Results from UK Open 2009 - Amateur Rising Star Standard 20. tammikuuta 2009
Kuvia Videot
Katso miten voit advertise your product sivuillamme

UK Open 2009
Englanti - Bournemouth 20. tammikuuta 2009

Amateur Rising Star Standard 20. tammikuuta 2009

Finaali

1  Dusan Dragovic & Ekaterina Romashkina Jugoslavia
2  Dmitry Zharkov & Olga Kulikova Venäjä
3  Sergiu Rusu & Dorota Makar Puola
4  Markus Hirvonen & Mariia Hirvonen Suomi
5  Janick Loewe & Pia Lundanes Loewe Tanska
6  Andrey Sirbu & Alexandra Hixson Englanti
7  Wei Ping Li & Jia Sun Kiina
Et pidä mainoksista?   Liity jäseneksi!

Semifinaali

8  [26] Vladimir Rudko & Mariya Ivanova Venäjä
9  [25] Gaetano Iavarone & Emanuela Napolitano Italia
10  [22] Dmitriy Milekhin & Evgeniya Shaw (aka Sutyaginskaya) Venäjä
11  [17] Lukasz Tomczak & Aleksandra Jurczak Puola

Do you want to look like our Elite Performers? Order your dancewear, shoes, accessories from our shop or visit us on-line.

Neljännesfinaali

12  [22] Marco Bevilacqua & Antonella Decarolis Italia
12  [22] Martin Dvorak & Zuzana Silhanova Tšekki
12  [22] Chong He & Jing Shan Kiina
12  [22] Masayuki Ishihara & Ayami Kubo Japani
16  [21] Igor Potovin & Irina Shimina Venäjä
16  [21] Vladimir Slon & Bianka Zubrowska Itävalta
18  [19] Francesco Andreani & Francesca Longarini Italia
19  [17] Eimantas Kalinauskas & Greta Laurinaityte Liettua
19  [17] Lorenzo Tarabelli & Federica Agostinelli Italia
21  [16] Vadim Shurin & Ekaterina Volgina Venäjä
21  [16] Qiang Yu & Yue Dan Kiina
23  [15] Ivan Novikov & Veronika Markova Venäjä
24  [11] Mathias Kehlet & Valeria Semochkina Tanska
25  [8] Christoph Santner & Maria Santner Itävalta

3. Kierros (52 parasta)

26  [20] Sergio D'avino & Romina Molinari Italia
26  [20] Andres End & Veronika End (aka Korotnikova) Viro
28  [19] Kristjan Kuusk & Anri Kokkonen Suomi
29  [18] Stefan Klebsch & Juliane Klebsch Saksa
29  [18] Herman Lak & Michelle Lak (aka Gleimann) Alankomaat
31  [17] Steeve Gaudet & Laure Colmard Ranska
31  [17] Vasiliy Kirin & Ekaterina Prozorova Venäjä
31  [17] Jozsef Szepesi & Judit Szepesi Unkari
31  [17] Wang Xin & Chen Junxia Kiina
35  [15] Aleksey Bredikhin & Mariya Kerentseva Venäjä
35  [15] Simone Carabellese & Lucia Cafagna Italia
35  [15] Nicola Chianese & Assunta Chianese Italia
38  [14] Mario Cicala & Jessica Mazza Italia
38  [14] Szymon Kulis & Margarita Zvonova Viro
38  [14] Valerijus Osadchenko & Olga Osadchenko Liettua
38  [14] Vitezslav Razek & Kristyna Muckova Tšekki
38  [14] Ben Taylor & Stefanie Bossen Tanska
43  [13] Gerds Ivuskans & Beate-katrina Zeltina Latvia
44  [12] Aleksandr Radush & Alisa Pavlova Venäjä
45  [11] Egor Dulebenets & Yulia Voronova Venäjä
45  [11] Fred Kim & Joan Kim Korean tasavalta
47  [10] Fedor Isaev & Anna Zudilina Venäjä
48  [8] Marco Camarlenghi & Martina Minasi Italia
48  [8] Andrei Motyl & Ekaterina Bogdanova Venäjä
50  [7] Alessio Di Giangiacomo & Susanna Ratto Italia
51  [5] Sergei Belozerov & Ekaterina Belozerova (aka Motlich) Venäjä
52  [4] Alessandro Lippi & Giada Carabellese Italia

