Results from UK Open 2005 - Amateur Latin 19. tammikuuta 2005
Mainokset
Jos et halua mainoksia sivuille Liity jäseneksi!
Kuvia Videot
Katso miten voit advertise your product sivuillamme

UK Open 2005
Englanti - Bournemouth 18. tammikuuta 2005

Amateur Latin 19. tammikuuta 2005

Finaali

1  Riccardo Cocchi & Joanne Wilkinson Italia
2  Peter Stokkebroe & Kristina Juel Tanska
3  Eugene Katsevman & Maria Manusova Yhdysvallat
4  Evgeni Smagin & Rachael Heron Englanti
5  Sergey Sourkov & Agnieszka Melnicka Puola
6  Stefano Di Filippo & Annalisa Di Filippo Italia
Et pidä mainoksista?   Liity jäseneksi!

Semifinaali

7  [14] Mauro Rossi & Karina Rubio (aka Rossi) Espanja
8  [13] Zoran Plohl & Tatsiana Lahvinovich Slovenia
9  [9] Matej Krajcer & Iwona Golczak Slovenia
10  [8] Stanislav Nikolaev & Kristina Kozlova Venäjä
11  [7] Kevin Clifton & Anna Melnikova-Duknauske Englanti
11  [7] Derek Hough & Rosa Filippello Englanti

Do you want to look like our Elite Performers? Order your dancewear, shoes, accessories from our shop or visit us on-line.

Neljännesfinaali

13  [17] Jurij Batagelj & Jagoda Batagelj (aka Strukelj) Slovenia
13  [17] Alexei Silde & Anna Firstova Venäjä
15  [16] Dmitri Demidov & Olesya Borisova Venäjä
15  [16] Oleksii Ivanets & Lisa Bellinger-Ivanets Englanti
15  [16] Evgeni Ryupin & Olga Yagant Venäjä
18  [15] Mark Ballas & Yulia Musikhina Englanti
19  [14] Rachid Malki & Anna Suprun Ruotsi
20  [11] Andrius Kandelis & Egle Visockaite Liettua
21  [10] Nikolai Voronovich & Maria Nikolishina Venäjä
22  [9] Jan Kliment & Laura Stefanie Hafner Sveitsi
23  [7] Jesper Birkehoj & Anna Anastasiya Kravchenko Saksa
24  Valentin Chmerkovskiy & Valeriya Kozharinova Yhdysvallat

4. Kierros (52 parasta)

25  [19] Grygoriy Boldyrev & Anna Jelnikova Venäjä
25  [19] Timo Kulczak & Motshegetsi Mabuse Saksa
25  [19] Dmitry Zhukov & Maria Bopkova Venäjä
28  [18] Guy Rosen & Viktoriya Fadina Luxemburg
29  [17] Markus Homm & Aneta Piotrowska Saksa
29  [17] Nino Langella & Nataliya Maidiuk Italia
29  [17] Martino Zanibellato & Michelle Abildtrup Tanska
32  [16] Krzysztof Hulboj & Janja Lesar Slovenia
33  [15] Mikhail Kolomiets & Elizaveta Divak Venäjä
34  [14] Neil Jones & Nataliya Kravets Englanti
34  [14] Maxim Petrov & Elisabeth Haralsdottir Islanti
34  [14] Evgeny Stepanov & Anna Savelieva Venäjä
37  [13] Denis Podolski & Yuliya Kushnirenko Venäjä
37  [13] Gregor Rebula & Lisa Darby Englanti
37  [13] Robin Sewell & Nuria Santalucia Australia
40  [12] Vladislav Silde & Svetlana Lesniak Venäjä
41  [11] Emanuele Soldi & Elisa Nasato Italia
42  [10] Vladimir Fetisov & Farida Galieva Venäjä
42  [10] Igor Mikhaylov & Lucy Jones Englanti
44  [9] Clive Uter & Helga Helgadottir Englanti
45  [8] Marek Dedik & Kristina Horvatova Slovakia
45  [8] Arsen Kishishian & Alarna Donovan Australia
45  [8] Gary Wright & Victoria Burke Englanti
48  [7] Jeroen Struylaart & Lorna van Dijk (aka Da Silva) Alankomaat
48  [7] Evgenij Voznyuk & Katharina Simon Saksa
48  [7] Alex Zampierollo & Giuseppina Annaloro Italia
51  [3] Artem Epifanov & Ewa Szabatin Puola
51  [3] Andrei Mosejcuk & Susanne Miscenko Saksa

