Results from Hessen Dance 2011 - Senior I S Standard 21. toukokuuta 2011
Katso miten voit advertise your product sivuillamme

Hessen Dance 2011
Saksa - Frankfurt 21. toukokuuta 2011

Senior I S Standard 21. toukokuuta 2011

Finaali

1  Jörg Hillenbrand & Ute Hillenbrand Saksa
2  Gert Faustmann & Alexandra Kley Saksa
3  Bernd Ketturkat & Sandra Ketturkat Saksa
4  Marco Wittkowski & Petra Fischer Saksa
5  Thomas Laux & Christine Laux Saksa
6  Jürgen Beck & Claudia Kleineheismann Saksa
Et pidä mainoksista?   Liity jäseneksi!

Semifinaali

7  Marc Bieler & Sandra Mösch Saksa
8  Florian Meyer & Anja Meyer (aka Katzmarski) Saksa
9  Ralf Lämmermaier & Stella Pionczewski Saksa
10  Kim Bartels & Silke Bartels Saksa
11  Stefan Kolip & Inge Kolip Saksa
12  Rene Seyboth & Heike Seyboth Saksa
12  Wolfgang Tauscher & Susanne Scheuböck Saksa

Neljännesfinaali

14  Julian Heubeck & Brigitte Heubeck (aka Herzog) Saksa
15  Eric Klucke & Manuela Klucke Saksa
16  Thomas Wirzberger & Angelika Korb Saksa
17  Konstantin Maletz & Corina Maletz (aka Schott) Saksa
18  Markus Lilli & Manuela Wichmann Saksa
19  Thomas Leinhäupl & Ingrid Greck Saksa
20  Michael Nimz & Michaela Nimz (aka Sauer) Saksa
20  Kai Schönherr & Silke Ludwig Saksa
22  Michael Beckmann & Bettina Corneli Saksa
23  Frank Maninski & Sandra Undine Muhr (aka Till) Saksa
23  Daniel Rautenbach & Andrea Rautenbach (aka Staack) Saksa
25  Andreas Kraushaar & Anja Hesele Saksa

2. Kierros (50 parasta)

26  Michael Alm & Kerstin Alm Saksa
26  Michael Steingen & Andrea Steingen (aka Schulz) Saksa
28  Holger Bernien & Sylvia Bernien Saksa
28  Thomas Busta & Manuela Busta Saksa
30  Stefan Bersal & Petra Schmidt Saksa
30  Gregor Burck & Maria Troniak Saksa
30  Thomas Schmidt & Susanne Schmidt Saksa
33  Oliver Dräger & Andrea Simon-dräger Saksa
33  Pawel Fafara & Alexandra Lueg Saksa
33  Oliver Leonhardt & Andrea Leonhardt (aka Pietschke) Saksa
36  Axel Mischewski & Susan Hortmann Saksa
36  Sven Spengemann & Ramona Spengemann Saksa
38  Markus Mengelkamp & Manuela Prater Saksa
39  Stefan Rosik & Tanja Wernetshammer Saksa
39  Knut Wichmann & Antje Wichmann Saksa
41  Achim Hobl & Kerstin Hahn Saksa
41  Damian Kukowka & Bettina Weimann Saksa
41  Holger Staub & Birgit Staub Saksa
44  Thomas Eil & Nicole Eil Saksa
44  Serge Quazzotti & Peggy Quazzotti Fogel Saksa
44  Stefan Seeger & Sabine Griesmann Saksa
47  Mario Müller & Michaela Frahm Saksa
47  Helge Neuner & Tanja Neuner (aka Gödecke) Saksa
47  Udo Schmitz & Manon Schulz Saksa
50  Alois Schwarzenbeck & Monika Schwarzenbeck Saksa

1. kierros (73 parasta)

51  Bernward Kett & Christine Kett Saksa
51  Gerhard Pfünder & Jasmin Esther Flor-Lampert Saksa
53  Rudiger Herrmann & Barbara Herrmann Saksa
53  Rainer Martius & Manuela Martius Saksa
55  Holger Koschinski & Ruth Schulz Saksa
56  Dieter Kuchenbecker & Annette Kuchenbecker Saksa
56  Gerhard Lamprecht & Christine Lamprecht Saksa
58  Torge Rieper & Gisela Rieper Saksa
59  Jörg Böhm & Heike Böhm Saksa
59  Holger Comtesse & Gitta Kraushaar Saksa
59  Peter Schmiel & Sibylle Hanchen Saksa
59  Tilmann Vetter & Birgitta Behling Saksa
63  Manfred Nell & Alexandra Würzbauer Saksa
63  Ralf Pfitzner & Eva Pfitzner Saksa
65  Martin Beumer & Annette Beumer Saksa
65  Peter Esser & Vera Esser Saksa
65  Thomas Schulz & Annette Bauer Saksa
68  Markus Kröller & Katja Liebig Saksa
69  Heinrich Berger & Alexandra Berger Saksa
69  Jochen Schneider & Andrea Schneider Saksa
71  Matthias Drescher & Petra Drescher Saksa
71  Robert Keller & Manuela Keller Saksa
71  Peter Vogt & Alexandra Vogt Saksa
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}