Results from International Championships 2009 - Junior Standard 14. lokakuuta 2009
Kuvia Videot
Katso miten voit advertise your product sivuillamme

International Championships 2009
Englanti - Brentwood/London 13. lokakuuta 2009

Junior Standard 14. lokakuuta 2009

Finaali

1  Dmitriy Kapusta & Ekaterina Karaschuk Venäjä
2  Errol Williamson & Christine Hojmark Thomsen Tanska
3  Matteo Trincia & Giulia Di Nardo Italia
4  Yuan Shao Yang & Long Shu Yi Kiina
5  Roberto Carano & Valentina Ricco Italia
6  Winson Tam & Anna Nina Kus Kanada
Et pidä mainoksista?   Liity jäseneksi!

Semifinaali

7  [40] Mai Jia Cheng & Yin Xue Qin Kiina
8  [36] Long Qi Yu & Audrey Anne Siegel Kiina
9  [34] Andriy Nikitchenko & Zlata Prykhodko-bosova Ukraina
10  [27] Kristaps Melko & Inara Eline Balina Latvia
11  [24] Leonid Akulenko & Ekaterina Bykova Venäjä
12  [22] Roman Zinovev & Elena Popova Venäjä
13  [12] Vladimir Kasilov & Yaroslava Tkach Ukraina

Do you want to look like our Elite Performers? Order your dancewear, shoes, accessories from our shop or visit us on-line.

Neljännesfinaali

14  [16] Viacheslav Karasev & Anastasiya Zakharchuk Venäjä
14  [16] Adrian Kopczynski & Natalia Glebocka Puola
14  [16] Ioan Bogdan Talpiga & Ana Mirela Talpiga Romania
17  [15] Michail Dezhurov & Alina Epeykina Venäjä
17  [15] Qiu Yuming & Xu Wan Kiina
19  [14] Armand Fazullin & Marit Mets Viro
19  [14] Alex Pritchard & Chloe Hewitt Englanti
21  [12] Michael Foskett & Carla Garratt Englanti
21  [12] Gaga Todua & Mariya Vasenda Ukraina
23  [10] Roman Redzyuk & Valeria Malenko Ukraina
24  [9] Pavlo Khondar & Dayana Khedzhadzi Ukraina
24  [9] Vladimir Pavlov & Elizaveta Gudkevich Liettua
26  [8] Mario De Rose & Simona Cavaliere Italia
27  [7] Yevgeniy Taranyuk & Anastasiya Zvereva Ukraina
28  [4] Oleksandr Frantsen & Olga Shchuchynska Ukraina
28  [4] Luke Miller & Hanna Cresswell-Melstrom Englanti
30  Alex Plant & Faye Edge Englanti

2. Kierros (60 parasta)

31  [17] Miles Chapman & Lorna Arnold Englanti
31  [17] Kristian Galanti & Giulia Spalla Italia
33  [16] Yan Bang Bang & Wie Shi Yao Kiina
33  [16] Dmitro Paley & Oksana Tsykalyuk Ukraina
35  [15] Codrin Boldea & Diana Corina Albeanu Romania
35  [15] Hans Christian Kogsboll & Michala Schultz Tanska
37  [14] Kirill Nemov & Karina Zadoyan Venäjä
37  [14] Yanan Qiao & Yuting Wang Kiina
39  [13] Aleksandr Chukharev & Kseniya Beleush Venäjä
39  [13] Kun Xuan Gu & Qiong Wu Kiina
41  [12] Nicolai Samuelsen & Mie Lincke Funch Tanska
42  [11] Thorkell Jonsson & Hrefna Halldorsdottir Islanti
42  [11] Mads Klyhn Andersen & Evangeline Norgaard Tanska
44  [10] Andrea Carubelli & Martina Di Dedda Italia
44  [10] Wu Liu Fu & Tang Hong Kiina
44  [10] Dusan Grula & Alexandra Ksiazekova Slovakia
44  [10] Sam Hunter & Charlotte Plant Englanti
44  [10] Tommy Sheen & Esme Campbell Englanti
44  [10] Eduard Tsukota & Dariya Palyey Ukraina
50  [9] Roope Antila & Emilia Murto Suomi
50  [9] Aleksandr Sedykh & Polina Khamova Venäjä
52  [8] Elliott Whittaker & Emily Carder Englanti
53  [7] Andrey Cheshkov & Natalia O''Connor Venäjä
53  [7] Federico Guiberti & Roberta Barbetta Italia
53  [7] Martino Alberto Hojlo & Charlotte Winding Larsen Tanska
56  [6] Hin Ting Lam & Chan Chui Mei Hongkong
56  [6] Valentin Loftsson & Tinna Gunnarsdottir Islanti
58  [4] Sergiy Chernykov & Valeriya Volodko Ukraina
58  [4] Shane Leen & Donna Cullen Irlanti
60  [3] Daniel Jacobs & Nadine Kriel Etelä-Afrikka

1. kierros (79 parasta)

61  [21] Silas Kunkel & Merlene Gerstmann Saksa
61  [21] Andri Petursson & Helga Sigrun Hermannsdottir Islanti
61  [21] Curtis Pritchard & Kimberley Jones Englanti
61  [21] Li Ming Yang & Cai Ya Wen Kiina
65  [20] Dan Malov & Elena Lewis Englanti
66  [19] Valerijs Borovojs & Inna Orlova Irlanti
66  [19] Jacob Campbell & Hayley Young Englanti
66  [19] Aleksandr Melnychenko & Olesya Berest Ukraina
69  [18] Mykola Lasarev & Oleksandra Kharchenko Ukraina
70  [17] Edvinas Belousovas & Anastasija Piazenko Liettua
70  [17] Bradley Evans & Alice Martin Englanti
72  [16] Robin Andreasson & Shannon Taylor Ruotsi
73  [14] Alasdair Dykes & Nancy Fearfield Englanti
73  [14] Vytautas Seputis & Samanta Lukosaityte Liettua
75  [13] Hugo Gustafsson & Paulina Andersson Ruotsi
76  [12] Carl Hannon & Ciara O'brien Irlanti
77  [10] Lewis Bailey & Ellen Barnes Englanti
77  [10] Kristofer Hauksson & Herborg Ludviksdottir Islanti
79  [7] Stephen O'neill & Tanya Keogh Irlanti
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}