Results from Universal 2008 - Amateur Latin 20. tammikuuta 2008
Mainokset
Jos et halua mainoksia sivuille Liity jäseneksi!
Katso miten voit advertise your product sivuillamme

Universal 2008
Englanti - Frimley Green 20. tammikuuta 2008

Amateur Latin 20. tammikuuta 2008

Finaali

1  Jurij Batagelj & Jagoda Batagelj (aka Strukelj) Slovenia
2  Nino Langella & Nataliya Maidiuk Italia
3  Valentin Chmerkovskiy & Valeriya Kozharinova Yhdysvallat
4  Ferdinando Iannaccone & Yulia Musikhina Italia
5  Mirko Sciolan & Nuria Santalucia Australia
6  Troels Bager & Ina Ivanova Jeliazkova Tanska
Et pidä mainoksista?   Liity jäseneksi!

Semifinaali

7  [25] Timo Kulczak & Motshegetsi Mabuse Saksa
8  [25] Michael Miziner & Anastasia Belykh Australia
9  [16] Pavel Pasechnik & Francesca Berardi Italia
10  [12] Stefano Oradei & Michela Rossi Italia
11  [10] Justinas Duknauskas & Karina Eremian Liettua
12  [6] Vladimir Filippov & Zia James Tanska

Neljännesfinaali

13  [14] Andrea Silvestri & Martina Váradi Unkari
14  [13] Markku Hyvarinen & Disa Kortelainen Suomi
14  [13] Przemek Lowicki & Asta Sigvaldadottir Islanti
16  [11] Marek Dedik & Kristina Horvatova Slovakia
16  [11] Albert Naydenov & Alena Naydenova Venäjä
18  [10] Manuel Frighetto & Karin Rooba Viro
19  [9] Aleksandr Ilinykh & Anna Afonenkova Venäjä
20  [8] Alejandro Hernandez & Kerri Ann Donaldson Englanti
21  [7] Marek Fiksa & Kinga Jurecka-Fiksa Puola
21  [7] Giovanni Virgitto & Sara Casini Italia
23  [6] Cedric Meyer & Angelique Meyer Ranska
24  [4] Janick Loewe & Pia Lundanes Loewe Tanska

2. Kierros (50 parasta)

25  [17] Yassine Bouabdallah & Serena Cavedagna Italia
25  [17] Simone Franco & Laura Hair Englanti
25  [17] Artem Okharimenko & Maryna Steshenko Ukraina
25  [17] Vitaly Sevastianov & Anna Stepunina Irlanti
29  [16] Arsen Kishishian & Yuliya Nikitenko Australia
30  [15] Arkady Bakenov & Rosa Filippello Uusi-Seelanti
31  [14] Justas Kucinskas & Agne Malinauskaite Liettua
32  [11] Dmytro Pankov & Olesya Pankova Ukraina
33  [10] Evgen Golichenko & Kateryna Krut Ukraina
33  [10] Stefano Moriondo & Malene Ostergaard Tanska
35  [8] Sharone Levit & Julia Zavadska Kanada
35  [8] Igor Yaremenko & Yana Yaroslavskaya Ukraina
37  [7] Aleksandr Skarlato & Yulia Lesokhina Ukraina
38  [6] Fedor Artemyev & Darya Chernysheva Venäjä
38  [6] Shi Lei & Zhang Yu Bai Kiina
38  [6] Jonathan Näslund & Oksana Spichak Ruotsi
41  [5] Ville Roos & Sanni Siurua Suomi
42  [3] Vladimir Shulga & Polina Lukovskaya Ukraina
42  [3] Luo Zhuofu & Qiao Dan Kiina
44  [2] Wen-bo Fan & Chen Shiyao Kiina
44  [2] Marvin Nigg & Claudia Obmascher Itävalta
44  [2] Dmitri Vorobev & Kristina Dinovets Venäjä
44  [2] Eduard Zhigurt & Ekaterina Shilova Venäjä
48  [1] Antonio De Iorio & Anna Kuznetsova Italia
48  [1] Sergei Ovodov & Kseniya Netsvetaeva Venäjä
50  Aleksandr Sentsov & Valeriya Ivanova Venäjä

1. kierros (57 parasta)

51  [19] Danilo Maddalena & Daniela Mattia Italia
52  [17] Alessio Galocchio & Sara Alu Italia
53  [12] Michael Duong & Peony Yao Kanada
53  [12] Stanislav Wakeham & Natalia Klimova Englanti
55  [8] Anatoliy Zaslavskiy & Veronika Svyrydova Ukraina
56  [7] Florent Trarieux & Veronika Kasparova Englanti
57  [4] Yaroslav Senchilo & Nataliia Slavska Ukraina
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}