2. Kierros (84 parasta)

53  [23] Paolo Campigotto & Emilia Oprea Romania
53  [23] Aleksander Dmitrenko & Mariya Marderfeld Venäjä
53  [23] Christoph Kies & Blanca Ribas-turon Saksa
53  [23] Felix Schäfer & Nina Ciechowski Saksa
57  [22] Francesco Galuppo & Debora Pacini Italia
57  [22] Martin Houska & Andrea Trestikova Tšekki
57  [22] Deng Kai Hu & Liang Lu Kiina
57  [22] Moreno Lirussi & Anna Plazzotta Italia
57  [22] David Moretti & Francesca Sfascia Italia
57  [22] Steffen Zoglauer & Sandra Koperski Saksa
63  [21] Ronalds Abols & Santa Vitenberga Latvia
63  [21] Vitaly Denisov & Natalia Pazyna Venäjä
63  [21] Thomas Fusetto & Laura Brugin Italia
63  [21] Morten Schnedler-Jensen & Sanne Yde (aka Sondergaard) Tanska
67  [20] Andrey Kitsun & Yuliya Krepchuk Valko-Venäjä
67  [20] Sebastian Prekun & Ciara Francis Irlanti
69  [19] Jacek Jeschke & Wiktoria Wior Puola
69  [19] Vladimir Makunin & Anastasya Zakoptelova Venäjä
69  [19] Vito Ulino & Concetta Ulino Italia
72  [18] Simone Corvini & Michela Natali Italia
72  [18] Artur Khayrullin & Yulia Saitgalieva Venäjä
72  [18] Anton Perevodchyk & Dariya Perevodchyk (aka Dovgalova) Ukraina
72  [18] Richard Still & Morgan Hemphill Englanti
76  [17] Stephen Arnold & Charlotte Cutler Englanti
76  [17] Razvan Dorin Galban & Ewa Dudek Romania
76  [17] Oscar Pedrinelli & Kamila Brozovska Tšekki
76  [17] Giovanni Vitone & Sara Confalonieri Italia
80  [13] Diego Arias Prado & Ada Spinetta Espanja
81  [12] Alex Freyr Gunnarsson & Katrine Nissen Tanska
81  [12] Nikolai Iliev & Jasmin Pocknell Suomi
81  [12] Luigi Trovarelli & Serena Trovarelli Italia
84  [10] Sergey Stepanov & Helena Cej Israel

1. kierros (131 parasta)

85  [25] Xiang Li & Xiaotong Zhang Kiina
85  [25] Evgeni Moshenin & Nadezhda Rukhlova Venäjä
85  [25] Maksym Rublyuk & Olga Zhuk Yhdysvallat
88  [24] Stefano Di Brino & Federica Rizza Italia
88  [24] Ilari Lehtonen & Johanna Kanto Suomi
88  [24] Jegor Pogrebniak & Katarzyna Szymanska Puola
88  [24] Danny Stowell & Kate Moore Englanti
88  [24] Ronen Zinshtein & Mariam Izmaylova Yhdysvallat
93  [23] Ezio Mattioli & Azzurra Dogana Italia
93  [23] Simon Riding & Cecilie Funch-nielsen Tanska
93  [23] Eric Shapiro & Aleksandra Samorodskaya Yhdysvallat
96  [22] Jack Beale & Viktorija Triscuka Englanti
96  [22] Salvatore Vitacca & Stefania Vitacca Italia
98  [21] Michael Di Liberto & Denise Di Liberto Italia
98  [21] Christopher Millward & Victoria Bennett Englanti
98  [21] Simone Santoro & Stella Baiamonte Italia
98  [21] Simeon Stoynov & Kora Stoynova (aka Uczekaj) Yhdysvallat
102  [20] Masakazu Ikeda & Nao Shirai Japani
102  [20] Yuriy Markin & Julia Polakova Venäjä
102  [20] Maksim Martynov & Julia Lupanova Venäjä
102  [20] Sebastian Mureddu & Jessica Ragonesi Italia
102  [20] Matthew Potter & Victoria Rafeiner Australia
107  [18] Salvatore Calio & Agata Maiorana Italia
107  [18] Salvatore Caruso & Concetta Cultrera Italia
107  [18] Gary Crotaz & Ming Yuan Englanti
110  [16] Imre Gombkötö & Andrea Malina Unkari
110  [16] Manuele Villano & Valentina Bonariva Italia
110  [16] Dennis Voermans & Samantha Voermans (aka Kolijn) Alankomaat
113  [15] Tim Steinmetz & Andrea Pihl Saksa
113  [15] Vincenzo Vitale & Claudia Vitale Italia
113  [15] Dave De Vos & Naline Roodbeen Alankomaat
116  [14] Jonathan Luckcuck & Jannine Davies Englanti
117  [12] Jaroslav Cekl & Dagmar Ceklova Tšekki
117  [12] Michael Duong & Peony Yao Kanada
117  [12] Christopher Jones & Lauren Haymes Englanti
117  [12] Marcus Mitchell & Lily Plowman Englanti
121  [11] Kane Wanjen Cheng & Natalie Liwen Chang Taiwan
122  [10] Omar Marseglia & Giulia Mittico Italia
123  [9] Francesco Alberti & Pamela Gullo Italia
123  [9] Cyril Passerat & Estelle Rollin Ranska
125  [7] Damien Hey & Philippa Amer Englanti
125  [7] Yoshiyuki Hotta & Nozomi Hotta Japani
125  [7] Alberto Rinaudo & Ioanna Alexandra Saiti Italia
125  [7] Jason Turner & Lila Turner (aka Lee) Yhdysvallat
129  [6] Grzegorz Broda & Joanna Achinger Puola
130  [5] David Shanks & Sarah Hardy Englanti
130  [5] Ian Sharpe & Victoria Lawrence Englanti
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}