Results from Hessen Tanzt 2003 - Amateur A Standard 11. toukokuuta 2003
Mainokset
Jos et halua mainoksia sivuille Liity jäseneksi!
Kuvia Videot
Katso miten voit advertise your product sivuillamme

Hessen Tanzt 2003
Saksa - Frankfurt 10. toukokuuta 2003

Amateur A Standard 11. toukokuuta 2003

Finaali

1  Sven Grigowski & Mathilde Haeseler Saksa
2  Sebastian Bartels & Ingrid Von Henninges Saksa
3  Sascha Wakup & Ekaterina Arefieva Saksa
4  Axel Lembke & Vanessa Bucher Saksa
5  Thomas Grusser & Claudia Seidel Saksa
6  Timo Neumann & Karin Eva Seitz Saksa
Et pidä mainoksista?   Liity jäseneksi!

Semifinaali

7  Felix Teufert & Anna Simeonov Saksa
8  Benjamin Gäbler & Heike Schmidt Saksa
9  Sven De Causmaecker & Gill De Causmaecker Belgia
10  Lorne Meyer & Raskit Lachmann Saksa

Neljännesfinaali

11  Sergej Libich & Irina Yagodina Saksa
12  Lenny Howard & Jenny Kipper Saksa
12  Daniel Möser & Sarah Faderl Saksa
14  Leonard Jansen & Sandra Halanke Saksa
14  Janne Stiehler & Larissa Bucher Saksa
16  Nils Ciechowski & Nina Ciechowski Saksa
17  Roger Anselmi & Nadine Müller Sveitsi
18  Diereck Dross & Stella Lammermaier (aka Pionczewski) Saksa

2. Kierros (49 parasta)

19  Jörg Gutmann & Isabel Matthes Saksa
19  David Pereira & Sandy Kirsch Saksa
19  Ruwen Winde & Claudia Pöschko Saksa
22  Norbert Bliesze & Julia Brix Saksa
23  Jens Hofmann & Peggy Grossner Saksa
24  Rinaldo Schmidt & Ina Hoppe Saksa
25  Manuel Müller & Anne Luise Geimer Saksa
26  Zlatko Mandic & Simone Klett Saksa
26  Gerhard Schröder & Martina Lamping Saksa
28  Alexander Pawlik & Evgenia Pawlik Saksa
29  Michael Protogerakis & Antonia Grimm Saksa
30  Martin Adam & Kareen Schröder Saksa
30  Frederik Rosler & Janine Rusher Saksa
30  Christian Zuber & Eva Ernst Saksa
33  Christian Blut & Linda Fischer Saksa
34  Sebastian Rüter & Alice Seitz Saksa
35  Thomas Schneider & Nadine Oeser Saksa
36  Enrico Böhm & Iris Mauersberger Saksa
36  Claus Micka & Solveig Geisinger Saksa
38  Florian Beier & Mareike Kuhrmann Saksa
38  Ingo Habla & Urte Rupprath (aka Lindner) Saksa
40  Michael Esser & Sonja Sander Saksa
40  Wolf Schade & Ruth Bartholl Saksa
42  Julian Heubeck & Brigitte Heubeck (aka Herzog) Saksa
42  Erik Heyden & Julia Luckow Saksa
44  Oliver Todzy & Christiane Menzel Saksa
45  Martin Bentler & Sandra Fuchs Saksa
46  Rainer Choinatzki & Jessica Küster Saksa
46  Kai Fischer & Martina Bruhns Saksa
46  Thomas Jacobs & Marion Grab Saksa
46  Alexander Wolf & Kathleen Tetzel Saksa

1. kierros (66 parasta)

50  Tobias Roitzsch & Heike Müller Saksa
51  Marco Stengell & Elena Ronn Saksa
52  Oliver Bewernick & Alice Bewernick Saksa
54  Gilgian Eisner & Nicole Gisler Sveitsi
54  Vadim Gorbatchev & Julia Berestova Saksa
54  Ralph Swinka & Katharina Sauthoff Saksa
57  Mike Hartmann & Tina Jäpel Saksa
57  Martin Kröger & Kerstin Wilde Saksa
59  Eike Bergner & Andrea Bergner Saksa
59  Markus Meier & Larissa Natalie Bieritz Saksa
59  Kai Schönherr & Silke Ludwig Saksa
62  Robert Wolff & Doris Helldoppler Itävalta
63  Christian Küllig & Katja Schneider Saksa
64  Oliver Krause & Astrid Krause Saksa
64  Hendrik Schleicher & Melanie Geyer Saksa
66  Oliver Schaich & Monika Rothenfusser Saksa
67  Sebastian Christoph & Daniela Gand Saksa
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}