Results from Hessen Tanzt 2003 - Amateur C Latin 10. toukokuuta 2003
Kuvia Videot
Katso miten voit advertise your product sivuillamme

Hessen Tanzt 2003
Saksa - Frankfurt 10. toukokuuta 2003

Amateur C Latin 10. toukokuuta 2003

Finaali

1  Benedikt Jäth & Ortrun Maurer Saksa
2  Yi-jye Chen & Nora Abel Saksa
3  René Ruttkowski & Jennifer Krietenbrink Saksa
4  Sven Klopotch Von Glovcewski & Stefanie Schneider Saksa
5  Marc Rosenbrock & Melanie Pfeifer Saksa
6  Martin Daniel & Susanne Jung Saksa
7  Tobias Heermeier & Stephanie Werner Saksa
Et pidä mainoksista?   Liity jäseneksi!

Semifinaali

8  Andreas Stach & Nina Stach Saksa
9  Sebastian Kröger & Janina Wrede Saksa
9  Eric Loeffler & Julia Wucharz Saksa
11  Sebastian Ahr & Dalia Tripolino Saksa
12  Lars Kaiser & Diana Dillmann Saksa
12  Christian Sennewald & Antonia Schubert Saksa
14  Gleb Belov & Kati Haenchen Saksa
15  Alexander Janz & Nicole Tschaikin Saksa

Neljännesfinaali

16  Thomas Möller & Nicole Locken Saksa
17  Hartmut Klötzer & Tanja Steckling (aka Klötzer) Saksa
18  Christoph Kuen & Christina Schwaiger Itävalta
19  Joachim Hansen & Anne Wunderle Saksa
19  Jan Keller & Stefanie Soyk Saksa
19  Markus Racko & Julia Schneider Itävalta
22  Tom Stahr & Ines Brands Saksa
22  Markus Ulrich & Christina Staschok Saksa
24  Marc Ernst & Dominika Haller Saksa
24  Matthäus Lissek & Martha Lissek Saksa
24  Bernd Mücke & Verena Amor-amor Saksa
24  Benjamin Simmer & Katharina Wendt Saksa

2. Kierros (52 parasta)

28  Frank Adler & Adina Roos Saksa
28  Thomas Schneider & Nadine Oeser Saksa
28  Jo Niclas Wittig & Jennifer Friebe Saksa
31  Marco Steffan & Andrea Damm Saksa
32  Sebastian Foot & Liza Suerken Saksa
32  Rene Grünbacher & Andrea Bastiani Itävalta
34  Christian Baumgärtner & Nicole Kemler Saksa
34  Felix Riether & Meike Dittmann Saksa
34  Matthias Schilling & Lara Schäfer Saksa
37  Cliff Schmidt & Katja Wertzlaff Saksa
37  Christoph Wallner & Ann Christin Fecker Saksa
37  Christian Wehrenfennig & Juliane Hesse Saksa
40  Frank Abitz & Sabrina Kijas Saksa
40  Martin Delbeck & Christiane Fleischer Saksa
42  Peter Keckeis & Stephanie Zeume Saksa
43  Martin Bewersdorf & Daniela Bathke Saksa
43  Alexander Kwijas & Uta Wolff Saksa
43  Thorsten Maurer & Nina Raabe Saksa
46  Christophe Duprez & Selina Stahlschmidt Saksa
46  Steven Kramp & Nadine Drawert Saksa
48  Paul Heinze & Sara Scatasta Saksa
48  Stefan Martin & Wenke Hunger Saksa
48  Daniel Schneider & Jennifer Glas Saksa
51  Sebastian Berndt & Annett Mobius Saksa
52  Nils Jagdfeld & Nathalie Wolf Saksa

1. kierros (104 parasta)

53  Jürgen Bänsch & Beatrix Studierach Itävalta
53  Nils Binder & Susannah Havermann Saksa
53  Sven Feller & Verena Schmauz Saksa
53  Jens Grotheer & Sabrina Meyer Saksa
53  Jens Klinger & Tanja Schmidt Saksa
53  Sven Schnepf & Bettina Kühn Saksa
53  Michael Seuchter & Anja Prochaska Saksa
53  Swen Wittig & Julia Egmond Saksa
61  Ralf Heinrichs & Sandra Undine Muhr (aka Till) Saksa
61  Lennard Heinsohn & Nicole Büsing Saksa
63  Süha Buglu & Kornelia Kamil-khiry Saksa
63  Harald Kothe & Iris Edlich Saksa
63  Daniel Kruschinski & Linda Lehmkühler Saksa
63  Maximilian Scheuermann & Marina Müller Saksa
67  Patrick Bacherle & Sabine Lebert Saksa
67  Oliver Defren & Gaby Defren Saksa
67  Edgar Grundmann & Regina Grundmann Saksa
67  Steffen Kaup & Sonja Pfohl Saksa
67  Fabian Stöbener & Nicole Stöbener (aka Grehl) Saksa
72  Robert Hoefnagel & Silke Hoefnagel Alankomaat
73  Moritz Arlt & Luisa Scheerer Saksa
73  Mike Haupeltshofer & Mareike Haupeltshofer Saksa
73  Oliver Weiß & Christina Merkel Saksa
73  Florian Wiedenmann & Tina Süssmann Saksa
77  Heiko Bronner & Marianne Feix Saksa
77  Andreas Gerdes & Dorethea Sukopp Saksa
77  Bastian Gottfried & Daniela Gottfried Saksa
77  Michael Heinold & Evi Ulrich Saksa
77  Neil Koschier & Dominika Patak Saksa
77  Egon Pircher & Lydia Pircher Itävalta
77  Jean-Claude Schneider & Karin Kipfer Sveitsi
77  Bernd Schorner & Claudia Schröllkamp Saksa
77  Thomas Zembok & Birgit Zembok Saksa
86  Rocco Schlegel & Verena Quell Saksa
87  Johannes Döring & Bianca Kindler Saksa
87  Lothar Peschel & Jeanette Purr Saksa
87  Florian Schwekendiek & Carolin Schöner Saksa
90  Achim Biedermann & Sabrina Vogel Saksa
90  Jörg Meissner & Antje Hansen Saksa
92  Thorsten Kwade & Martina Anker Saksa
92  Carsten Martikke & Judith Czock (aka Martikke) Saksa
92  Benjamin Purdy & Monika Sauer Saksa
92  Stefan Schuberth & Antje Göhler Saksa
92  Jochen Schulz & Sandra Wahlig Saksa
97  André Kühnel & Juliana Wiechert Saksa
98  Matthias Döhler & Stefanie Böhnke Saksa
99  Peter Göbel & Olivia Stanko Itävalta
99  Martin Stammwitz & Anja Pluntke Saksa
101  Torsten Franz & Diana Grundmann Saksa
101  Hanspeter Ludewig & Claudia Tetzel Saksa
103  Thomas Held & Rubina Kazi Saksa
103  Ralf Wombacher & Anke Wombacher Saksa
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}