Results from Hessen Dance 2011 - Amateur S Standard 21. toukokuuta 2011
Kuvia Videot
Katso miten voit advertise your product sivuillamme

Hessen Dance 2011
Saksa - Frankfurt 21. toukokuuta 2011

Amateur S Standard 21. toukokuuta 2011

Finaali

1  Benedetto Ferruggia & Claudia Köhler Saksa
2  Anton Skuratov & Alona Uehlin Saksa
3  Valentin Lusin & Renata Busheeva Saksa
4  Steffen Zoglauer & Sandra Koperski Saksa
5  Felix Teufert & Anne Weber Saksa
6  Anatoly Novoselov & Tasja Schulz Saksa
Et pidä mainoksista?   Liity jäseneksi!

Semifinaali

7  Dumitru Doga & Sarah Ertmer Saksa
8  Philipp Hanus & Siri Kirchmann Saksa
9  Alexander Stendel & Jasmin Ringwelski Saksa
10  Markus Ziebegk & Jenny Singh-Muller (aka Jähne ) Saksa
11  Alex Gerlein & Alexandra Elert Saksa
11  Artjom Potapow & Mai Mentzoni Saksa

Neljännesfinaali

13  Stiapan Hurskiy & Juliane Klebsch Saksa
14  Andriy Plotkin & Jorlanda Geier Saksa
15  Jens Kaiser & Ulrike Schulz Saksa
16  Alexander Karst & Sarah Karst Saksa
17  Moritz Krauter & Franziska Rauschenberger Saksa
18  Frank Schulnies & Katja Döring Saksa
19  Sascha Wakup & Ann Katrin Bechtold Saksa
20  Bjorn Biermann & Jennifer Busta Saksa
20  Thomas Jauerneck & Melanie Heider Saksa
20  Philip Kley & Christina Siegling Saksa
20  Adrian Obladen & Nadine Oeser Saksa
20  Patrick Wieschollek & Janet Wieschollek Saksa

2. Kierros (48 parasta)

25  Fabian Wendt & Anne Steinmann Saksa
26  Alexander Gadenne & Sylvia Gessler Saksa
26  Andreas Lippok & Karin Eva Seitz Saksa
28  Erik Heyden & Julia Luckow Saksa
29  Jörg Gutmann & Isabel Matthes Saksa
30  Thorge Merkhoffer & Sylvia Schaaf Saksa
30  Benjamin Schulze & Sandra Rebentrost Saksa
32  Sascha Otto & Janne Vollmer Saksa
33  Maximilian Labe & Constance Labe Saksa
34  Timo Henkes & Carolin Teschke Saksa
34  Gregor Pagel & Isabel Bauer Saksa
36  Tom Uhlig & Lisa Uhlig Saksa
37  Sandro-pascal Bahke & Jeannine Sagner Saksa
37  Christian Brinkmann & Gillian Kespohl Saksa
39  Patrick Miller & Julia Pavlik Saksa
40  Fabian Müller & Natalie Schlinke Saksa
40  Thomas Schmid & Corina Poth Saksa
40  Oliver Simon & Claudia Venter Saksa
43  Dennis Ciomber & Franziska Wetjen Saksa
43  Roland Tines & Heidrun Puskas Saksa
45  Dragan Meshkov & Oksana Pasternak Saksa
45  Jorg Neuhaus & Ruth Gerwing Saksa
45  Tim Steinmetz & Lisa-Sophie Runge Saksa
45  Napoleon Wittig & Yvonne Scheller Saksa

1. kierros (55 parasta)

49  Anton Badazhkov & Monika Rothenfusser Saksa
49  Oliver Klepsch & Jennifer Woska Saksa
51  Michael Balzer & Sabine Niessing Saksa
51  Christian Sachtschal & Anja Zellermayr Saksa
51  Evgeny Vinokurov & Christina Luft Saksa
54  Christian Lang & Eva Litzenberger Saksa
54  Stefan Stolzki & Corinna Bettinger Saksa
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}