Results from Hessen Dance 2011 - Amateur C Latin 22. toukokuuta 2011
Katso miten voit advertise your product sivuillamme

Hessen Dance 2011
Saksa - Frankfurt 21. toukokuuta 2011

Amateur C Latin 22. toukokuuta 2011

Finaali

1  Paul Strasser & Julia Siebert Saksa
2  Kolja Maeklnburg & Valeria Adrian Saksa
3  Michael Sutter & Dilovan Arslan Saksa
4  Tobias Binkele & Catrin Rohr Saksa
5  Andreas Wenzler & Judith Von Andrian-Werburg Saksa
6  Dominic Berberich & Sarah Becker Saksa
Et pidä mainoksista?   Liity jäseneksi!

Semifinaali

7  Philipp Hock & Susanne Kieß Saksa
8  Niklas Patt & Janina Pempe Saksa
8  Danny Thelen Loss & Lisa Laiblin Saksa
10  Matej Kupcik & Michaela Koscova Slovakia
10  Bo Loyall & Rebecca Ernst Saksa
10  Mark Minn & Maria-Laura Caruano Saksa
10  Maurice Supernok & Katharina Fuchs Saksa
10  Michal Tarabik & Anna Linetova Slovakia
15  Yves-pascal Rauchfuß & Lisa Rauchfuß Saksa
16  Hendrik Dubbe & Laura Slack Saksa
17  Daniel Hartmann & Sabine Held Saksa

Neljännesfinaali

18  Daniel Dahme & Svetlana Averkov Saksa
18  Johannes Kühl & Tiziana Guerra Saksa
18  Thomas Traut & Stefanie Ertl Saksa
21  Yannick Lukas Gmeinder & Lara Nell Saksa
21  Benjamin Oswald & Vivian Wicklein Saksa
21  Marcel Reimers & Franziska Gruhn Saksa
21  Fabian Sievert & Karoline Liebler Saksa
25  Sebastian Lang & Vanessa Stachowski Saksa
25  Maximilian Möser & Antonia Rackwitz Saksa
27  Konstantinos Drossopoulos & Elina Gurewitsch Saksa
27  Christian Pankau & Julia Mindermann Saksa
27  Christoph Zimmer & Henrike Witte Saksa
30  Marc Sebastian & Lena Höhne Saksa
31  Christoph Ott & Charline Dunker Saksa

2. Kierros (56 parasta)

32  Denis Bachmann & Verena Freiberger Saksa
32  Richard Sebastian Schwander & Nathalie Sude Saksa
32  Michel Tiedje & Lea Schröder Saksa
35  Simon Franz & Selina Heinkelein Saksa
35  Adrian Hemler & Luisa Bißwanger Saksa
35  Christian Paschek & Julia Schmunk Saksa
35  Alexander Patszak & Anja Kinberger Saksa
39  Daniel Bausch & Carina Pisczor Saksa
39  Sebastian Lehmann & Alina Janietz Saksa
39  Ralf Schmiedling & Lisa Wetzel Saksa
39  Philipp Skoda & Nadine Kurz Saksa
39  Andreas Zieker & Stefanie Weigel Saksa
44  Franz Alisch & Anna Weichold Saksa
44  Dennis Köppel & Dana Maresa Spies Saksa
44  Mattes Michelsen & Jana Simann Saksa
47  Marcel Holzweißig & Maike Kiefer Saksa
47  Martin Pfannmöller & Sandra Edith Schnell Saksa
49  Evgeniy Stanko & Janka Reitz Saksa
50  Tomy Krischker & Manuela Rudolph Saksa
50  Felix Steiner & Leonie Singer Saksa
52  Stephan Druen & Claudia Zeh Saksa
53  Martin Bauer & Justina Kopton Saksa
54  Alexander Achtstätter & Stefanie Lukas Saksa
55  Til Klüttermann & Svenja Pfeiffer Saksa
55  Christoph Alexander Kopietz & Desirée Ludloff Saksa

1. kierros (111 parasta)

57  Aleksander Barynskyy & Verena Krämer Saksa
57  Tim Benninghoff & Natascha Lötzbeyer Saksa
57  Daniel Decker & Elfi Busse Saksa
57  Marcel Finette & Michaela Ziegert Saksa
57  Christoph Huber & Sonja Binder Saksa
57  Erkan Kilic & Alina Pawlowski Saksa
57  Marco Scherer & Melanie Ruf Saksa
57  Roland Sieker & Svenja Mayer Saksa
65  Christian Herold & Nicole Czech Saksa
65  Sebastian Huth & Alexandra Oly Saksa
65  Yannick Kersting & Mirijam Pecirep Saksa
65  Christian Kismann & Anna König Saksa
69  Konstantin Emich & Zoya Kostova Saksa
69  Tibor Pacalat & Ivana Grabundzija Saksa
69  Friedel Sellung & Luise Schweikert Saksa
72  Sönke Ehlert & Alisha Harding Saksa
72  Simon Helms & Nicola Bräunig Saksa
72  Jan Schmidt & Cathrin Benkel Saksa
72  Johannes Wolff & Katharina Sieweke Saksa
76  Michael Myritz & Kathleen Voigt Saksa
76  Wolfgang Schnieder & Nadja Fischer Saksa
76  Peter Stanek & Ines Hubmaier Itävalta
76  Thomas Walther & Christiane Walther Saksa
80  Finn Peter & Jana Lohmann Saksa
81  Simon Bultmann & Ester-Marie Kloth Saksa
81  Markus Kirchner & Anja Zemke Saksa
81  Andreas Raudies & Sandra Hochstrasser Sveitsi
84  Petrick Hiller & Christina Reinschke Saksa
84  Sebastian Schwardt & Anita Bellgrau Saksa
84  Markus Titz & Eva Hagel Saksa
84  Stefan Wanckel & Inga Wöhler Saksa
88  Tobias Leibrock & Katharina Leibrock Saksa
88  Domenic Rückert & Marie Braun Saksa
90  Thorsten Ahr & Yuliya Chlenava Saksa
90  Marc Brückner & Sarah Bauer Saksa
90  Lukas Heft & Svenja Mies Saksa
90  Marcus Krick & Christina Döhrn Saksa
90  Erik Neumayr & Carmen Patzold Saksa
90  Hannes Oliver & Navina Bonsack Saksa
96  Sascha Henke & Annika Reiss Saksa
96  Christian Möser & Yulia Groblewski Saksa
96  Frederik Roth & Isabell Brunzel Saksa
96  André Weiss & Susanne Gebben Saksa
100  Marc Bärenz & Melanie Heupt Saksa
100  Björn Berger & Verena Bönsch-willschütz Saksa
100  Marco Blickensdorf & Mariella Raabe Saksa
100  Sascha Kämpf & Julia Weich Saksa
100  Tobias Patommel & Andrea Hanke Saksa
100  Tobias Stellwagen & Janine Stellwagen Saksa
106  Patrick Luther & Carolin Banitz Saksa
106  Florian Theobald & Sonja Bölt Saksa
106  Mario Tischler & Claudia Tischler Saksa
109  Florian Fruhmann & Vera Ruegger Sveitsi
109  Colin Schäfer & Eva-maria Kramer Saksa
111  Marius Wrobel & Elvira Perez-Cereijo Saksa
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}