  Matteo Del Gaone & Kristiina Reinfeldt Viro
18  Marius Andrei Hiruta & Carmen Andra Trasnea Romania
18  Marek Szulgo & Renata Schodnik Puola
21  Yuriy Druzhnikov & Mariya Tikhonova Venäjä
21  Wojciech Jeschke & Malgorzata Kowalska Puola
21  Vladislav Korotchenko & Olga Gandembul Venäjä
21  Giovanni Vitone & Sara Confalonieri Italia
25  Piotr Paszewski & Weronika Mierzwa Puola
26  Vladimir Shelomitskiy & Olga Shelomizkaia Venäjä
27  Aleksandr Koshkin & Aleksandra Rygina Venäjä
27  Pavel Rysin & Sofiya Schipskaya Venäjä

4. Kierros (53 parasta)

29  Mikhail Grebenyuk & Ekaterina Tokareva Venäjä
29  Valts Liepnieks & Inese Zarina Latvia
31  Artem Gaylit & Elizaveta Shibaeva Valko-Venäjä
31  Aleksandr Ignatov & Svetlana Vinogradova Venäjä
33  Andres End & Veronika End (aka Korotnikova) Viro
34  Marts Punins & Dana Jakobsone Latvia
35  Sergio D'avino & Romina Molinari Italia
36  Marco Rescigno & Monika Pedersen Tanska
37  Aleksey Bredikhin & Darya Demenkova Venäjä
37  Markus Hackl & Stefanie Krausz Itävalta
37  Eros Sciamanna & Anna Jaglinska Italia
37  Sergey Stepanov & Helena Cej Israel
41  Giuseppe Di Napoli & Rosa Anna Paone Italia
41  Zhao Peng & Wang Qi Kiina
43  Alessandro Lippi & Giada Carabellese Italia
43  Tuyosi Nukina & Mariko Shibahara Japani
43  Dmitry Stoborov & Ekaterina Krisanova Venäjä
46  Masayuki Ishihara & Saori Ito Japani
46  Minato Kojima & Megumi Morita Japani
46  Vjaceslavs Suhtins & Anastasija Volkonska Latvia
49  Andrea De Marco & Debora Zecca Italia
50  Daniele Ruscito & Nicole Cartigiano Italia
51  Vladislav Bogoslov & Vladlena Khodyreva Venäjä
52  Simone Santoro & Tiziana Morgillo Italia
53  Anton Besedin & Ekaterina Strelkova Venäjä

3. Kierros (97 parasta)

54  Razvan Dorin Galban & Ewa Dudek Romania
54  Philipp Hanus & Siri Kirchmann Saksa
56  Dominykas Granskas & Kotryna Petrosiute Liettua
56  Oleksii Guzyr & Rikako Ota Japani
56  Viacheslav Korovin & Mariya Potemkina Venäjä
56  Victor Presnetsov & Vera Nam Venäjä
60  Alessandro D'amora & Maria Gorelik Italia
60  Vilius Jakas & Eidvile Jonikaite Liettua
62  Oreste Alitto & Federica Bosco Italia
62  Igor Ammosov & Lyubov Vasileva Venäjä
62  Alessio Disca & Luisa Cardillo Italia
62  Ion Postolache & Ioana Damsa Romania
62  Calin Rusnac & Andreea Hogea Romania
67  Luca Balestra & Krizia Balestra Italia
67  Jan Kohout & Johanka Pruzincova Tšekki
67  Dominik Kotala & Anna Kotala Puola
67  Piotr Purchala & Anastasja Ermolenko Puola
71  Vadim Maslov & Mariya Barabanova Venäjä
71  Konrad Paprocki & Justyna Malisz Puola
73  Lorenzo Appicciutoli & Gaia Costantini Italia
73  Marcello Nencini & Tessa De Jong Alankomaat
73  Earle Williamson & Charlotte Rikke Christiansen Yhdysvallat
76  Aleksandr Borisov & Yanina Yakubova Venäjä
76  Patryk Budakiewicz & Monika Kaczmar Puola
76  Mathias Kehlet & Valeria Semochkina Tanska
76  Marcin Sochacki & Luiza Piotrowska Puola
76  Frank Zegels & Danique Zegels Alankomaat
81  Yriy Afonin & Darya Kushnir Suomi
81  Lukas Spisak & Eva Tibenska Slovakia
83  Michal Drha & Klara Zamecnikova Tšekki
83  Tanel Merigan & Kadri Kütt Viro
85  Oleksander Mazur & Olga Bogdanova Ukraina
85  Gergö Nagy & Viktoria Pali Unkari
87  Deividas Kacinauskas & Gabriele Sabaliauskaite Liettua
87  Peteris Lapins & Daniela Diure Latvia
87  David Moretti & Francesca Sfascia Italia
87  Karolis Varkalys & Gabriele Siriunaite Liettua
91  Stiapan Hurskiy & Juliane Klebsch Saksa
91  Artjom Potapow & Mai Mentzoni Saksa
93  Vittorio Felici & Elena Felici Italia
93  Marat Khannanov & Lilya Yagudina Venäjä
95  Artur Khayrullin & Azaliya Dautova Venäjä
95  Rinat Sunitulin & Maria Peregudova Venäjä
97  Luca Belometti & Denise Colombo Italia

