Results from UK Open 2003 - Amateur Latin 22. tammikuuta 2003
Kuvia Videot
Katso miten voit advertise your product sivuillamme

UK Open 2003
Englanti - Bournemouth 21. tammikuuta 2003

Amateur Latin 22. tammikuuta 2003

Finaali

1  Franco Formica & Oksana Nikiforova Saksa
2  Klaus Kongsdal & Victoria Franova Tanska
3  Riccardo Cocchi & Joanne Wilkinson Italia
4  Peter Stokkebroe & Kristina Juel Tanska
5  Eugene Katsevman & Maria Manusova Yhdysvallat
6  Sergey Sourkov & Agnieszka Melnicka Puola
Mainokset
Et pidä mainoksista?   Liity jäseneksi!

Semifinaali

7  [17] Matej Krajcer & Janja Lesar Slovenia
8  [11] Maurizio Vescovo & Melinda Torokgyorgy Unkari
9  [9] Darren Bennett & Lilia Kopylova Englanti
10  [7] Evgeni Smagin & Rachael Heron Englanti
11  [3] Marat Gimaev & Alina Basyuk Venäjä
11  [3] Derek Hough & Aneta Piotrowska Puola
13  [2] Mauro Rossi & Karina Rubio (aka Rossi) Espanja

Do you want to look like our Elite Performers? Order your dancewear, shoes, accessories from our shop or visit us on-line.

Neljännesfinaali

14  [16] Andrei Borovski & Svetlana Panteleeva Venäjä
15  [15] Genya Mazo & Maria Shibalova Yhdysvallat
16  [13] James Jordan & Aleksandra Jordan (aka Grabowska) Englanti
17  [12] Dmitri Demidov & Olesya Borisova Venäjä
18  [11] Przemek Lowicki & Yulia Rogozina Puola
19  [8] Stefano Di Filippo & Annalisa Di Filippo Italia
19  [8] Oleksii Ivanets & Lisa Bellinger-Ivanets Englanti
21  [7] Tobias Carlsson & Vickie Jo Ringgaard Tanska
21  [7] Rachid Malki & Anna Suprun Ruotsi
23  [4] Jesper Birkehoj & Anna Anastasiya Kravchenko Saksa
24  [3] Alexei Silde & Anna Firstova Venäjä

4. Kierros (48 parasta)

25  [19] Kevin Clifton & Anna Melnikova-Duknauske Englanti
25  [19] Andrius Kandelis & Marta Sztobryn
25  [19] Robin Sewell & Elisabeth Haralsdottir Islanti
28  [18] Jurij Batagelj & Jagoda Batagelj (aka Strukelj) Slovenia
29  [17] Timo Kulczak & Motshegetsi Mabuse Saksa
29  [17] Olexandr Prysyazhnyuk & Anastasiya Kislina Ukraina
31  [15] Krzysztof Hulboj & Ewa Szabatin Puola
31  [15] Ivailo Tonchev & Ekaterina Lapaeva Bulgaria
33  [14] Evgeni Ryupin & Olga Yagant Venäjä
33  [14] Ilya Svintsov & Liubov Bondareva Venäjä
35  [12] Sante Mandolini & Victoria Martin Englanti
35  [12] Denis Starostine & Elena Gabdrakhmanova Venäjä
37  [11] Neil Jones & Lorna van Dijk (aka Da Silva) Alankomaat
37  [11] Emanuele Soldi & Elisa Nasato Italia
39  [10] Kevin King & Olga Rodionova Yhdysvallat
40  [9] Mikhail Kolomiets & Natalia Maklakova Venäjä
40  [9] Alec Mazo & Edyta Sliwinska Yhdysvallat
40  [9] Zoran Plohl & Tatsiana Lahvinovich Slovenia
40  [9] Gregor Rebula & Lisa Darby Englanti
44  [8] Guy Rosen & Viktoriya Fadina Luxemburg
45  [7] Martino Zanibellato & Michelle Abildtrup Tanska
46  [5] Pavel Ivanov & Anna Abakumova Venäjä
46  [5] Nicolas Quesnoit & Ksenija Pluscec Kroatia
46  [5] Bas Van Der Zanden & Laura Stefanie Hafner Alankomaat

