Results from Hessen Dance 2012 - Amateur B Latin 13. toukokuuta 2012
Kuvia Videot
Katso miten voit advertise your product sivuillamme

Hessen Dance 2012
Saksa - Frankfurt 12. toukokuuta 2012

Amateur B Latin 13. toukokuuta 2012

Finaali

1  Andreas Kitsche & Daria Kolomizki Saksa
2  Giuseppe Castro & Pia Scharfenberg Saksa
3  Dario Leanza & Daniela Paul Saksa
4  Sergius Rossel & Janne-sara Pietsch Saksa
5  Felix Brehmer & Svenja Lehner Saksa
6  Andreas Tenyi & Rosanna Sickenius Saksa
Et pidä mainoksista?   Liity jäseneksi!

Semifinaali

7  Moritz Heemann & Lisa Schlierkamp Saksa
8  Philipp Hanenkamp & Luisa Köhler Saksa
8  Sascha Reichardt & Elisavetta Ostrovskaya Saksa
10  Kevin Schmidt & Veronika Stritzke Saksa
10  Tom Wohlfahrt & Vivien Nothurff Saksa
12  Fabian Geukens & Franziska Schallhorn Saksa
13  Andreas Wenzler & Verena Lieb Saksa
14  Tobias Brügmann & Katarina Klunk Saksa
14  Kai Niemeyer & Stefanie Helms Saksa
14  Niklas Patt & Janina Pempe Saksa
17  Ole Ebeling & Sarah Oliver Saksa

Neljännesfinaali

18  Alexander Grimm & Veronika Dick Saksa
18  Max Hillgruber & Milena Hillgruber (aka Gutdeutsch) Saksa
18  Simon Roth & Katharina Fuchs Saksa
21  David Matthis & Elena Von Hanstein Saksa
21  Joep Mutsaerts & Sulekha Buhala (aka Mukherjee) Sveitsi
23  Kolja Mörsch & Laura Von Brelie Saksa
23  Marc Roswag & Jasmin Kostorz Saksa
23  Tim Wattenberg & Lucia Neu Saksa
26  Robin Steinbach & Nadine Schulze Saksa
27  Mattes Michelsen & Jana Simann Saksa
28  Bo Loyall & Rebecca Ernst Saksa
29  Dominic Berberich & Sarah Becker Saksa
29  Daniel Siebrecht & Rebecca Bisang Saksa
31  Noppharat Thadakun & Stefanie Lukas Saksa
32  Luis-daniel Assis Silva & Julia Paszkiet Saksa
33  Eduard Rempe & Gabi Monczko Saksa
34  Tim Wolpmann & Sabrina Münch Saksa

2. Kierros (62 parasta)

35  Daniel Erben & Melina Spitzer Saksa
36  Marcus Becker & Nadine Schäfer Saksa
36  Ilya Vassilenko & Alona Marchukova Sveitsi
38  Niko Bertels & Svenja Küster Saksa
38  Timo Kuhnt & Lisa Magerkurth Saksa
40  Tobias Binkele & Catrin Rohr Saksa
40  Andreas Ebert & Ulrike Mittermeier Saksa
40  Marcel Finette & Michaela Ziegert Saksa
40  Daniel Laqua & Annabell Laqua (aka Schink) Saksa
44  Matthias Teich & Eva Busse Saksa
45  Benno Fiedler & Bianca Degener Saksa
45  Markus Winter & Yana Rodriguez Saksa
47  Norman Körner & Carola Janko Saksa
47  Daniel Sutter & Anika Schellenberger Saksa
49  Eric Tille & Lissy Stelzner Saksa
50  Michal Tarabik & Anna Linetova Slovakia
51  Alexander Jordan & Victoria Semenozhenkova Saksa
51  Michael Moller & Verena Krämer Saksa
51  Kerim Sander & Sandra Stolle Saksa
54  Jöns Baumm & Ingar Baumm Saksa
55  Carsten Ziegler & Jessica Krauss Saksa
56  Sebastian Mayer & Jana Jetter Saksa
57  Christopher Schneider & Annette Hölzl Saksa
58  Tobias Lüken & Marthe Steinbrenner Saksa
58  Oliver Stiegler & Annika Faderl Saksa
60  Pascal Penderak & Julia Mindermann Saksa
61  Konrad Klamm & Jennifer Jäger Saksa
62  W Clemens Kuprian & Eva Christina Krzizek Itävalta