2. Kierros (142 parasta)

98  Mauro Di Stefano & Noemi Biamonte Italia
98  Vit Domorad & Tereza Ripova Tšekki
98  Jens Kaiser & Ulrike Schulz Saksa
98  Wang Likai & Zhao Ling Yi Kiina
98  Pavel Lopatin & Olga Lillo Venäjä
103  Domenico Alberti & Aandreea Carmen Sardarescu Italia
103  Iakov Ponomarenko & Anastasia Solovieva Venäjä
105  Felix Kunkel & Isabell Lehmann Saksa
105  Aleksey Tsarev & Veronika Titova Venäjä
107  Daniel Buschmann & Katarina Bauer Saksa
107  Jacopo Casotto & Francesca Gambalonga Italia
107  Andrey Chekmarev & Anastasiya Okladnikova Venäjä
107  Pawel Kostrzewa & Martyna Lewandowska Puola
107  Igor Nesterov & Olga Priamilova Venäjä
107  Roberto Noschese & Carmen Palma Italia
107  Vitezslav Razek & Kristyna Muckova Tšekki
107  Marco Spadafora & Edvige Bilotti Italia
107  Aleksandr Teleshko & Natalia Zukowska Puola
116  Bogdan Ianosi & Stefanie Pavelic Saksa
116  Dmitriy Suftin & Mariya Makhotko Venäjä
118  Florin Gherasim & Lorena Sturza Romania
118  Daniil Varlamov & Margarita Angudovich Venäjä
118  Ryo Yoshikawa & Ema Ishii Japani
121  Vladislav Korennoy & Regina Zhilina Venäjä
121  Artur Kozun & Kamila Wierzynska Puola
121  Andrey Sychevskiy & Anna Bekhtina Venäjä
124  Alex Gerlein & Alexandra Elert Saksa
124  Cristian Hariga & Noemi Elena Dragu Romania
124  Artur Martea & Henrieta Buga Moldova
127  Norbert Csanad Fodor & Reka Vaszi Romania
128  Fabio D'annunzio & Serena Serra Italia
128  Nicolo Galanti & Flavia Calcioli Italia
128  Lu Li & Guo Qing Kiina
128  Jonne Pohjankukka & Tiia Routila Suomi
132  Oleg Zemlyakov & Iva Riederova Tšekki
133  Gabrielius Sasnauskas & Aine Juzenaite Liettua
133  He Zhiwei & Ma Jianing Kiina
135  Ondrej Sliska & Daniela Valjentova Tšekki
136  Nikita Bortsov & Olga Voronina Venäjä
136  Andrey Knizel & Anastasiya Timofeeva Venäjä
136  Vladimir Martintsov & Maria Gladkikh Kanada
136  Geng Tao & Li Mu Zi Kiina
140  Alfonso Delli Compagni & Cristina Delli Compagni Italia
140  Alessandro Zannier & Giada Lazzaroni Italia
142  Boris Basin & Veronika Tamarova Venäjä

1. kierros (277 parasta)