3. Kierros (85 parasta)

49  [21] Vladislav Borodinov & Irina Garous Venäjä
49  [21] Anton Ganopolskyy & Nataliya Magdalinova Saksa
49  [21] Iuri Nezdoiminoga & Maria Bourova Venäjä
52  [20] Danilo Forte & Adriana Di Nardi Irlanti
52  [20] Ilario Parise & Lydia Brangbour Ranska
52  [20] Kirill Shevelev & Alina Grigorieva Venäjä
55  [19] Sergey Pozharinski & Svetlana Bogdanova Venäjä
55  [19] Evgeni Voronin & Elena Grechko Venäjä
57  [18] Paul Michael Jones & Lucy Jones Englanti
57  [18] Dmitri Roshchektaev & Anastasia Belykh Venäjä
57  [18] Alex Zampierollo & Klizia Zampierollo Italia
60  [17] Tony Pututau & Cheryl Burke Yhdysvallat
60  [17] Zufar Zaripov & Natalia Fridmanovich Venäjä
62  [16] Werner Figar & Karin Figar Itävalta
62  [16] Abraham Martinez & Nuria Singla Espanja
62  [16] Dmitriy Matveev & Alena Ershova Venäjä
62  [16] Dennis Tischmacher & Nathalie Tradin Saksa
66  [15] Massimo Arcolin & Jenny Bonfiglio Italia
66  [15] Rene Loft & Laura Hair Tanska
66  [15] Nikolai Voronovich & Maria Nikolishina Venäjä
69  [13] Alexander Berezine & Irina Pechenova Venäjä
69  [13] Dmytro Bondarenko & Anastasia Muravyova Venäjä
69  [13] Alfonso Chico De Guzman & Susana Barea Espanja
69  [13] Christoph Kies & Blanca Ribas-turon Saksa
73  [12] Wladislaw Lalafarjan & Natalija Burdina Saksa
74  [11] Andrei Mosejcuk & Susanne Miscenko Saksa
74  [11] Jani Rasimus & Milla Virtanen Suomi
74  [11] Francesco Silvestro & Sabrina Carvano Italia
77  [10] Gaetano Broccoli & Consuelo Costa Italia
77  [10] Alexei Mazurin & Natalia Pronina Venäjä
77  [10] Cedric Meyer & Angelique Meyer Ranska
77  [10] Dmytro Wloch & Olga Urumova Ukraina
81  [9] Leonid Beljaew & Eva Pohl Saksa
81  [9] Markku Hyvarinen & Disa Kortelainen Suomi
83  [7] Emanuele De Rosa & Mara Gattanella Italia
83  [7] Raimondo Todaro & Irina Novozhilova (aka Popovic) Italia
85  [5] Tomasz Giermuda & Monika Giermuda (aka Kajdan) Puola

