Results from Hessen Tanzt 2010 - Adult S Standard (Rating) 8. toukokuuta 2010
Mainokset
Jos et halua mainoksia sivuille Liity jäseneksi!
Katso miten voit advertise your product sivuillamme

Hessen Tanzt 2010
Saksa - Frankfurt 8. toukokuuta 2010

Adult S Standard (Rating) 8. toukokuuta 2010

Finaali

1  Benedetto Ferruggia & Claudia Köhler Saksa
2  Simone Segatori & Annette Sudol Saksa
3  Anton Skuratov & Alona Uehlin Saksa
4  Felix Teufert & Anne Weber Saksa
5  Adrian Klisan & Johanna Klisan (aka Hahn) Saksa
6  Evgeny Vinokurov & Christina Luft Saksa
Et pidä mainoksista?   Liity jäseneksi!

Semifinaali

7  Philipp Hanus & Siri Kirchmann Saksa
8  Dumitru Doga & Sarah Ertmer Saksa
8  Anatoly Novoselov & Tasja Schulz Saksa
10  Michal Stukan & Susanne Miscenko Saksa
11  Markus Ziebegk & Jenny Müller (aka Jähne ) Saksa
12  Alexander Einfinger & Juliane Strehmann Saksa
12  Artjom Potapow & Mai Mentzoni Saksa

Neljännesfinaali

14  Dragan Meshkov & Oksana Pasternak Saksa
15  Daniel Wellhöfer & Marion Hopf Saksa
16  Jens Kaiser & Ulrike Schulz Saksa
17  Rene Marquardt & Yvonne Marquardt Saksa
18  Sebastian Jorgens & Lisa Mareike Landefeld Saksa
19  Ilie Bardahan & Anastasia Bodnar Saksa
20  Andrey Kitsun & Ekaterina Kalugina Saksa
21  Andriy Plotkin & Jorlanda Geier Saksa
22  Martin Herrmann & Sandra Tippel Saksa
22  Thorge Merkhoffer & Sylvia Schaaf Saksa
24  Thomas Jauerneck & Melanie Heider Saksa
24  Rico Schlammer & Astrid Schäfer Saksa

2. Kierros (49 parasta)

26  Thomas Grusser & Melanie Taubold Saksa
26  Sebastian Lucke & Ingrid Altmann Saksa
28  Jan-tobias Linke & Caterina Schaefer Saksa
28  Lars Erik Pastor & Malika Dzumaeva Saksa
30  Andreas Lippok & Karin Eva Seitz Saksa
30  Patrick Wieschollek & Janet Wieschollek Saksa
32  Tim Steinmetz & Andrea Pihl Saksa
33  Sandro-pascal Bahke & Jeannine Sagner Saksa
34  Timo Henkes & Carolin Teschke Saksa
35  Dennis Ciomber & Franziska Wetjen Saksa
35  Sascha Wakup & Ann Katrin Bechtold Saksa
37  Stephan Keller & Katharina Keller Saksa
37  Robert Rothmiller & Yvonne Aurbacher Saksa
37  Sebastian Triebel & Michaela Kemnitzer Saksa
40  Sven Kreicha & Kirsten Blaum Saksa
40  Markus Lilli & Manuela Wichmann Saksa
42  Frank Schulnies & Katja Döring Saksa
43  Torsten Buschmann & Mareike Mayer Saksa
43  Fabian Müller & Natalie Schlinke Saksa
43  Serkan Ötztürk & Anastasia Pukhova Saksa
46  Andreas Tippel & Jana Langlotz Saksa
47  Victor Fischer & Alexandra Rehn Saksa
47  Andreas Matery & Katharina Matery Saksa
47  Napoleon Wittig & Yvonne Scheller Saksa

1. kierros (82 parasta)

50  Lars Goerigk & Jocheved Rosenkranz Saksa
50  Lenny Howard & Franziska Köhler Saksa
50  Nils Vormelker & Larissa Latzer Saksa
53  Oliver Simon & Claudia Venter Saksa
54  Jorg Neuhaus & Ruth Gerwing Saksa
54  Roland Tines & Heidrun Puskas Saksa
56  Fabian Wendt & Anne Steinmann Saksa
56  Mirko Westermeier & Alena Bergmann Saksa
58  Christian Cantzler & Melanie Bauernhansl Saksa
58  Alexander Gadenne & Sylvia Gessler Saksa
58  Erik Heyden & Julia Luckow Saksa
58  Patrick Miller & Julia Pavlik Saksa
62  Jasper Sonnevelt & Gonja Tambach Alankomaat
62  Joschka Wulle & Mirijam Wulle Saksa
64  Christian Lang & Eva Litzenberger Saksa
64  Sascha Meyer & Cathrin Anne Lang Saksa
64  Claus Micka & Solveig Geisinger Saksa
67  Gregor Pagel & Isabel Bauer Saksa
67  Tom Uhlig & Lisa Uhlig Saksa
69  Eike Arndt & Sabrina Donix Saksa
69  Christian Sachtschal & Anja Zellermayr Saksa
71  Christian Neher & Tatiana Windbühl Saksa
72  Anton Badazhkov & Monika Rothenfusser Saksa
72  Sebastian Spörl & Kristina Rodinova Saksa
74  Steve Luy & Stephanie Zscherper Saksa
74  Thomas Müller & Sonja Borchert Saksa
74  Gunnar Zidella & Karin Oberleiter Saksa
77  Peter Janoschka & Elisabeth Janoschka (aka Heil) Saksa
77  Oliver Wöstenfeld & Laura Pohlmann Saksa
79  Björn Castner & Barbara Sandmeier Saksa
79  Björn Hendrik Datz & Miriam Bambl Saksa
79  Stefan Stolzki & Corinna Bettinger Saksa
79  Christian Urban & Alexandra Urban (aka Jäkel) Saksa
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}