Results from Tattersall's Australian Open 2008 - IDSF World Amateur Latin 14. joulukuuta 2008
Kuvia Videot
Katso miten voit advertise your product sivuillamme

Tattersall's Australian Open 2008
Australia - Melbourne 10. joulukuuta 2008

IDSF World Amateur Latin 14. joulukuuta 2008

Finaali

1  Stefano Di Filippo & Anna Melnikova-Duknauske Italia
2  Alexei Silde & Anna Firstova Venäjä
3  Andrei Zaitsev & Anna Kuzminskaya Venäjä
4  Zoran Plohl & Tatsiana Lahvinovich Kroatia
5  Jurij Batagelj & Jagoda Batagelj (aka Strukelj) Slovenia
6  Martino Zanibellato & Michelle Abildtrup Tanska
Et pidä mainoksista?   Liity jäseneksi!

Semifinaali

7  Nino Langella & Nataliya Maidiuk Italia
8  Michael Miziner & Anastasia Belykh Australia
9  Mirko Sciolan & Nuria Santalucia Australia
10  Zufar Zaripov & Anna Ludwig-Tchemodourova Itävalta
11  Timo Kulczak & Motshegetsi Mabuse Saksa
12  Jesper Birkehoj & Anna Anastasiya Kravchenko Saksa

Do you want to look like our Elite Performers? Order your dancewear, shoes, accessories from our shop or visit us on-line.

Neljännesfinaali

13  Aleksandr Altukhov & Oksana Dmytrenko Yhdysvallat
14  Marek Dedik & Kristina Horvatova Slovakia
15  Shi Lei & Zhang Yu Bai Kiina
15  Gregor Rebula & Lisa Darby Englanti
17  Charles-Guillaume Schmitt & Elena Salikhova Ranska
17  Jevgenijs Suvorovs & Andrea Zelinkova Latvia
19  Alejandro Hernandez & Kerri Ann Donaldson Englanti
20  Andrea Silvestri & Martina Váradi Unkari
21  Stefano Oradei & Veera Kinnunen Ruotsi
22  Arkady Bakenov & Rosa Filippello Uusi-Seelanti
22  Daniils Kutuzovs & Viktorija Puhovika Latvia
24  Sergiy Georgiyev & Roswitha Wieland Itävalta

2. Kierros (48 parasta)

25  Björn Bitsch & Ashli Williamson Tanska
25  Joonas Piippola & Katri Mäkinen Suomi
25  Miha Vodicar & Nadiya Bychkova Slovenia
28  Andrzej Suchocki & Natalia Piecewicz Puola
29  Markku Hyvarinen & Disa Kortelainen Suomi
30  Manuel Frighetto & Karin Rooba Viro
30  Jiri Hein & Lucia Krncanova Slovakia
32  Vassili Anokhine & Tina Bazokina Viro
33  Jean Philippe Milot & Laurence Bolduc Kanada
34  Kamil Studenny & Kateryna Trubina Kanada
35  Alex Wei Wang & Roxie Jin Chen Kiina
36  Nicolas Garcia & Masha Turlupova Espanja
36  Grigori Sedrakyan & Lilit Avaygyan Yhdysvallat
38  Gregoire Lyonnet & Anastasija Gorbacenko Ranska
39  Yumiya Kubota & Rara Kubota Japani
39  Róbert Magyari & Ágnes Szalai Unkari
39  Decius Mirea & Oana Andreea Nechiti Romania
39  Viktors Shruboks & Ala Karpenko Liettua
43  Roman Ciflicli & Ipek Yavuzer Turkki
44  Yvo Eussen & Elisabeth Novotny Ruotsi
44  Radim Pradka & Katerina Kolmanova Tšekki
46  Pedro Borralho & Tatiana Moreira Santos Portugali
46  Radek Mucha & Alice Stodulkova Tšekki
48  Watcharakorn Suasuebpun & Warapa Jumbala Thaimaa

1. kierros (64 parasta)

49  Lars Alexander Wiulsrud & Elena Bokoreva Norja
50  Niels Didden & Gwyneth Van Rijn Alankomaat
50  Ricardo Marques & Sandra Silva Portugali
50  Dumitru Pascu & Ecaterina Jelezni Romania
53  Ronnie Steeve Vergara & Charlea Lagaras Filippiinit
54  Yutaka Kubota & Miyuki Kubota Japani
55  Christopher Page & Asta Bjarnadottir Islanti
56  Reynato Rener Mercado & Judith Anne Melencio Filippiinit
56  Yen-Ming Peng & Vicky Hsin-Chi Chi Taiwan
58  Mathew Nicholson & Samantha Malloch Uusi-Seelanti
59  Igal Ginzburg & Sonia Sebastianov Israel
60  Askhat Urazalinov & Milena Sementsova Kazakstan
60  Chan Hing Wei & Chan Chui Mei Kiina
62  Christopher Carroll & Louise Mcgowan Irlanti
62  Chong Aik Lim & Riane Low Singapore
62  Sum Chun Ng & Wai Yi Lam Hongkong
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}