143  Gundars Kalnins & Madara Freiberga Latvia
143  Pawel Stekala & Danuta Kwasny Puola
145  Mikolaj Balcerzak & Dominika Nowak Puola
145  Vincenzo Boschetti & Serena Martelli Italia
145  Ivan Dubinin & Anastasiya Gryban Ukraina
145  Martin Herrmann & Sandra Tippel Saksa
145  Wu Hongbo & Yin Si Jun Kiina
145  Yumiya Kubota & Rara Kubota Japani
145  Mateusz Modzelewski & Aleksandra Karpinska Puola
145  Aleksandr Podgorelkin & Anastasia Sokolova Venäjä
145  Anton Shaltin & Anastasiya Bormotova Venäjä
145  Nikolay Sidorov & Marina Maschenko Venäjä
155  Titus Ablorh & Natalya Bekker Tšekki
155  Nils Jugans & Anna Elizabete Kalnina Latvia
155  Bogdan Suciu & Larisa Pop Romania
158  Enrico Agovino & Pasqualina Mirabella Italia
158  Alessandro Casu & Elena Capitani Italia
158  Bartosz Lech & Agata Brychcy Puola
161  Erika Rocca & Salvatore Gianino Italia
161  Aleksandr Sablikhin & Anastasiya Rudneva Venäjä
163  Michael Bruni & Chiara Cassai Italia
163  Manuel Guidotti & Lucia Marinucci Italia
163  Jüri Kagan & Claudia Ketonen Suomi
166  Tomoya Kawashima & Matsuri Kojima Japani
166  Viktor Kurenkov & Natalya Makarova Venäjä
166  Bas Niezing & Aletta Oosterveld Alankomaat
166  Ciccio Pecoraro & Jasmijn Van Jole Alankomaat
166  Pasquale Sirica & Veronica Kononyuk Italia
166  Jakub Skopal & Zuzana Rechova Tšekki
172  Nikita Petukhov & Veronika Novikova Venäjä
172  Vito Ulino & Yana Zakharchenko Italia
174  Andrea Dalla Costa & Fabiola Longobardi Italia
174  Andrea Di Cunto & Loredana Giordano Italia
174  Manuel Fogliani & Sara Morelli Italia
174  Mikhail Karbainov & Daria Mordik Venäjä
174  Sergey Popov & Marina Laptieva Kazakstan
174  Roeland Schelfhout & Helena Dircken Alankomaat
174  Robert Attila Zsigmond & Andreea Teodora Pascu Romania
181  Antonio Giuliano & Gaetana Ruggiero Italia
181  Masakazu Ikeda & Nao Shirai Japani
181  George Pop & Marina Madalina Mare Romania
181  Frank Schulnies & Katja Döring Saksa
185  Artem Merenkov & Viktoriya Botkova Venäjä
185  Ivan Turbasov & Viktoriya Gunko Venäjä
185  Markus Ziebegk & Jenny Singh-Muller (aka Jähne ) Saksa
188  Jakub Pieron & Adrianna Wabnic Puola
188  Artem Shipilov & Julia Movshina Venäjä
188  Mark Stalder & Julia Dreier Sveitsi
188  Daniele Tilli & Federica Zanotti Italia
188  Michal Urbanski & Izabela Skierska Puola
193  Larry Carisi & Valentina Danesin Italia
193  Jan-tobias Linke & Caterina Schaefer Saksa
195  Oleksandr Brezhnyy & Olga Golovko Ukraina
195  Alexander Karst & Sarah Karst Saksa
195  Mathias Kirkegaard & Line Riding Tanska
195  Kristjan Pikk & Liisbeth Lillo Viro
199  Radim Stupka & Tereza Jendrulkova Tšekki
200  Darius Ivanovas & Agne Valiukeviciute Liettua
200  Oleksander Panchuk & Yuliya Sorokata Ukraina
200  Nikolai Tarasov & Nataliya Krasnova Venäjä
200  Vlad Vieryga & Violetta Posmtenaya Venäjä
204  Rudolf Stupka & Kristyna Hlavicova Tšekki
205  Vitaliy Kozhevnikov & Anastasia Lavrova Venäjä
205  Andreas Lippok & Karin Eva Seitz Saksa
205  Jan Willem Mostert & Kenda Kraus Alankomaat
205  Massimiliano Rocchi & Daiana Belluomini Italia
209  Pierre-Henri Larcher & Cassandre Cauvenberg Ranska
209  Adrian Obladen & Nadine Oeser Saksa
