Results from V D.O. World DanceSport - IDSF European Youth Latin 23. huhtikuuta 2011
Mainokset
Jos et halua mainoksia sivuille Liity jäseneksi!
Kuvia Videot
Katso miten voit advertise your product sivuillamme

V D.O. World DanceSport
Espanja - Sant Cugat del Vallès 21. huhtikuuta 2011

IDSF European Youth Latin 23. huhtikuuta 2011

Finaali

1  Evgeni Kuzin & Elina Popova Venäjä
2  George Eduard Sutu & Ludivine Brangbour Ranska
3  Francesco Sasanelli & Alessandra Salanitri Italia
4  Paul Adrian Moldovan & Cristina Maria Tatar Romania
5  Dan Capcelea & Natalia Luchiv Moldova
6  David Manukyan & Karolina Maevskaya Venäjä
7  Marco De Angelis & Alice Fabrizi Italia
Et pidä mainoksista?   Liity jäseneksi!

Semifinaali

8  [20] Petar Daskalov & Christine Hojmark Thomsen Tanska
8  [20] Jakub Lipowski & Emma-Leena Koger Viro
10  [15] Maxim Stepanov & Viktoriya Konstantinova Saksa
11  [12] Michal Hornicek & Yana Grishchenko Tšekki
12  [6] Valeriu Leontiev & Alexandra Jolobceastai Romania

Neljännesfinaali

13  [24] Andrei Grosu & Irina Puica Moldova
14  [19] Giuseppe Dell'aria & Laura Jottay Belgia
14  [19] Pablo Otero Falcon & Irina Perez Lopez Espanja
16  [18] Gregor Bronstein & Aigulim Gerich Saksa
17  [15] Maciej Rasinski & Nikolina Melin Puola
18  [12] Vadim Gorbach & Elena Rabinovich Venäjä
19  [11] Dmytro Yevtushenko & Olena Dudka Ukraina
20  [9] Michal Le & Kamila Duranska Puola
21  [8] Aljaz Erzin & Maja Kosutic Slovenia
22  [7] Mathias Allain & Cyrielle Mattana Ranska
23  [6] Arturs Freimanis & Elina Muceniece Latvia
24  [5] Aleksander Makusev & Marina Tülp Viro

2. Kierros (36 parasta)

25  [25] Krists Ciapas & Anna Andreicuka Latvia
26  [24] Petteri Pitkänen & Oona Oinas Suomi
27  [23] Ivan Kazakevich & Jurga Gustaite Liettua
28  [22] Oleksiy Nuzhdov & Kateryna Kozma Ukraina
29  [18] Ondrej Babjak & Marcela Babjakova Slovakia
29  [18] Bertalan Hegyes & Violetta Kis Unkari
31  [16] Kristian Yordanov & Veronika Gadzheva Bulgaria
32  [15] Mantas Kirvelis & Svetlana Azarova Liettua
33  [14] Jan Skuhravy & Dominika Bergmannova Tšekki
34  [13] Aleksey Pieiganovich & Anna Koretskaya Valko-Venäjä
35  [12] Michael Lerner & Marika Odikadze Israel
36  [7] Artem Liaskovsky & Lika Odikadze Israel

1. kierros (60 parasta)

37  [20] Yüksel Canberk Sayin & Selin Kahraman Turkki
37  [20] Rasmus Lander & Pavlina Georgieva Tanska
39  [17] Ivan Hristov & Pamela Mavrova Bulgaria
40  [14] Tamás Petrenkó & Fruzsina Petrenkó Unkari
41  [9] Taisto Rusanen & Noora Holopainen Suomi
42  [8] Matej Pritekelj & Anja Pritekelj Slovenia
43  [6] Benjamin Jayakoddy & Maja Schachar Ruotsi
43  [6] Lorenzo Romano & Paula Jericevic Kroatia
45  [4] David Merenguer Torres & Sigrid Merenguer Torres Espanja
46  [3] Dusan Grula & Alexandra Ksiazekova Slovakia
46  [3] Christoph Holczik & Bettina Finek Itävalta
46  [3] Misel Muncan & Ljubica Zivkovic Jugoslavia
49  [2] Francis Carnes & Sussen Hoen-Vestrheim Norja
49  [2] Mario Duda & Johanna Rührlinger Itävalta
49  [2] Kivanc Eski & Beren Tekin Turkki
49  [2] Michael Foskett & Korina Travis Englanti
53  [1] Mario Ozbolt & Helena Bradvica Kroatia
53  [1] Pitt Alexander Wibawa & Zhaniya Zharmenova Sveitsi
55  Xavier Van Driessche & Alison Springel Belgia
55  Sverre Fjellstad & Mathilde Figenschaug Norja
55  Gonçalo Guerreiro & Raquel Ferreira Portugali
55  Geraint Heaney & Chantal Green Wales
55  Christopher Leek & Clara Roy Englanti
55  Marco Mendonça & Adriana Bras Portugali
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}