Results from Hessen Dance 2012 - Amateur B Latin 12. toukokuuta 2012
Mainokset
Jos et halua mainoksia sivuille Liity jäseneksi!
Kuvia Videot
Katso miten voit advertise your product sivuillamme

Hessen Dance 2012
Saksa - Frankfurt 12. toukokuuta 2012

Amateur B Latin 12. toukokuuta 2012

Finaali

1  Andreas Kitsche & Daria Kolomizki Saksa
2  Dario Leanza & Daniela Paul Saksa
3  Giuseppe Castro & Pia Scharfenberg Saksa
4  Tom Wohlfahrt & Vivien Nothurff Saksa
5  Sergius Rossel & Janne-sara Pietsch Saksa
6  Tim Wattenberg & Lucia Neu Saksa
Et pidä mainoksista?   Liity jäseneksi!

Semifinaali

7  Philipp Hanenkamp & Luisa Köhler Saksa
7  Niklas Patt & Janina Pempe Saksa
9  Moritz Heemann & Lisa Schlierkamp Saksa
10  Sebastian Mayer & Jana Jetter Saksa
11  Dominic Berberich & Sarah Becker Saksa
11  Joep Mutsaerts & Sulekha Buhala (aka Mukherjee) Sveitsi
13  Kevin Schmidt & Veronika Stritzke Saksa
14  Artjom Lalafarjan & Pia Pokorny Saksa
14  Kai Niemeyer & Stefanie Helms Saksa
16  Marc Roswag & Jasmin Kostorz Saksa
17  Tobias Brügmann & Katarina Klunk Saksa

Neljännesfinaali

18  Felix Brehmer & Svenja Lehner Saksa
18  Clemens Kuprian & Eva Christina Krzizek Itävalta
18  Michal Tarabik & Anna Linetova Slovakia
18  Andreas Wenzler & Verena Lieb Saksa
22  Felix Meurer & Lisa Föcker Saksa
23  Andreas Tenyi & Rosanna Sickenius Saksa
24  Julian Wilczek & Sophie Peters Saksa
25  Kolja Mörsch & Laura Von Brelie Saksa
26  Daniel Laqua & Annabell Laqua (aka Schink) Saksa
27  Tobias Binkele & Catrin Rohr Saksa
27  Sascha Reichardt & Elisavetta Ostrovskaya Saksa
29  Daniel Erben & Melina Spitzer Saksa
29  Eric Tille & Lissy Stelzner Saksa
31  Paul Golz & Anica-marlitt Reschenberg Saksa
32  Mattes Michelsen & Jana Simann Saksa
33  Eduard Rempe & Gabi Monczko Saksa

2. Kierros (64 parasta)

34  Alexander Jordan & Victoria Semenozhenkova Saksa
34  Carsten Ziegler & Jessica Krauss Saksa
36  Timo Kuhnt & Lisa Magerkurth Saksa
37  Felix Brombach & Ramona Francuski Saksa
37  Ole Ebeling & Sarah Oliver Saksa
37  Sebastian Schlutow & Lisa Zettler Saksa
37  Christopher Schneider & Annette Hölzl Saksa
41  Boris Bube & Lisa Schenk Saksa
41  Max Hillgruber & Milena Hillgruber (aka Gutdeutsch) Saksa
41  Ilya Vassilenko & Alona Marchukova Sveitsi
44  Pascal Penderak & Julia Mindermann Saksa
44  Simon Roth & Katharina Fuchs Saksa
44  Robin Steinbach & Nadine Schulze Saksa
44  Oliver Stiegler & Annika Faderl Saksa
44  Tim Wolpmann & Sabrina Münch Saksa
49  Martin Bauer & Justina Kopton Saksa
49  Fabian Geukens & Franziska Schallhorn Saksa
51  Dario D'ariano & Anja Tomaschewski Saksa
51  Martin Trapp & Anna Yakovlyeva Saksa
53  Bo Loyall & Rebecca Ernst Saksa
54  Markus Daab & Jessica Daab Saksa
54  Waldemar Feidenheimer & Jaqueline Stadler Saksa
54  Markus Langenberg & Kristina Kowaljow Saksa
54  Florian Stroick & Eva Diestmann Saksa
58  Sönke Ehlert & Alisha Harding Saksa
59  Denis Bachmann & Verena Freiberger Saksa
59  Kevin Peter Berz & Beatrice Rolshausen Saksa
59  Alexander Grimm & Veronika Dick Saksa
62  Hendrik Dubbe & Laura Slack Saksa
62  Konrad Klamm & Jennifer Jäger Saksa
64  Matthias Teich & Eva Busse Saksa