3. Kierros (82 parasta)

53  [23] Anton Sboev & Elizaveta Missevich Venäjä
53  [23] Zufar Zaripov & Anna Ludwig-Tchemodourova Itävalta
55  [22] Vladislav Borodinov & Irina Garous Venäjä
56  [21] Misa Cigoj & Anastazija Novojilova Slovenia
56  [21] Mirco Risi & Ilenia Di Prete Italia
58  [19] Sven Ninnemann & Fabienne Liechti Sveitsi
59  [18] Massimo Arcolin & Jenny Bonfiglio Italia
60  [17] Alexei Plakhotnikov & Katerina Gontarenko Venäjä
60  [17] Toni Tuominen & Soile Nasanen Suomi
62  [16] Anders Jacobsson & Veera Kinnunen Ruotsi
62  [16] Mikko Kaasalainen & Adrienn Fitori Suomi
62  [16] Mikhail Volkov & Julia Tchesnokov Venäjä
65  [15] Cristian Bertini & Lucia Bertini Italia
65  [15] Alexei Kabirov & Anastasia Tarlykova Venäjä
65  [15] Maxim Kochura & Olga Aleshina Venäjä
65  [15] Anton Semenov & Evgenia Kayukova Venäjä
69  [14] Christoph Kies & Blanca Ribas-turon Saksa
69  [14] Stephen Mccann & Marina Shalneva Englanti
71  [13] Vladimir Filippov & Polina Kazatchenko Venäjä
71  [13] Davide Fumagalli & Klizia Zampierollo Italia
71  [13] Masaki Seko & Chiaki Seko Japani
74  [12] Raimondo Todaro & Ina Ivanova Jeliazkova Italia
75  [11] Adam Galazka & Anna Ramiaczek Puola
75  [11] Lu Ning & Wei Wei Kiina
75  [11] George Osadchy & Irina Bubnova Venäjä
78  [10] Alexander Ivakhnov & Anastasija Kraitor Liettua
78  [10] Pasha Pashkov & Inna Brayer Yhdysvallat
80  [8] Atanas Gendov & Roselina Doneva Bulgaria
81  [7] Andrew Cuerden & Hanna Haarala Englanti
82  [6] Denis Bulanov & Aleksandra Lyubchevskaya Venäjä

2. Kierros (126 parasta)

83  [23] Cedric Meyer & Angelique Meyer Ranska
83  [23] Stefano Oradei & Alessandra Mason Italia
83  [23] Fabio Scuderi & Alessandra Cugno Italia
86  [22] Danny Bayne & Natalia Borodaenko Englanti
86  [22] Thomas Dubru & Loren James Englanti
86  [22] Evgeny Evseev & Olga Solod Venäjä
86  [22] Anton Ganopolskyy & Nataliya Magdalinova Saksa
86  [22] Sergiy Georgiyev & Roswitha Wieland Itävalta
86  [22] Ryan Hammond & Lindsey Muckle Englanti
86  [22] Nathan Meyers & Karina Schembri Australia
86  [22] Rafael Pierce & Natalia Piecewicz Puola
86  [22] Igor Popov & Anna Kozyreva Venäjä
95  [21] Ferdinando Iannaccone & Alesya Leshchenko Italia
96  [20] Przemyslaw Modrzynski & Marcelina Kochan Puola
97  [19] Roberto Checcarelli & Katiuscia Tabarrini Italia
97  [19] Wladislaw Lalafarjan & Maya Tochelovich Saksa
99  [18] Mario Di Somma & Katarzyna Osinska Etelä-Afrikka
99  [18] Eldar Dzhafarov & Anna Sazina Azerbaidžan
99  [18] Patrick Helm & Sharna Burgess Englanti
99  [18] Markku Hyvarinen & Disa Kortelainen Suomi
99  [18] Stefano Santarelli & Francesca Palumbo Italia
104  [17] Janick Birkehoj & Asta Sigvaldadottir Tanska
104  [17] Marcin Tomaszewski & Roanna Yapp Kanada
106  [16] Giancarlo Salvati & Ornella Boccafoschi Italia
106  [16] Mirko Sciolan & Sabrina Meretti Italia
106  [16] Denis Shepelev & Anna Abakumova Venäjä
109  [15] Stefan Green & Zeudi Zanetti Englanti
109  [15] Aerjen Mooijweer & Monique Broekmeulen Alankomaat
109  [15] Alessandro Testa & Mena Di Prete Italia
112  [14] Simone Franco & Sara Casini Italia
112  [14] Igors Haritonovs & Bryony Fielding Englanti
112  [14] Radim Pradka & Katerina Kolmanova Tšekki
115  [13] Daniele Sargenti & Eleonora Comparini Italia
116  [11] Dmitry Chaplin & Ilona Mayzenberg Yhdysvallat
116  [11] Lars Hadlich & Selin Tünek Saksa
116  [11] Andrey Mikhailovsky & Irina Muratova Venäjä
119  [10] Sergei Guskov & Anna Sharikova Venäjä
119  [10] Rene Loft & Laura Hair Tanska
119  [10] Alexander Mordvintsev & Dina Shakirova Venäjä
122  [9] Evgeniy Bykovskiy & Irina Skornyakova Venäjä
122  [9] Daniele Gozzi & Ilenia Odorico Italia
124  [7] Marcin Niewiadomski & Katarzyna Zurawska Puola
125  [6] Gaetano Iavarone & Emanuela Napolitano Italia
126  [4] Stefano Moriondo & Sabrina Manzi Italia