209  Sascha Otto & Janne Vollmer Saksa
209  Pawatpong Racha-apai & Thitiyapa Potimu Thaimaa
209  Sascha Wakup & Ann Katrin Bechtold Saksa
214  Liu Qi Bin & She Meng Ting Kiina
214  Alexander Patas & Jerusha Kloke Saksa
216  Aleksandr Chzhen & Irina Romanenko Venäjä
216  Paul Costin & Cristina Ana-Maria Danu Romania
216  Eduard Grohman & Klaudia Stefunkova Slovakia
219  Chi Anh Nguyen & Nha Khanh Nguyen Vietnam
219  Fabian Wendt & Anne Steinmann Saksa
221  Jörg Gutmann & Isabel Matthes Saksa
221  Fabian Rudolph & Anette Harms Saksa
223  Remo Grande & Lorenza Vernamonte Italia
223  Maxim Kube & Natalie Kiess Saksa
223  Ronald Pux & Sabine Pux (aka Möstl) Itävalta
223  Christian Spiekermann & Carolin Queck Saksa
227  Emanuel Fronhofer & Nina-Maria Fronhofer Saksa
227  Jesper Rechendorff Pedersen & Marie Louise Bang Tanska
227  Shimpei Saito & Izuho Saito Japani
227  Marcel Wagner & Denise Egenolf Saksa
227  Kirill Zaruba & Yelena Borovskaya Ukraina
232  Adrian Jamaly & Karolina Sliwinska Saksa
232  Bruno Jimenez Banos & Ainoa Soler Espanja
232  Gabriel Plutov & Viktoria Stytsenko Israel
232  Anton Smuk & Siri Sandberg Ruotsi
232  Mattia Stortoni & Manuela Paccamiccio Italia
232  Tom Sutter & Eva Schouwenburg Alankomaat
232  Patrick Wieschollek & Janet Wieschollek Saksa
239  Anton Badazhkov & Monika Rothenfusser Saksa
239  Simone Ferracci & Laura Ridolfi Italia
239  Niklas Neureuther & Katharina Reichel Saksa
242  Mantas Bruder & Anastasia Shamis Saksa
242  Tomas Jelinek & Simona Tejcova Tšekki
242  Mattia Piccoli & Benedetta Montani Italia
242  Marek Ponca & Ewa Ponca (aka Drapala) Saksa
242  Oliver Stachetzky & Reenste Seidenberg Saksa
247  Sergio Costa & Ana Rita Almeida Portugali
247  Alberto D'elia & Giorgia Gubitoso Italia
247  Adrian Julius & Suzan Bowman Etelä-Afrikka
247  Daniel Leinman & Liora Kumha Israel
251  Jan Cerny & Barbora Kyryanova Tšekki
251  Lyubomyr Filinskyy & Roksolana Bundz Ukraina
251  Joep Mutsaerts & Sulekha Buhala (aka Mukherjee) Sveitsi
251  Jasper Sonnevelt & Gonja Tambach Alankomaat
251  Tim Steinmetz & Lisa-Sophie Runge Saksa
251  Gonçalo Torres & Sofia Cordeiro Portugali
251  Tom Uhlig & Lisa Uhlig Saksa
251  Jens Vogelgesang & Franziska Vogelgesang (aka Queck) Saksa
259  George Borisov & Ada Au Englanti
259  Michael Braun & Julia Braun (aka Hogenkamp) Saksa
259  Christian Freisens & Jacqueline Kusserow Saksa
259  Wolfgang Iser & Merle Tralau Saksa
259  Evan Jeposa & Deborah Newberry Etelä-Afrikka
259  Johannes Kreutzer & Karolina Scibor Saksa
259  Beat Künzi & Barbara Krebs Sveitsi
259  Vladimir Kuzmin & Kseniya Levchenko Venäjä
259  Christian Lang & Eva Litzenberger Saksa
259  Daniel Leypold & Marie Leypold Saksa
259  Manuele Marinozzi & Sara Romagnoli Italia
259  Andre Portelli & Lisa Portelli Etelä-Afrikka
259  Piero Ruscito & Giuseppina Monaco Italia
259  Nico Säring & Nicole Säring Saksa
259  Wolfgang Schuh & Andrea Lang Saksa
259  Timo Verhoeven & Isabell Verhoeven (aka Simon) Saksa
259  Phan Hong Viet & Hoang Thu Trang Vietnam
259  Burkhard Wagener & Binja Svea Rassner Saksa
259  Sergii Zalyevsky & Nataliya Slobodyak Ukraina
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}