2. Kierros (134 parasta)

86  [20] Maxim Bulanyi & Katerina Spasitel Ukraina
86  [20] Boris Leokumovich & Diana Surkis Yhdysvallat
86  [20] Vincenzo Minieri & Sara Pignarbene Italia
86  [20] Mario Palermo & Federica Lappano Italia
86  [20] Giordano Pizzardi & Flavia Rudilosso Italia
91  [19] Björn Bitsch & Ashli Williamson Tanska
91  [19] Dmitry Chaplin & Ilona Mayzenberg Yhdysvallat
91  [19] Evgeniy Nazarov & Irina Bezguzova Ukraina
94  [18] Cristian Bertini & Lucia Bertini Italia
94  [18] Artem Chigvintsev & Alexandra Nelyubina Venäjä
94  [18] Manuel Frighetto & Milly Baggio Italia
94  [18] Vitali Panteleev & Tatiana Volkova Venäjä
94  [18] Denis Podolski & Kristina Arabadzhieva Venäjä
94  [18] Simone Segatori & Denise Pasqualotto Italia
94  [18] Jeroen Struylaart & Nataliya Kravets Alankomaat
94  [18] Vladyslav Yama & Marta Bakay Ukraina
102  [17] Danny Arbour & Myriam Savaria Kanada
102  [17] Roberto Baldolini & Giulia Francoletti Italia
102  [17] Gennady Bondarenko & Simone Waldorf Saksa
102  [17] Marijus Germanavicius & Anastasija Kraitor Liettua
102  [17] Blaz Pocajt & Inna Berlizyeva Slovenia
107  [16] Roberto Di Malta & Sonia Stanziani Italia
107  [16] Ilia Russo & Yulia Russo Valko-Venäjä
107  [16] Pavel Yurochkin & Maria Potapova Venäjä
107  [16] Alex Zaglmaier & Nicole Kuntner Itävalta
111  [15] Alessandro Camerotto & Zeudi Zanetti Italia
111  [15] Roberto Checcarelli & Katiuscia Tabarrini Italia
111  [15] Carlos Custodio & Elena Custodio (aka Plescenco) Portugali
111  [15] Kazuhiko Natsumi & Kyoko Yanagihori Japani
115  [14] Francis Lafreniere & Christine Thibault Kanada
115  [14] Ilia Tokarev & Anastasia Gorokhova Venäjä
115  [14] Dario Turino & Valentina Tocci Italia
118  [13] Fabrizio Cravero & Lorena Cravero Italia
118  [13] Giorgio Di Raimondo & Simona Massari Italia
118  [13] Markus Heffner & Jelisaweta Souvorova Saksa
118  [13] Mariano Lilliu & Valentina Sanna Italia
122  [12] Oleg Miroshnichenko & Alona Diskin (aka Poguliaeva) Israel
122  [12] Stefano Urbani & Odette Manzo Italia
122  [12] Igor Yaremenko & Nataliya Onischenko Ukraina
125  [11] Igor Alexandrov & Anna Bulgakova Venäjä
125  [11] Naoya Igarashi & Asuka Uemura Japani
125  [11] Garry Robey & Lorraine Ashdown Englanti
125  [11] Iban Salgado & Adriana Torrabadella Espanja
129  [10] Alessandro Testa & Mena Di Prete Italia
130  [9] Sven Binek & Elina Tarassova Saksa
130  [9] Roland Kouwenberg & Janneke Vermeulen Alankomaat
132  [6] Martin Spina & Bruna Farci Italia
133  [4] Anthony Roche & Carole Viossat Ranska
134  Daniele Muzi & Jessica Intravaia Italia

1. kierros (164 parasta)

135  [28] Nico Zickgraf & Leila Zickgraf Saksa
136  [27] Gaetano Iavarone & Emanuela Napolitano Italia
136  [27] Toni Tuominen & Soile Nasanen Suomi
138  [26] Diogo Beirante & Marisa Ferreira Portugali
138  [26] Daniele Gozzi & Ilenia Odorico Italia
138  [26] Christian Sanchez & Miriam Sanchez Espanja
141  [24] Slavik Adjidersky & Lilya Furman Israel
141  [24] Osamu Akabane & Naomi Okubo Japani
141  [24] Ken Moller Hansen & Lydia Vishnyakowa Tanska
141  [24] Kirill Nikitin & Marina Kopylova Venäjä
141  [24] Katsutoshi Ninagawa & Kerry Simmons Englanti
141  [24] Hideo Satou & Chieko Mutou Japani
147  [23] Andrei Andreev & Anna Andreeva Venäjä
147  [23] Andrew Cuerden & Marina Shalneva Englanti
147  [23] Emanuele Pappacena & Francesca Pappacena (aka Lazzari) Italia
147  [23] Marco Zingarelli & Melissa Ghigiarelli Italia
151  [22] Davide Boy & Angela Boy Italia
151  [22] Thomas Mook & Vanessa Grillo Saksa
151  [22] Siscu Perez & Bea Camps Espanja
151  [22] Gary Woods & Susie Claridge Englanti
155  [21] Yoshikazu Jimenji & Ryoko Yamazaki (aka Jimenji) Japani
156  [19] Gianni Porcaro & Ilaria Carrotta Italia
156  [19] Thomas Szego & Corinne Roost Sveitsi
156  [19] Vito Tassiello & Elena Verni Italia
159  [18] Motomitsu Shimizu & Sarah May Englanti
160  [17] Rodd Ramzani & Lara Izlan Englanti
161  [14] Karsten Bruckschweiger & Susanne Gessner Itävalta
162  [12] Michael Sasnovski & Mandy Sasnovski Etelä-Afrikka
163  [10] Raffaele Esposito & Pina Esposito Italia
164  [5] Hans-Juergen Gross & Martina Gross (aka Gbur) Saksa
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}