1. kierros (180 parasta)

127  [27] Vincenzo Ciullo & Anna Maria Limongelli Italia
127  [27] Lenny Gouwerok & Kimmie Sorensen Tanska
127  [27] Fabio Notargiacomo & Silvia Notargiacomo Ranska
127  [27] Daniele Paolozzi & Fabiola Cervelli Italia
127  [27] Matti Puro & Anne Jänkälä Suomi
127  [27] Redmond Valk & Alexandra Matteman Alankomaat
133  [26] Aleksei Karaulov & Aleksandra Mikhaylova Venäjä
133  [26] Ruben Martinez & Raquel Recasens Espanja
133  [26] Toni Rasimus & Anna Liisa Bergström Suomi
133  [26] Sinisa Vasic & Natalia Fridmanovich Itävalta
137  [25] Yassine Bouabdallah & Serena Cavedagna Italia
137  [25] Andrei Filippov & Maria Strelnikova Venäjä
139  [24] Simone Caramadre & Nuria Singla Espanja
139  [24] Andrei Efremov & Alexandra Efremova Venäjä
139  [24] Markus Hirvonen & Mariia Hirvonen Suomi
139  [24] Péter Timer & Veronika Kvitova Tšekki
143  [23] Fabrizio Graziani & Ilaria Segoni Italia
143  [23] Piotr Lewandowski & Blanka Winiarska Puola
145  [22] Daniele Muzi & Mary Fietta Italia
146  [21] Marc Christensen & Tine Dahl Tanska
146  [21] Emanuele Ricci & Assunta Borrelli Italia
146  [21] Kristian Vellejus & Lotte Rodenberg Tanska
149  [20] Roland Kouwenberg & Janneke Vermeulen Alankomaat
149  [20] Saverio Loria & Giovanna Bellomo Italia
149  [20] Mirko Mason & Sara Boido Italia
149  [20] Ruben Monfrooy & Linda Simonis Alankomaat
149  [20] Ville Roos & Sanni Siurua Suomi
154  [19] Cristian Chimenti & Chiara Bardini Italia
155  [18] Luca Di Giacomantonio & Valentina Alviani Italia
155  [18] Artemi Okunev & Laura Brown Australia
155  [18] Tommi Skogberg & Elina Katainen Suomi
158  [17] Steffen Zoglauer & Sandra Koperski Saksa
159  [16] Cristian Dubini & Erika Argentati Italia
159  [16] Evgeni Kazmirchuk & Yulia Spesivtseva Venäjä
159  [16] Vincenzo Minieri & Ilaria Manganiello Italia
159  [16] Ilya Serebryakov & Olesya Getsko Venäjä
163  [15] Carlos Custodio & Elena Custodio (aka Plescenco) Portugali
164  [14] Masayuki Ishihara & Megumi Saito Japani
164  [14] Ken Moller Hansen & Henriette Lindberg Tanska
164  [14] Kirill Trishankov & Inna Tolkacheva Venäjä
167  [12] Riccardo Morelli & Nancy Berti Italia
167  [12] Simon Richardson & Heather Durose Englanti
169  [11] Jake Davies & Kristina Pfeffer Tanska
169  [11] Alessandro De Sio & Annalisa Giordano (aka De Sio) Italia
169  [11] Pierre Vallee & Marion Duguest Ranska
169  [11] Marco Zingarelli & Elisa Rossi Italia
173  [9] Vitaly Sevastianov & Kelly Smyth Irlanti
174  [7] Hiroaki Koike & Rikako Ota Japani
175  [5] Tristan Neagle & Jasmina Cehajic Englanti
175  [5] Peter Nixey & Hazel Crow Englanti
177  [2] Stanislav Galinov Kaltschev & Mihaela Hari Ganeshavel Saksa
178  [1] Giordano Pizzardi & Tatiana Banco Italia
178  [1] Ivan Raffio & Susy Tavano Italia
178  [1] Antony Rau & Emma Coombs Englanti
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}