1. kierros (120 parasta)

63  Kevin Peter Berz & Beatrice Rolshausen Saksa
63  Dario D'ariano & Anja Tomaschewski Saksa
63  Kai Erdel & Jule Stellrecht Saksa
66  Denis Bachmann & Verena Freiberger Saksa
66  Boris Bube & Lisa Schenk Saksa
66  Markus Daab & Jessica Daab Saksa
66  Markus Langenberg & Kristina Kowaljow Saksa
66  Adrian Seck & Hannah Metzdorf Saksa
66  Tjark Stahl & Madeleine Connah Saksa
72  Konstantinos Drossopoulos & Elina Gurewitsch Saksa
72  Sönke Ehlert & Alisha Harding Saksa
72  Waldemar Feidenheimer & Jaqueline Stadler Saksa
72  Johannes Rögner & Alexandra Wurmer Saksa
76  Jozef Polak & Eva Hajduova Slovakia
77  Stefan Eisemann & Sandra Eisemann (aka Scholz) Saksa
77  Eric Schwalenberg & Janka Reitz Saksa
79  Yves-pascal Rauchfuß & Lisa Rauchfuß Saksa
79  Chris Schulz & Corinna Rahn Saksa
79  Florian Stroick & Eva Diestmann Saksa
82  Felix Brombach & Ramona Francuski Saksa
82  Hendrik Dubbe & Laura Slack Saksa
82  Rafael Kozubal & Julia Roth Saksa
82  Richard Sebastian Schwander & Nathalie Sude Saksa
86  Benjamin Naumann & Nicole Naumann Saksa
86  Matthias Rohde & Evelyn Listl Saksa
88  Martin Bauer & Justina Kopton Saksa
88  Martin Heinemann & Janine Neugebauer Saksa
88  Patrick Huhn & Ann-Kathrin Ziegler Saksa
88  Florian Küppers & Rebecca Schmitz Saksa
88  Daniel Repovs & Pauline Spatz Saksa
88  Thomas Steinegger & Sabine Steinegger Itävalta
94  Marcel Dahne & Sandra Kempski Saksa
94  Christian Fladda & Melanie Krämer Saksa
94  Daniel Groß & Jaqueline Schall Saksa
94  Patrick Schirmer & Michelle Crass Saksa
94  Martin Vaegler & Nicola Glockle Saksa
99  Michael Neuss & Chantal Hehn Saksa
99  Martin Trapp & Anna Yakovlyeva Saksa
101  Konstantin Ort & Anatasia Shcherbakova Saksa
101  Sebastian Schlutow & Lisa Zettler Saksa
101  Michael Sutter & Dilovan Arslan Saksa
104  Benjamin Oswald & Vivian Wicklein Saksa
104  Dominik Schaefer & Gina Palzer Saksa
104  Michel Tiedje & Lea Schröder Saksa
107  Franz Alisch & Anna Weichold Saksa
107  Yannick Kersting & Mirijam Pecirep Saksa
107  Patrick Schäfer & Sarah Kraft Saksa
110  Frédéric Gun & Lika Pabst Saksa
110  Damian Spyrka & Sandra Hess Saksa
112  Martin Daniel & Anna-maren Diehl Saksa
112  Francesco Gianguzzo & Simone Schütze Saksa
114  Daniel Decker & Elfi Busse Saksa
114  Igor Drosdow & Alexandra Bidler Saksa
114  Attila Santo & Susanne Rieder Itävalta
117  Marco Laumanns & Silke Glas Saksa
117  Alexander Mühlschein & Maren Fuchs Saksa
119  Markus Kirchner & Anja Zemke Saksa
120  Eric Kurscheidt & Katharina Wendt Saksa
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}