1. kierros (125 parasta)

65  Andreas Ebert & Ulrike Mittermeier Saksa
65  Daniel Siebrecht & Rebecca Bisang Saksa
65  Thomas Steinegger & Sabine Steinegger Itävalta
65  Noppharat Thadakun & Stefanie Lukas Saksa
69  Yves-pascal Rauchfuß & Lisa Rauchfuß Saksa
69  Daniel Repovs & Pauline Spatz Saksa
69  Daniel Sutter & Anika Schellenberger Saksa
72  Jöns Baumm & Ingar Baumm Saksa
72  Marcel Dahne & Sandra Kempski Saksa
72  Benno Fiedler & Bianca Degener Saksa
72  Patrick Huhn & Ann-Kathrin Ziegler Saksa
72  Ole Jung & Kathleen Pralle Saksa
72  Florian Küppers & Rebecca Schmitz Saksa
72  David Matthis & Elena Von Hanstein Saksa
72  Matthias Rohde & Evelyn Listl Saksa
72  Michael Sutter & Dilovan Arslan Saksa
72  Markus Winter & Yana Rodriguez Saksa
82  Michael Kottmann & Anke Wery Saksa
82  Michael Moller & Verena Krämer Saksa
84  Niko Bertels & Svenja Küster Saksa
84  Stefan Eisemann & Sandra Scholz Saksa
84  Martin Heinemann & Janine Neugebauer Saksa
84  Benjamin Naumann & Nicole Naumann Saksa
84  Dominik Schaefer & Gina Palzer Saksa
89  Franz Alisch & Anna Weichold Saksa
89  Jozef Polak & Eva Hajduova Slovakia
89  Richard Sebastian Schwander & Nathalie Sude Saksa
92  Marcus Becker & Nadine Schäfer Saksa
92  Johannes Rögner & Alexandra Wurmer Saksa
94  Christian Fladda & Melanie Krämer Saksa
94  Stephan Hinze & Beatrice Arndt Saksa
94  Kerim Sander & Sandra Stolle Saksa
94  Attila Santo & Susanne Rieder Itävalta
94  Adrian Seck & Hannah Metzdorf Saksa
99  Konstantinos Drossopoulos & Elina Gurewitsch Saksa
99  Benjamin Oswald & Vivian Wicklein Saksa
99  Patrick Schirmer & Michelle Crass Saksa
99  Eric Schwalenberg & Janka Reitz Saksa
103  Michael Neuss & Chantal Hehn Saksa
103  Chris Schulz & Corinna Rahn Saksa
103  Damian Spyrka & Sandra Hess Saksa
103  Michel Tiedje & Lea Schröder Saksa
103  Martin Vaegler & Nicola Glockle Saksa
108  Yannick Kersting & Mirijam Pecirep Saksa
108  Oliver Köhler & Charlotte Legrum Saksa
110  Francesco Gianguzzo & Simone Schütze Saksa
110  Markus Kirchner & Anja Zemke Saksa
112  Marcus Knappe & Diana Pritzsche Saksa
112  Tobias Lüken & Marthe Steinbrenner Saksa
112  Konstantin Ort & Anatasia Shcherbakova Saksa
115  Rafael Kozubal & Julia Roth Saksa
115  Eric Kurscheidt & Katharina Wendt Saksa
117  Alexander Mühlschein & Maren Fuchs Saksa
117  Alexander Schmalz & Ina Groß Saksa
117  Marian Ziemons & Lena Albert Saksa
120  Martin Daniel & Anna-maren Diehl Saksa
121  Igor Drosdow & Alexandra Bidler Saksa
121  Marco Laumanns & Silke Glas Saksa
121  Chris-sören Santelmann & Sabrina Torke Saksa
124  Benjamin Simmer & Christiane Roth Saksa
125  Frédéric Gun & Lika Pabst Saksa
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}